Mám příliš chlupaté nohy a vadí mi to! Co mám dělat?

Ahoj, mám takový problém, že mám až moc chlupy na nohou a vadí mi to, protože si toho každý všímá a vypadá to dost divně, hlavně když nosím kraťasy a lidi na to pořád koukají a v létě je mi v tom teplo a svědí to, ale nechci si to holit (nikde se zatím neholím), já zarůstám fakt hodně, i v podpaží a na jiných místech, můžu si to nějak zkrátit? Už fakt nevím, za chvíli je léto a přes zimu to zarostlo ještě víc.

Odpověď

Milý anonyme,

rozumím ti, také jsem ve tvém věku řešil podobný problém. Člověk se necítí moc dobře, když na sebe svým zevnějškem nějakým způsobem upozorňuje.

Je ale fakt, že to kolikrát může být dost subjektivní názor a okolí nás moc neřeší. Možná tvoje ochlupení ani nevnímá. Je hodně kluků ve tvém věku, kteří mají opačný problém. Neroste jim ani ochlupení na těle, ani vousy a připadají si jako „holátka“.

Epilace a depilace: Jaký je rozdíl?

Pokud ti ale tvoje ochlupení opravdu tak moc vadí, máš na výběr buď epilaci, nebo depilaci. Epilace je v podstatě vytrhávání chloupků (i s kořínky) – její výhodou je, že pokožka je hladká delší dobu, ale je fakt, že trochu bolí. Navíc, když chloupky dorůstají, mohou zarůstat. Existuje i laserová epilace – ta dokonce odstraňuje chloupky navždy, ale je finančně náročnější.

No a druhou možností je depilace – chloupky se odstraňují pouze na povrchu (nejčastěji doma pomocí žiletky nebo depilačního krému). Každému vyhovuje něco jiného, zaleží i na citlivosti pokožky. Proto by bylo dobré se poradit s kožním lékařem. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Jsem holka, ale chovám se jako kluk...

Jsem holka, ale chovám se jako kluk...

Sdílej
 
 

Kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je?

Ahoj Mourrisone, kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je.

Proč mám potřebu se pořád hádat?

Ahoj Mourrisone, já mám pocit, že je se mnou něco špatně. Mám opravdu hodně kamarádů, za to jsem ráda, ale štve mě, že se s nima často hádám. Já totiž nedokážu být zticha, když říkaj nějaký nesmysly nebo něco, s čím nesouhlasím. Co si o tom myslíš? Díky ti za odpověď, tvoje věrná čtenářka Petra. (Píšu ti prvně)

Co jsou to panické ataky?

Ahoj Mourrisone, byla jsem teď u babičky se svojí sestřenicí a ona mi důvěrně řekla (prý to nemám nikde říkat), že má panické ataky. Nechtěla jsem se jí ptát co to je, ale chtěla bych to vědět.

Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15?

Ahoj Mourrisone, vím, že můžu na brigádu, až budu mít skončenou základní školu. Ale protože jsem šel o rok později, tak už mi teď o prázdninách bylo patnáct, i když jdu do devítky. Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15? dík, Vilda

Bojím se o svoje rodiče, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, nevím proč, ale začala jsem mít hrozný strach o rodiče. Máme spolu skvělý vztah a já nechci, aby se jim něco stalo a taky chci, aby nikdy neumřeli. Co mám dělat, abych se o ně tak nebála? Františka

Co je to psychická šikana a týrání?

Ahoj Mourrieone, chtěla bych se zeptat, co si mám představit pod tím, když někdo někoho psychicky týrá. Fyzicky vím – to ho asi bije. Viola

Jak říct holce, že ji miluju?

Ahoj, jak mám říct holce, že ji miluju? Kája

S rovnátky se budu strašně stydět! Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, na internetu jsem četla, že existujou průhledný rovnátka, ale stojí asi sto tisíc. Strašně nechci ty s drátama, protože se za ně budu stydět. Co mám dělat?

Mám anorexii?

Milý Mourrisone, měřím asi 160 cm a vážím 40 kg. Vím, že bych měla přibrat, ale když se podívám do zrcadla, tak si připadám tlustá, a proto mi nejde jíst. Myslíš, že mám anorexii?

Slepuju si modely. Jsem divný nebo opožděný?

Ahoj Mourrisone, potřeboval bych se s tebou o něčem poradit. Jsem úplně jiný než ostatní kluci. Skoro všechny ve třídě baví fotbal nebo hokej, počítačový hry a taky už i mají holky. Já jsem nejraději doma a slepuju si modely. Myslíš, že jsem nějakej divnej nebo opožděnej? Dík, Jonáš (13 let)