Přežíváme a je to super! Outdoor Survival Junior

Přežíváme a je to super! Outdoor Survival Junior
Sdílej
 
Na konci léta jsme v sychravém lese nedaleko Domažlic vyzkoušeli kurz přežití pro juniory a jejich rodiče. Outdoor Survival Junior je super!

Jsme v Českém lese, necelé dva kilometry od státní hranice s Německem. Je sedm hodin ráno a já i Pavel máme za sebou dvě a půl hodiny jízdy hustou mlhou. Obloha se tváří, že co nevidět začne pršet. Jdeme potichu za urostlým mužem v maskáčích. Jmenuje se Josef a to je skoro všechno, co o něm zatím víme. Překonáme mokrou louku a líný potůček a přicházíme do malého tábora, kde kolem skromného ohníčku snídá osm lidí.

Uhlí na zuby

Josef je instruktorem kurzu přežití a těchto osm lidí na kurz přijelo včera večer. Strávili noc pod širákem a mají před sebou ještě dvoudenní program. Návštěva z ábíčka, já a Pavel, jsme tu jenom jako pozorovatelé na jeden den, ale do aktivit kurzu se zapojíme. Josef nám hned na úvod ukazuje, jak v polních podmínkách vykonat ranní hygienu. Čistíme si zuby rozdrolenými uhlíky z ohniště. Máme černé pusy jako horníci, ale prý dřevěné uhlí nejen svou strukturou dobře obrousí zubní plak, ale zároveň i výborně dezinfikuje dásně.

Čištění zubů dřevěným uhlím z ohniště je špinavá práce •  Pavel Dobrovský, Outdoor Survival

Kurz přežití pro děti s rodiči

Přikrýváme ohniště čerstvými drny. Zamezíme tím případnému rozšíření požáru a žhavé uhlíky pod drny nevyhasnou nejméně 12 hodin. Vyrážíme po lesní pěšině a zakrátko se setkáváme s druhou skupinou osmi lidí, která spala opodál. U ní už je Amar Ibrahim, majitel společnosti Outdoor Survival, která kurzy přežití pořádá. S Amarem se známe už několik let, kdy jsme jeho kurz zkoušeli poprvé. Nyní jsme na kurzu Junior, který je určen dětem a mládeži v doprovodu dospělého. V obou skupinách jsou proto děti od 13 let s tatínky nebo celé rodiny.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud