Toruk – The First Flight: Co bylo před Avatarem?

Toruk – The First Flight: Co bylo před Avatarem?
Sdílej
 
Do Prahy zavítá slavný Cirque du Soleil s příběhem, který se odehrává na měsíci Pandora. A který stejně jako film Avatar vypráví o odvaze a lásce k přírodě.  

 

Představení Toruk - The First Flight je přímo inspirované slavným sci-fi filmem Avatar režiséra Jamese Camerona. Pokud jste jej náhodou neviděli, tak jen ve zkratce: Odehrává se na měsíci Pandora, který obývá rasa inteligentních modrých humanoidních bytostí. Se svým životním prostředím jsou silně spjati, symbolem jejich spojení s přírodou je pak posvátný Strom života ohrožený lidskými těžaři.

Tisíce let před Avatarem

Režiséři Michel Lemieux a Victor Pilon zasadili příběh představení Toruk – The First Flight daleko před události z filmu Avatar. Můžeme se tak kochat světem dosud nezasaženým lidskou činností, kterým nás bude provázet vypravěčka Na’vi. Mimo jiné nás seznámí s dalšími postavami příběhu – dvěma dospívajícími chlapci Ralu a Entu. Motiv ohroženého Stromu života se opakuje: Hrozí, že jej zničí přírodní katastrofa. Chlapci se rozhodnou Strom duší zachránit. Jedinou šancí je najít létajícího tvora jménem Toruk – nebezpečného červeno-oranžového dravce, který sídlí v dalekých horách. Osedlat jej a zachránit tak Na’vi před katastrofou dokáže podle legend jen čistá duše. Bude to některý z chlapců nebo snad jejich nová kamarádka Tsyal?

Představení Toruk – The First Flight je už 37. produkcí, kterou Cirque du Soleil od svého založení v roce 1984 vytvořil •  Profimedia.cz

Jen příběh nestačí

V představení se setkáte se silným příběhem o přátelství, boji s osudem i lásce Na’vi k přírodě a celému jejímu světu. Stejně tak vás ale uchvátí pestré zpracování, v němž se propojuje práce osvětlovačů, hudba, akrobatické a divadelní výstupy a mistrné ovládání loutek. Můžete tak vidět obřího Toruka, ožívající Strom duší i dokonalé zobrazením pandorské krajiny. A pozor – pokud máte iPhone, můžete si zážitek ještě prohloubit stažením aplikace Toruk – The First Flight. Stanete se tak součástí show před, během i po představení.

Foto:  Profimedia.cz

Cirque du Soleil: Sluneční cirkus

Cirque du Soleil (v překladu Sluneční cirkus) je mezinárodní umělecká skupina vedená umělcem Guyem Laliberté. Je to dokonale moderní cirkus, který na základ vycházející z klasických cirkusových představení nabaluje propracovaný příběh, hudební doprovod a speciální efekty stejně jako prvky baletu, opery nebo rockových koncertů. S jeho současností souvisí i to, že v něm neuvidíte kontroverzní drezúru zvířat – účinkují tu pouze lidé včetně věhlasných umělců a důmyslných loutek.

Avatar: Místo očekávaných filmů bude komiks

Avatar: Místo očekávaných filmů bude komiks

Život na Pandoře ohromí i bez znalosti Avataru

Život na Pandoře ohromí i bez znalosti Avataru

Nový zlatý důl je ve vesmíru: Hledá i režisér Avataru

Nový zlatý důl je ve vesmíru: Hledá i režisér Avataru

 

Články odjinud