Když se fotbal změní v thriller: 6 největších přestřelek LM

Sdílej

V každém zápase Ligy mistrů padnou v průměru tři góly, ale najdou se naštěstí i výjimky. Bláznivých přestřelek a zápasů, které trhaly střelecké rekordy, najdeme celou řadu.

Rekord Pršově režii

Monako - La Coruña 8:3

(základní skupina, sezona 2003/04)

Branky: 2. Rothen, 11. Giuly, 26., 30., 45. a 49. Pršo, 47. Plašil, 67. Cissé - 39. a 52. Tristan, 45. Scaloni

V žádném jiném zápase nepadlo tolik branek jako ten večer. Monako rozstřílelo španělskou La Coruñu 8:3! Jednou brankou se na tom podílel i český záložník Jaroslav Plašil, ale hrdinou se stal někdo jiný. Chorvatský útočník Dado Pršo ten den slavil 29. narozeniny a sám sobě dal parádní dárek. La Coruñě nasázel hned čtyři góly, což kromě něj v Lize mistrů dokázalo už jen pět hráčů. Zdrcený gólman soupeře José Molina se z branky pakoval už o přestávce.

Turecký kouč se omlouval fanouškům

Liverpool - Besiktas 8:0

(základní skupina, sezona 2007/08)

Branky: 19. a 89. Crouch, 32., 53. a 56. Benayoun, 69. Gerrard, 79. a 81. Babel

Liverpoolu tehdy stačilo obyčejné vítězství o gól, aby se reálně udržel ve hře o postup ze základní skupiny, jenže Gerrard a spol. neponechali nic náhodě. Liverpool byl jako šelma, která ucítila krev své kořisti a bez milosti se do něj pustila. Šokovaný kouč Besiktase se po zápase zmohl na jedinou větu: "Omlouvám se všem fanouškům."

Llorente stihl hattrick za 17 minut

Villarreal - Aalborg 6:3

(základní skupina, sezona 2008/09)

Branky: 28. Rossi, 33. Capdevila, 67. Llorente, 70. Llorente, 79. Pires, 84. Llorente - 19. Saganowski, 36. Enevoldsen, 77. Jakobsen

Na jedné straně španělský tým, který obvykle vyhrává o jeden gól, na druhé dánský outsider. To nejsou zrovna ideální předpoklady pro vzrušující podívanou. Přesto se nakonec duel Villarrealu a Aalborgu změnil v dramatickou přestřelku. Ještě o poločase to bylo 2:2, jenže pak se na hřiště dostal domácí útočník Joseba Llorente. V rozmezí 67. a 84. minuty nasázel Aalborgu tři góly.

Na postup nestačily ani čtyři góly venku

Chelsea - Liverpool 4:4

(odveta čtvrtfinále, sezona 2008/09)

Branky: 52. Drogba, 57. Alex, 76. a 89. Lampard - 19. Aurelio, 28. Alonso (pen.), 81. Lucas, 82. Kuyt

I nestranní fanoušci dodnes tvrdí, že to byl jeden z nejvíce vzrušujících zápasů historie Ligy mistrů. Liverpool ve čtvrtfinálové odvetě vedl na Stamford Bridge už 2:0 a chyběl mu jediný gól, aby vymazal porážku 1:3 z prvního zápasu. Jenže nakonec mu k postupu nestačily ani další dvě branky. V bláznivém zápase totiž domácí Frank Lampard v 89. minutě vyrovnal na 4:4 a do semifinále šla Chelsea.

Jarolím se modlil za rychlý konec

Arsenal - Slavia 7:0

Branky: 5. a 58. Fábregas, 24. Hleb, 41. a 55. Walcott, 51. Hleb, 89. Bendtner

Jsou zápasy, které si užíváte, a pak takové, kdy je každá další minuta na hřišti jen utrpením. Do druhé kategorie patří i porážka Slavie 0:7 na půdě Arsenalu. "Sledoval jsem hodinky a přál jsem si, ať už je konec," hlesl po zápase kouč Slavie Karel Jarolím. Zápas skončil rekordním debaklem, který naštěstí českému klubu o dva týdny později sebral Besiktas.

Zázračné zmrtvýchvstání

Werder Brémy - Anderlecht 5:3

(základní skupina, sezona 1993/94)

Branky: 66. a 89. Rufer, 72. Bratseth, 80. Hobsch, 83. Bode - 16. Albert, 18. Boffin, 33. Boffin

Takový scénář by nevymysleli ani v Hollywoodu. V mrazivém večeru tehdy do konce utkání zbývala necelá půlhodina, Anderlecht vedl v Brémách 3:0 a polovina z 29 tisíc zklamaných domácích fanoušků už dokonce opustila stadion. Vždyť o vítězi bylo jasno... Omyl! Domácí Werder to nezabalil. Nakonec vyhrál 5:3 a jeho neuvěřitelnému obratu se začalo říkat "Zelený zázrak". To podle zelené barvy dresů vítězů.

S ananasem na hlavě: nejšílenější fotbalové účesy

Dvě legendy českého fotbalu: štístko Šmicer a smolař Nedvěd