Raspberry Pi 400: Počítač v klávesnici

Raspberry Pi 400: Počítač v klávesnici
Sdílej
 
Do rukou se nám dostal univerzální výkonný počítač v klávesnici, který osloví všechny budoucí inženýry, programátory a makery. A nejen je. Vyzkoušeli jsme Raspberry Pi 400. Jak dopadl test ábíčka, zjistíte v recenzi.

V ábíčku věříme, že naučit se pracovat s počítačem na hlubší úrovni než je klikání na ikonky v operačním systému, přináší nezanedbatelné výhody. Když víte, jak počítač funguje a dokážete na něm programovat, máte v rukách jeden z nejúčinnějších nástrojů současnosti a budoucnosti.

Své o tom ví nejen dobře placení tvůrci aplikací, ale i makeři, kteří vyrábějí úžasné věci s pomocí vlastních nástrojů a programů. Jenže kde s rozvíjením počítačové gramotnosti začít? Odpověď může být: na cenově velmi dostupném počítači Raspberry Pi 400.

Výkonná klaviatura

Vypadá jako klávesnice, ale umí toho podstatně víc. To proto, že pod klávesami se ukrývá jednodeskový počítač Raspberry Pi 4 s čtyřjádrovým 1.8GHz procesorem a 4GB operační paměti.

Vaši rodiče (nebo spíš prarodiče) tohle dobře znají – osmibitové počítače z 80. let jako ZX Spectrum nebo Commodore 64 měly také hardware schovaný v klávesnici a k televizi se připojovaly anténním kabelem. Vám stačí Micro HDMI kabel pro zapojení do monitoru (nebo televize), microSD karta s operačním systémem a můžete startovat.

České přelepy kláves se prodávají samostatně •  Raspberry Pi Foundation

Bez GPIO to nejde

Kam poletíte, to je jen na vás. Operační systém Raspbian ovládáte podobně jako Windows nebo další populární systémy. V podstatě hned se můžete připojit k internetu a začít se dívat na videa na YouTube. Anebo psát domácí úkoly, pracovat s obrázky nebo hrát hry.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč
 

Články odjinud