Jak se stát novinářkou?

Ahoj, na jakou střední školu jít, když chci být novinářka (sportovní)?

Odpověď

Milá anonymko,

je fajn, že už máš jasno, čím bys chtěla v dospělosti být. A sportovní novinářka je opravdu hezká práce, i když někdy hodně náročná.

Sportovní novináři jsou stále v terénu – to znamená, že neustále jezdí po závodech, zápasech, turnajích a olympiádách. A samozřejmě nejenom doma, ale i po celém světě.

Jak se stát novinářem a jakou školu si vybrat?

Pro novinařinu je nejdůležitější dobře ovládat jak český, tak i anglický nebo i jiný světový jazyk. Nejlepší a nejvšestrannější vzdělání získáš na gymnáziu. Tam se opravdu nejvíc zaměř na jazyky – ať máš výbornou výslovnost, velkou slovní zásobu a správný pravopis (u všech jazyků).

Pak by bylo fajn jít na vysokou školu - fakultu žurnalistiky, kde se naučíš práci novinářů. Sportovní novináři jsou většinou zaměřeni na určitý druh sportu, o kterém píší, nebo který komentují. Například jsou specialisté na lyžování, atletiku, hokej, fotbal a podobně.

A to proto, aby fanouškům podávali co nejzajímavější, úplné a pravdivé informace. Proto by bylo fajn, aby sis i ty vybrala sporty, kterým by ses ráda věnovala. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď. Mourrison odpovídá postupně na všechny dotazy. Na každého se dostane!

Novinářez: Jak se stát novinářem s časopisem ABC a Terezou Engelovou

Novinářez: Jak se stát novinářem s časopisem ABC a Terezou Engelovou

Jak se stát kosmetičkou?

Jak se stát kosmetičkou?

Sdílej
 
 

Proč mám potřebu se pořád hádat?

Ahoj Mourrisone, já mám pocit, že je se mnou něco špatně. Mám opravdu hodně kamarádů, za to jsem ráda, ale štve mě, že se s nima často hádám. Já totiž nedokážu být zticha, když říkaj nějaký nesmysly nebo něco, s čím nesouhlasím. Co si o tom myslíš? Díky ti za odpověď, tvoje věrná čtenářka Petra. (Píšu ti prvně)

Co jsou to panické ataky?

Ahoj Mourrisone, byla jsem teď u babičky se svojí sestřenicí a ona mi důvěrně řekla (prý to nemám nikde říkat), že má panické ataky. Nechtěla jsem se jí ptát co to je, ale chtěla bych to vědět.

Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15?

Ahoj Mourrisone, vím, že můžu na brigádu, až budu mít skončenou základní školu. Ale protože jsem šel o rok později, tak už mi teď o prázdninách bylo patnáct, i když jdu do devítky. Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15? dík, Vilda

Bojím se o svoje rodiče, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, nevím proč, ale začala jsem mít hrozný strach o rodiče. Máme spolu skvělý vztah a já nechci, aby se jim něco stalo a taky chci, aby nikdy neumřeli. Co mám dělat, abych se o ně tak nebála? Františka

Co je to psychická šikana a týrání?

Ahoj Mourrieone, chtěla bych se zeptat, co si mám představit pod tím, když někdo někoho psychicky týrá. Fyzicky vím – to ho asi bije. Viola

Jak říct holce, že ji miluju?

Ahoj, jak mám říct holce, že ji miluju? Kája

S rovnátky se budu strašně stydět! Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, na internetu jsem četla, že existujou průhledný rovnátka, ale stojí asi sto tisíc. Strašně nechci ty s drátama, protože se za ně budu stydět. Co mám dělat?

Mám anorexii?

Milý Mourrisone, měřím asi 160 cm a vážím 40 kg. Vím, že bych měla přibrat, ale když se podívám do zrcadla, tak si připadám tlustá, a proto mi nejde jíst. Myslíš, že mám anorexii?

Slepuju si modely. Jsem divný nebo opožděný?

Ahoj Mourrisone, potřeboval bych se s tebou o něčem poradit. Jsem úplně jiný než ostatní kluci. Skoro všechny ve třídě baví fotbal nebo hokej, počítačový hry a taky už i mají holky. Já jsem nejraději doma a slepuju si modely. Myslíš, že jsem nějakej divnej nebo opožděnej? Dík, Jonáš (13 let)

Když se podívám do zrcadla, vidím, jak jsem hnusná!

Ahoj Mourrisone, pokaždý, když se podívám do zrcadla, tak vidím, jak jsem hnusná. Radši jsem si z pokojíčku dala pryč, abych se na sebe nemusela koukat. A neříkej mi, že každej je něčím krásnej. Já nejsem.