Hry a hlavolamy: Čtyři dny plné zábavy pro děti i dospělé

Hry a hlavolamy: Čtyři dny plné zábavy pro děti i dospělé
Sdílej
 
V termínu 21. - 24. září 2016 proběhne na Novoměstské radnici v Praze 2 již 22. herní výstava Hry a hlavolamy. Návštěvníci z řad dětí i dospělých se mohou těšit především na stovky deskových a společenských her a výstavu mechanických hlavolamů. Připravena je i řada doprovodných programů, například přednášky a workshopy pro školy, dětské skupiny i veřejnost, turnaje a soutěže nebo hraní s tzv. chytrými stavebnicemi.

Výstava pro děti i dospělé

Výstava je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači. "Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kam můžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. Po loňském úspěchu prodlužujeme opět páteční hernu až do 20 hodin," láká na výstavu její ředitel Pavel Hofrichter.

V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her. Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry.

 

Zdrhej! Máš na to hodinu! Unikněte s námi z únikové hry

Zdrhej! Máš na to hodinu! Unikněte s námi z únikové hry

Hry a hlavolamy všeho druhu

„Existují různé hry - rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické hry. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje jedinečnost výstavy její produkční Aleš Kužílek. Na výstavě bude možné si hry i hlavolamy koupit za výhodné ceny a v předstihu tak zajistit třeba vánoční dárky.

Co ještě uvidíte?

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Velmi vyhledávané jsou přednášky a workshopy pro školní skupiny a dětské kolektivy, na které se musí zájemci registrovat předem prostřednictvím webových stránek. Letos proběhne v pátek vpodvečer také hlavolamový workshop pro veřejnost.

Hry a hlavolamy: Jak to vypadalo minule •  Hry a hlavolamy

Dále se představí Asociace mladých debrujárů, kteří se zaměřují na hrátky s fyzikou a chemií pro děti a na výstavě předvedou něco ze svých dovedností. Tvořivým doplňkem bude jistě pro děti i dospělé herna magnetické stavebnice Geomag nebo z elektronické stavebnice Boffin. Navíc proběhne během soboty mistrovství ČR v logické karetní hře s prvky fantasy Wizard.

O zábavu bude tedy postaráno, zapište si termín do svých diářů. Pozor, letos se výstava koná od středy do soboty. Také termín je až koncem září, v době, kdy pomine ruch začátku školního roku.

Hry a hlavolamy

Datum: 21. – 24. 9. 2016 (středa - sobota)

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Otevírací doba: středa a čtvrtek 8 – 18 h, pátek 8 – 20 h, sobota 10 – 18 h

Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč

www.hryahlavolamy.cz

Více o zábavě najdete tady

Hra o trůny jako desková hra je skvělá

Hra o trůny jako desková hra je skvělá

Transformers obsadili Monopoly

Transformers obsadili Monopoly

Klíčová slova:
Pozvánka, výstava, Hry a hlavolamy
 

Články odjinud