Papírový svět: Vystřihovánky Boeingu a školy zdarma

Papírový svět: Vystřihovánky Boeingu a školy zdarma
Sdílej
 
Vystřihovánky z papíru nenajdete jen v ábíčku. Některé lze zdarma stáhnout z internetu, a pak vytisknout a slepit. Podívejte se třeba na tyto dva modely!

Postavte si vystřihovánku lidušky

Narozeniny lze oslavit různě. Zůstat skromně v ústraní, nechat se královsky obdarovat nebo uspořádat hostinu. Existují však i méně obvyklé způsoby, jak připomenout své kulaté výročí.

Jedním z takových příkladů je Základní umělecká škola ve Vysokém Mýtě, která letos slaví úctyhodné kulatiny – právě před 70 lety se začala psát její bohatá historie.

Škola z papíru

Aby se na výročí hned tak nezapomnělo, připravila ZUŠ Vysoké Mýto pro všechny milovníky „domečků“, ale i papírových modelů jako takových milé překvapení. Můžete si „oslavence“ postavit v měřítku 1:185. Model je volně stažitelný tady.

Fotomodelka jako žádná jiná

Na stránkách najdete i dobové fotografie a historii budovy a samotné ztvárnění školy je provedeno méně obvyklou formou – díly jsou vlastně fotografiemi jednotlivých částí budovy, takže výsledek bude mít opravdu věrnou podobu.

 

Papírové letadlo Boeing

Letitý duel, zda stavět plastikové modely nebo papírové zůstane asi ještě dlouho nerozhodný. Občas je ale možné určité srovnání a pak je velice těžké rozhodnout, která varianta je lepší. „Plastikáři“ budou mít svůj výtvor hotový podstatně dříve, ale zase nebudou muset vynaložit takové úsilí – a znáte to, když je za dokončeným modelem vidět patřičná práce, vždy to potěší.

Velký stroj z malého světa

Pojďme se podívat na jeden z letounů flotily společnosti Boeing, známému typu 737-800. Tento vzdušný koráb nové generace, který nedávno slavil šesté výročí od svého prvního letu (9. 7. 2010) si nyní můžete postavit ve verzi indonéské letecké společnosti Garuda. Modelářské měřítko 1:100 znamená, že před sebou budete mít 36 centimetrů dlouhý letoun s propracovanými motory a podvozkem. Také lze postavit verzi v letu.

Boeing 737-800 je volně ke stažení a je doporučeno si stránky s vystřihovánkou vytisknout na papír gramáže 100 gr. Heslo k PDF souboru je: paper-replika.com.

Více o vystřihovánkách najdete tady

Papírový svět: Výstava vystřihovánek a déčko zdarma

Papírový svět: Výstava vystřihovánek a déčko zdarma

Svět papírových modelů: Pojďte do toho s námi!

Svět papírových modelů: Pojďte do toho s námi!