Banán plný gramatiky

Banán plný gramatiky
Sdílej
 
Banangrams je rychlá hra se slovy, určená pro všechny milovníky luštění, češtiny a vtipu. Vejde se do malého zavazadla kamkoliv na cesty nebo do přírody, samozřejmě ji můžete jednoduše hrát i doma. Nepotřebujete tužku a zápisník jako u jiných her, dokonce nemusíte postupovat podél pevně stanoveného plánu, a navíc hrají všichni hráči současně. Na nic a na nikoho se nečeká, nikdo se nepřeskakuje ani nevylučuje!

Budete hrát sami za sebe a soupeřit v podstatě také se sebou. Podaří se vám z paměti vylovit i polozapomenutá slova a rozšířit si tak slovní zásobu. Pro případné chytrolíny, kteří si rádi slova vymýšlejí, jedno varování: všechna slova musí odpovídat pravidlům českého pravopisu. Takže, pokud byste chtěli uplatnit novotvary typu nosočistič nebo zloprcek, máte smůlu. Vyloučena jsou také vlastní jména.

Když se řekne Bananagrams, znamená to jednoduše dynamickou hru, která se v podstatě nikdy neopakuje a vždy spolehlivě pobaví. Díky těmto atributům se Bananagrams stala celosvětovým bestsellerem.  Banán s písmenky, který vypadá jako žlutý penál, je tak skladný a jednoduchý, že se vejde do jakéhokoliv zavazadla a vždy spolehlivě vyplní dlouhou chvíli při čekání na letišti, v restauraci nebo v deštivém počasí na táboře.

Foto:  MINDOK

Její genialita spočívá v neomezené spoustě obměn. Nemusíte rozbalit herní plán a mechanicky posunovat figurku podle toho, jaké vám padne náhodné číslo na hrací kostce. Nic takového vám nehrozí. Ze žlutého banánu si vždy vytáhnete překvapení v podobě jiných písmen. Musíte být tedy stále aktivní a ve střehu, přemýšlet jaké sestavit slovo a jak ho zkombinovat s ostatními, které máte ve své mřížce.

Čekáte v restauraci na objednávku a pořád nic nenesou? Pak si zkraťte dobu čekání hrou Banány v kavárně. Přeci jen jste v místě, kde jsou malé stolky, takže si hru přizpůsobíte. Otevřený banán s písmeny nechte na stole a každý si vezměte 21 písmen. Písmena opět můžete vyměňovat, ale v podstatě vše probíhá v úspornějším režimu. Jen dejte pozor, aby obsluha nechtěla hrát také, protože tato písmenková hra je vysoce návyková a chytlavá a vy byste se své objednávky nemuseli nikdy dočkat.

Pokud jste zrovna single, nemusíte zoufat. Místo okázalé nudy si zahrajte Sólo banán.

Foto:  MINDOK

Zaženete nudu a svět bude zase o něco veselejší. Je také možné, že si vaše okolí zajímavé banánové hry všimne a bude chtít hrát s vámi. Nevadí! S každým dalším hráčem přibude i víc zábavy.

Přestože hra vypadá velmi jednoduše, její genialita spočívá právě v její rozmanitosti. Teď se ukáže, jakou máte fantazii, paměť i slovní zásobu. Mladší hráči si to vše mohou rozšířit a ti starší obnovit, a to se počítá.

Od 7 let. Počet hráčů 1-8, doba hry 15minut.

Cena od 399,-

www.mindok.cz

Klíčová slova:
reklama, hra, prclanek, mindok
 

Články odjinud