Anketa Zlatý oříšek ABC: Nejšikovnější děti Česka

Anketa Zlatý oříšek ABC: Nejšikovnější děti Česka
Sdílej
 
Zlatý oříšek je soutěž pro všechny, kteří v minulém roce vytvořili nebo učinili něco výjimečného v jakémkoli oboru a je jim mezi 6 a 17 lety. Rozhodni, kdo si odnese cenu časopisu ABC.

 

Zlatý oříšek za rok 2019 jde do finále. Kdo dostane cenu Zlatý oříšek čtenářů ABC? O tom můžeš rozhodnout i ty a dát hlas svému finalistovi. Seznam se s nejšikovnějšími dětmi Česka. Postupně je představíme v samostatných rozhovorech. Hlasovat pro svého favorita můžeš od začátku června do konce letních prázdnin na našich stránkách abicko.cz. Vítěze pak představíme v ABC číslo 20/2020.

Zlatý oříšek čtenářů ABC

Jiří Bouška - přečti si rozhovor >

8 let, Kameničky u Hlinska, hraje šachy, v roce 2019 získal první místo na Mistrovství světa v rapid šachu a další.

Tereza Buršíková a Kateřina Návojová - přečti si rozhovor >

Zlín, 12leté dívky, které se v roce 2019 staly Mistryněmi ČR a vítězkami Českého poháru v krasojízdě žaček dvojic.

Roman Červinka - přečti si rozhovor >

14 let, České Budějovice, věnuje se hře na housle, úspěšně vykonal zkoušku na Universität für musik und dastellende Kunst Vien.

Divadelní soubor Lentilky - přečti si rozhovor >

12 a 13 let, ZUŠ Hulín. Se svým divadelním představením získali např. Zlaté pásmo a 1. místo v krajském kole Celostátní přehlídky divadelních souborů ZUŠ – Zlín 2019.

Eliška Fialová - přečti si rozhovor >

11 let, Hradec, učarovala ji lukostřelba, Mistryně ČR v mladších žácích, dále 1. místo v Poháru ČLS v terčové lukostřelbě v žácích do 10 let aj.

Štěpánka Fremlová - přečti si rozhovor

9 let, Skrbeň u Olomouce, sklízí úspěchy na poli Bikros Racingu, 1. místo UCI BMX World Championships 2019 a další.

Girls with Rope - přečti si rozhovor

V průměru 14leté dívky, DDM Matýsek Napajedla, oblíbily si skákání se švihadly, 2017–2019 obdržely první místa ve Finále Mia Dance Festival Praha.

Aneta Hendrichová - přečti si rozhovor

12 let, Lány, orientační běh. Získala vítězství na Mistrovství světa na Ukrajině – WYAC 2019 – v kategorii W14 klasika a v kategorii W14 sprint.

Adéla Křivánková - přečti si rozhovor >

11 let, Klimkovice, učaroval ji zpěv, v Českém rozhlase Ostrava představila vlastní píseň Parfém, získala 1. místo v soutěži Talent Havířov 2018. 


Tereza Kucháriková - přečti si rozhovor >

10 let, Hradec, Králové, věnuje se hře na lesní roh, v roce 2019 získala např. 1. místo v sólové hře na lesní roh na mezinárodní soutěži – Žestě Brno.

Nora Lubbadová - přečti si rozhovor >

10 let, Praha, vyniká ve hře na klavír, 1. cena, titul laureáta a cena absolutního vítěze z mezinárodní soutěže Pro Bohemia a další.

Marie Lumbachová - přečti si rozhovor >

14 let, Mnetěš, učarovalo ji jezdectví, konkrétně drezura, v roce 2019 vybojovala 1. místo na MČR v drezuře a získala další ocenění.

Daniel Mach - přečti si rozhovor

11 let, Kolín, specializuje se na dálkové plavání, v roce 2019 si vyplaval 1. místo na Mistrovství ČR žactva v dálkovém plavání – disciplína 3 km aj.

MV Team Univerzity Tomáše Bati - přečti si rozhovor

11–12leté dívky ze Zlína, které cvičí aerobic. Tituly Vicemistryně a Mistryně Evropy ve sportovním aerobiku 2019 a další.

Martin Novák a Natálie Vališová - přečti si rozhovor

13letý pár z SK Gradace Kroměříž, 1. místo v MČR ve standardních tancích – Junior I a v MČR v 10 tancích – Junior I.

Viktor Stocker - přečti si rozhovor

10 let, Kladruby u Vlašimi, hraje na akordeon, v roce 2019 obdržel 1. místo a stal se absolutním vítězem celostátního kola Národní soutěže ZUŠ a další.

Jakub Šafránek - přečti si rozhovor

14 let, Květnice, jeho koníčkem je autocross – dětská divize Racer Buggy 250, v roce 2019 obhájil titul Mistra České republiky z roku 2018.

Jan Šmrha - přečti si rozhovor

14 let, Františkovy Lázně, vyniká v atletice – desetiboji a hraje na pozoun, s pozounem veřejně vystupoval s Českou filharmonií.

Adrian Vajanský

13 let, Praha, úspěchy slaví v rychlobruslení, např. v roce 2019 získal 1. místo na European Cup Inline Speedskating overal 2019 – short a další.

Daniela Valešová

13 let, Broumov, věnuje se klasickému baletu, 1. místo sólo Pardubická Arabeska, 1. místo sólo Na Špičkách Brno a další úspěchy.

Kryštof Vaněk

13 let, Holešov, fotograf a spisovatel, 1. místo v republikovém finále fotografie Clona 2019, SIG Literární tvorba (Mensa) – cena poroty v kategorii Próza 2018 – povídka vyšla ve sborníku Po bouři.

To jsou nejšikovnější děti České republiky, které se účastní ankety Zlatý oříšek čtenářů ABC. Můžeš mezi nimi vybrat svého favorita a poslat mu hlas.

Zlatý oříšek 2020

Chceš se i ty zúčastnit ankety Zlatý oříšek? V jednom z podzimních čísel ábíčka najdeš přihlášku, kterou vyplníš a přidáš k ní seznam nejen svých ocenění, výher nebo medailí, ale třeba i fotografie vlastnoručně vyrobených výtvorů, výkresů, videa, audia, odkazy na YouTube, Facebook či Twitter. Komise odborníků vybere 21 finalistů, s nimiž bude natočený krátký seznamovací medailonek. Nakonec výběrová porota formou hlasování určí sedm vítězů, kteří získají cenu – Zlatý oříšek.

Zlatý oříšek ABC: Vybrali jste vítěze!

Zlatý oříšek ABC: Vybrali jste vítěze!

Formule pro holky má první šampionku

Formule pro holky má první šampionku

Kolonie na Měsíci a elektroauta na vzestupu v novém ábíčku

Kolonie na Měsíci a elektroauta na vzestupu v novém ábíčku