Hledá se král joysticků! Nejlepší knipl

Hledá se král joysticků! Nejlepší knipl
Sdílej
 
Otestovali jsme na trhu dostupné letecké páky a další periferie pro ovládání simulátorů letadel. Létali jsme jak o závod! Čtěte recenzi ábíčka a zjistěte, jak se hledá král joysticků - nejlepší knipl!

Úspěch filmového hitu Top Gun Maverick probudil v mnoha divácích touhu usednout za knipl letadla a vznést se do oblak. Naštěstí k tomu nepotřebujete pilotní průkaz – skvěle si zalétáte i na počítači nebo herních konzolích. Jenže ovládat letadlo pomocí klávesnice nebo gamepadu? To není to pravé ořechové! Pro nejlepší zážitek se vám bude hodit letecká páka, tedy joystick.

Knipl nebo berany?

Abyste si mohli pořádně zalétat, musíte si rozmyslet, které letecké hry vás lákají více. Na jedné straně jsou simulátory civilních letadel jako Microsoft Flight Simulator, které vám umožní procestovat doslova celou zeměkouli. Pro jejich klidnější hratelnost jsou vhodnější takzvané berany. Jedná se o ovladač, který držíte oběma rukama.

Video se připravuje ...

MS Flight Simulator – Top Gun Maverick • Zdroj: Živě

Sem patří třeba populární Logitech G Flight Yoke System. Naopak v akčních leteckých hrách oceníte klasický joystick, který vám umožní rychlejší a ostřejší pohyby. Bez problémů s ním ale můžete pilotovat i dopravní Boeing 787 nebo bojové helikoptéry.

Joystick? Dostatek tlačítek!

Přístrojové desky v letadlech jsou plné přepínačů, multifunkčních panelů a dalších ovládacích prvků. Je proto žádoucí, aby měl joystick dostatečný počet tlačítek pro ovládání základních i pokročilých funkcí. Nejlevnější joystick na trhu má pouhá 4 tlačítka – s tím moc velkou parádu neuděláte.

Otestovali jsme osobně všechny zmiňované joysticky a ovladače •  Vincent Olejník

Za cenu kolem tisíc korun ale můžete sehnat Thrustmaster T.Flight Stick X, který jich má rovnou dvanáct. Mnohem lepší! Podobně je na tom i náš oblíbenec Thrustmaster T-FLIGHT HOTAS, který přidává i analogový plyn, a zároveň není moc drahý. A na špičkovém Turtle Beach VelocityOne Flight najdete dokonce přes třicet tlačítek!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud