Sony Cyber-shot DSC-QX10: Lepší foťák na mobil

Sony Cyber-shot DSC-QX10: Lepší foťák na mobil
Sdílej
 
Chci fotit mobilem, na který jsem zvyklý, ale taky toužím mít velké a kvalitní fotky. Možná se s takovým dilematem také potýkáte.

 

 

Rozměry nejsou úplně "do kapsy" •  Sony

 

 

Japonská Sony nabízí řešení v podobě modelu Cyber-shot DSC-QX10. Přístroj na první pohled vypadá jen jako samotný objektiv. Pravdou ale je, že se jedná o plnohodnotný fotoaparát, kterému chybí jediné – displej. Ten ovšem nepotřebuje, protože se pomocí Bluetooth propojí s chytrým telefonem a ke svému ovládání využije jeho displej.

Pomocí pružinového držáku na zadní straně ho na mobil jednoduše zavěsíte, čímž vznikne jakýsi hybridní kompakt. Vypadá to chytře a atraktivně. Také parametry jsou na tak malý přístroj úctyhodné: rozlišení 18,2 Mpx, 10x optický zoom, stabilizátor obrazu.

Ovšem má to i pár vad na kráse. Tou největší je pomalé bezdrátové spojení s mobilem, hlavně když ukládáte snímky rovnou do paměti telefonu. A také rozměry a váha nejsou příliš komfortní pro každodenní nošení. Moc si neumíme představit, že kvůli náhodnému focení nosíme tuhle obludku stále s sebou.


70 %

 

+ atraktivní vychytávka, dobré parametry

- moc velké do kapsy


www.sony.czVyzkoušeli jsme: Smartphone Huawei Ascend W1

Vyzkoušeli jsme: Smartphone Huawei Ascend W1

Fenomén Polaroid: Instantní fotografie nové generace

Fenomén Polaroid: Instantní fotografie nové generace

Nabíječka na vodu: Energie sbalená na cesty

Nabíječka na vodu: Energie sbalená na cesty

 

Články odjinud