Protáhněte se u televize: neseďte na zadku a začněte hrát!

Protáhněte se u televize: neseďte na zadku a začněte hrát!
Sdílej
 
Revoluce v ovládání her je tady. Co přináší systém Kinect a jak se s ním hraje?

Co se takhle vykašlat na všechny ovladače, které ke konzoli potřebujete, a ovládat hru jednoduše tělem? Pořiďte si krabičku jménem Kinect. Tu jednoduše připojíte k Xboxu a ona si sama naskenuje vaši postavu a pak už jen sleduje pohyby vašeho těla. Tím jak se budete kroutit, máchat rukama a poskakovat, budete hry ovládat.

Pohled do minulosti

Teď ale trochu ruku na srdce, tohle není úplně originální. Už v roce 2003 se totiž objevila kamerka jménem Eye Toy. Co do principu fungovala poměrně podobně. Kinect je ale komplexnější a pochopitelně i technologicky vyspělejší. Umí sledovat kompletně celé vaše tělo, rozeznávat jednotlivé obličeje, a dokonce i hlasy. A k čemu všemu tohle můžete využít?

Co nás čeká?

V listopadu spolu s Kinectem přijde na trh několik základních her. Čeká nás tak například Dance Central. Právě tady uvidíme na obrazovce panáčka, který bude předtančovat. Naším cílem je samozřejmě opak pohyby podle něj. Výhoda téhle hry je jednoznačně v tom, že pokud budete pečlivě trénovat, naučíte se určitě pár triků, jak zaválet na diskotéce. Tuhle hru jsme viděli na vlastní oči na Gamescomu v Kolíně nad Rýnem a popravdě trochu nás zamrzelo, že se postavičky pohybují nezávisle na hráči. Jediné, co nám říká něco o našem vlastním výkonu, jsou hesla jako "Super!", "Přidej!" a podobně.

XBox s Kinectem •  Microsoft

Jak se vyblbnout

Jiná situace je například u hry u Kinect Advetures. Tady se objevuje panáček z menu Xboxu (takže si podobu svého hrdiny můžeme navolit podle sebe), který se pohybuje přesně tak, jako se hýbete vy. Celá hra je v podstatě sborník nejrůznějších miniher, jejichž největší devízou je, že je můžete hrát ve více lidech. Závody, kdy se dva vyblbnou před televizí, vypadají víc než slibně. V podstatě na stejném principu je i chystaná hra Kinect Sport, kde jsou minihry v podobě nejrůznějších sportovních utkání: box, bowling nebo fotbal a další.

To nejlepší na konec

Bez příkras tou asi nejzajímavější hrou, která vyjde současně s Kinectem, je ale Kinectimals. Tahle hra nás jednoduše vzala za srdce. Staráte se tu o ty snad nejsladší zvířátka pod sluncem. Můžete se s nimi mazlit přes obrazovku, vychovávat si je a podnikat s nimi nejrůznější závody. Hra není možná nejoriginálnější, ale rozhodně je nejroztomilejší. V budoucnu by měly vyjít i jiné hry, které nebudou jenom dětskými hříčkami, ale budou Kinect přímo podporovat. Jednou z potvrzených her by mělo být i nové Fable III, které se právě chystá. Takže se máme opravdu na co těšit.

Pět nejvtipnějších reklam na videohry

Pět nejvtipnějších reklam na videohry

Vady na kráse

Co nám trochu dělá vrásky na čele, je míra přesnosti a jisté nedokonalosti ve sledování. Občas má Kinect problém přesně vidět, kdo co dělá, nemluvě pak o technických chybách, kdy se například panáček utrhne ze řetězu a dělá si, co chce. Na druhou stranu je jasné, že Kinect je především pro ty, co jim konzole příliš nevoní a s ovladačem se perou jako s pokročilou čínštinou. Chcete tak, aby vaši mamku začalo bavit hraní na konzoli? Kinect je pro ni ideální řešení. A ta rozhodně technické nedokonalosti řešit nebude.

Kinect a nový Xbox

Že je Kinect pro Microsoft stěžejní, je patrné už z faktu, že vydal novou verzi samotného Xboxu, která je na tuhle krabičku přímo předpřipravená. První, čeho si všimnete, je černá barva. Černý je Kinect, černé jsou i televize a černý Xbox bylo v podstatě logické rozhodnutí. Další novinkou je velikost a design. Nový Xbox je podstatně menší a na boku má výrazné průduchy. Novinkou je i spouštěcí tlačítko, které není klasický knoflík, ale je dotykové, takže stačí letmý kontakt a už reaguje. Obrovskou změnou prošel i hluk, který Xbox kdysi vydával. Pokud si hru nahrajete na disk a nespouštíte ji z mechaniky, tak o téhle konzoli ani nevíte. Ostatně právě disk zabudovaný uvnitř má luxusních 250 GB, takže místa opravdu dost. Konečně tu najdeme i Wi-Fi přijímač, takže už netřeba dokupovat žádné další komponenty, jako tomu bylo dřív. Nechybí ani USB sloty a již zmíněný předpřipravený slot pro Kinect. Tohle je konečně Xbox 360, jak má být.

Moderní vojenská technika: Neviditelný tank

Moderní vojenská technika: Neviditelný tank

Nechci Facebook, netwitteruju a na lidé.cz nemám ani fotku. No a?

Nechci Facebook, netwitteruju a na lidé.cz nemám ani fotku. No a?

Klíčová slova:
xbox, kinect
 

Články odjinud