Jsem nešťastně zamilovaný

Ahoj Mourri, mám takový komplikovaný problém, jsem na střední škole a zamiloval jsem se do jedné spolužačky. O letních prázdninách jsem jí to konečně dokázal přiznat, ale ona to tak necítí, takže to nedopadlo. Jinak jsme ale velcí kamarádi, pomáháme si vzájemně se školou, a i když jsem se bál, jak to bude od září, bavíme se ještě víc, v září jsem to zkusil znovu a složil jsem jí báseň, ale i když jí to potěšilo, nic se nezměnilo. Říkal jsem si, že se s tím vyrovnám, jenže je to naopak čím dál tím horší. Dřív jsem do školy chodil rád, ale teď už bych tam nejradši nechodil vůbec. Vždy, když jsem s ní, tak jsem hrozně šťastný, ale když pak ne, tak jsem naopak moc smutný, nevím, co mám dělat, a přijde mi, že to nemá nějaké řešení, ale nechci se ještě rok a čtvrt trápit, než odejdeme na výšku. Prosím, poraď mi, co mám dělat. Adam, 17 let

Odpověď

Ahoj Adame,

ani nevíš, jak moc s tebou soucítím. Na světě je opravdu málo lidí, kteří by neprožili nešťastnou lásku, nebo neopětovanou lásku. A moc dobře všichni víme, jak taková láska bolí. Je jasné, že nikdy nemůžeš vědět, jestli se to nezmění, jestli má cenu několik let tajně milovat.

Ale na druhou stranu – proč dobrovolně trpět? Ve tvém okolí je určitě spousta holek (nebo alespoň jedna), která by tě ocenila a byla šťastná, že má kluka, jako jsi ty.

Bylo by dobré, aby sis uvědomil všechny svoje kvality, dobré vlastnosti a vůbec všechno, co můžeš a co jsi ochotný své budoucí holce dát. A pokud to tato nevidí a necítí, opravdu nestojí za to, aby ses pro ni trápil. Vím, že se to lehce říká, ale těžko odžívá. Zkus se teď zaměřit víc na svoje spolužáky, kamarády, přátelé – podnikejte spolu všechno, co vás bude bavit a těšit a časem uvidíš, že ta pravá se objeví. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Je 5 let velký věkový rozdíl mezi holkou a klukem?

Je 5 let velký věkový rozdíl mezi holkou a klukem?

Hodně holek se mnou chce chodit, ale já si chci vybrat sám?

Hodně holek se mnou chce chodit, ale já si chci vybrat sám?

Sdílej
 
 

Dělám dobře, že kupuju dárky na Vánoce ve slevě?

Ahoj Mourri, teď nakupuju dárky na Vánoce a chtěl bych ušetřit, takže kupuju ty věci, který jsou ve slevě. Myslíš, že dělám dobře?

Nejlepší kamarád by chtěl bydlet u nás doma

Ahoj Mourrisone, už od školky mám nejlepšího kamaráda, i rodiče se znají. Jeho máma se teď ale s tátou rozvádí a on by chtěl bydlet u nás. Myslíš, že by to šlo? Můžeme to rodičům navrhnout? Díky za radu, Láďa (12 let)

Hrozně bych chtěla být slavná: Co mám udělat?

Ahoj Mourrisone, pořád sleduju různý seriály v televizi nebo na netu a chtěla bych bejt taky tak slavná, jako oni. Co mám udělat, abych byla slavná?

Nebyla jsem na rozsvícení Vánočního stromečku

Ahoj Mourri, už čtrnáct dní jsem nemocná, a proto jsem v neděli nemohla na rozsvícení vánočního stromku u nás ve městě. Hrozně mě to mrzí, byla jsem tam od narození každej rok. Ségra říkala, že to bylo boží. Klárka

Pomáhala jsem kamarádce, a teď mi je špatně: Jak se projevuje psychická únava?

Ahoj Mourri, celý víkend jsem byla u kamarádky a pomáhala jsem jí s jejím trápením. V neděli večer jsem přišla domů a bylo to fajn, povídaly jsme si o tom s mamkou. Ale od úterka už nechodím do školy, chce se mi pořád spát a bolí mě břicho. Nevíš, co mi je?

Jak zhubnout napořád? Fungující tipy proti jojo efektu

Ahoj Mourrisone, pořád mám problém s tím, že jsem tlustější, než bych chtěla. Někdy držím dietu a zhubnu třeba za měsíc i o 4 kg, ale další měsíc je potom zase přiberu. Co mám dělat, abych zhubla napořád?

Bojíš se oslovit holku ve třídě? Rady, jak překonat strach z odmítnutí

Ahoj, ve třídě se mi líbí jedna holka, dokonce jsme spolu i tancovali, ale nevím, jak jí to mám říct a bojím se odmítnutí a třeba toho, že se mně někdo bude smát, až to zjistí, a ještě si píšu s kamarádkama nás obou, a kamarádi mi říkají, že si s nima mám přestat psát a bavit se jenom s tou holkou. Děkuju za odpověď, Martin, 14 let.

Máma je divná, začala kouřit, bojím se o ni: Jak může dítě pomoci?

Ahoj Mourri, píšu ti poprvé a moje mamka je nějaká divná, teď došla a kouří cigarety (to nikdy nedělala, a asi se pohádala s tetou, a nevím, co mám dělat). Bojím se, Tobiáš.

Učitel mě napadl na chodbě školy

Ahoj Mourissone. Je mi 16 let a chodím na střední školu, kde se mi stal problém. Šel jsem po chodbě o zvonění (spěchal jsem na hodinu) a za mnou šel učitel, kterému jsem omylem vešel do cesty, ale byl je

Milý anonyme,

Samozřejmě, že se pan učitel nezachoval správně. I když je učitel, je starší a měl by být autoritou, neznamená to, že by se měl nad někým povyšovat (ani nad žáky a studenty). Tímto chováním si úctu a autoritu určitě nevybuduje.

Je mi jasné, že se s ním nechceš dostat do konfliktu, takže asi necháš celou záležitost být. A to bych ti i radil. Ale kdyby se něco podobného stalo v budoucnu, neboj se ozvat. Ale pozorSLUŠNĚ a v klidu.

Slušností totiž ostatní lidi nejvíc odzbrojíš. Nejsou na ni připraveni, oni jsou totiž připraveni k „boji“. Chtějí ze sebe dostat svoji nespokojenost, nervozitu nebo problémy, které je tíží, a tudíž se chovají agresivně.

Mourrison

ště poměrně daleko. A on mě zezadu vzal a odhodil mě na stranu, kde byly i učitelky, na které jsem spadl, a ještě na mě začal na chodbě řvát, že je starší a má přednost. Je to v pořádku?

SOS: Kamarád v průšvihu a rodiče mě nechtějí pustit za ním

Ahoj Mourri, SOS, volal mi kamarád, že je v průšvihu, ale máma s tátou mi za ním nechtějí pustit. Prej tomu nevěřím, a že má svoje rodiče. Co mám dělat?