Je normální, že se nechci líčit?

Ahoj Morrisone, tohle bude taková holčičí otázka tak snad budeš vědět. Některé holky kolem mě se už líčí, já ale nechci a ještě dlouho, anebo vůbec nebudu. Mám se ráda taková, jaká jsem a nenechám se ovlivňovat podle toho, jak to mají ostatní. Nikdo není dokonalý, ale nevidím důvod, proč to skrývat. Pořád jsem si nezvykla na opalovací krém na obličeji, je mi to opravdu nepříjemné. Jediný důvod, proč se v létě mažu, je, aby mě nespálilo slunce. Nedovedu si představit na sebe každý den patlat make-up (bez urážky pro ostatní holky, je to můj názor). Moje otázka zní, jestli jsem v tomhle výjimečná, nebo to je běžné. (Jak už jsem psala, tak ať je to jakkoli, stejně se líčit nechci). Díky.

Odpověď

Milá anonymko,

děkuji ti za moc krásný dopis, ze kterého cítím tvoje zdravé sebevědomí. Takové, které by ti mohl závidět i nejeden dospělý. Málokdo z nás se umíme přijmout, vážit si toho jací jsme a třeba být i na sebe zdravě pyšný.

Je úžasné, že se máš ráda taková, jaká jsi a nenecháš se ovlivňovat okolím. To dokáže opravdu málokdo z nás. I já jsem občas podlehl a oblékal se jako ostatní, zkusil jsem podobný účes, říkal věty jako ostatní a podobně.

Není nad to se najít a stát si pevně za svými zásadami. Je pravda, že jen moudrý člověk je během života dokáže měnit. Protože zkušenostmi a věkem získáváme větší nadhled. Takže – v tom, že se nechceš líčit a používat make-up, jsi výjimečná, ale v tom dobrém slova smyslu – že jsi moudrá a máš se ráda taková, jaká jsi. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď. Mourrison odpovídá postupně na všechny dotazy. Na každého se dostane!

Co mám dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný?

Co mám dělat, když se nemám ráda a chci se chovat jako někdo jiný?

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Je mi 12 let a pořád se neholím, je to normální?

Sdílej
 
 

Táta mi nadával: Mourrison radí, co dělat, když rodiče vybuchnou

Ahoj Mourrisone, v neděli jsem se pohádala s tátou a on mně potom začal vztekle nadávat. Nechtěla jsem před ním brečet, takže jsem to vydržela, ale pak jsem se v pokojíku rozbrečela.

Co jsou koncesionářské poplatky: Proč platíme za Českou televizi a rozhlas?

Ahoj Mourrisone, v televizi i na internetu pořád mluví o těch poplatcích pro rádio a televizi. Co to vlastně je? A proč je někdo chce a někdo nechce platit? Dík za vysvětlení.

Proč se kluci ve třídě vytahují? Mourrison radí, jak pochopit chvástání a nízké sebevědomí

Ahoj Mourrisone, máme ve třídě pár kluků a ty se pořád a vším vytahují. Buďže někde byli, nebo že si něco koupili, nebo že budou mít novej mobil, a tak. Proč to dělaj, proč se pořád vytahujou?

Je normální nebýt normální? Mourrison radí, jak si věřit a neřešit škatulky

Čau, je normální nebýt normální?

Chci být hercem, ale láká mě i chemie: Musím jít po devítce na konzervatoř?

Ahoj Mourri, jsem v osmičce a rozhodl jsem se, že budu hercem. Ale nechce se mi po devítce na konzervatoř, chci jít na gympl, protože mě ještě strašně baví chemie. Co bys mi doporučoval? Dík, Šimon

Nevidím smysl života: Co dělat, když tě přepadnou černé myšlenky?

Nevidím smysl žít.

Problémy s usínáním a únava přes den: Mourrison radí, jak na lepší spánek

Ahoj Mourrisone, už nevím, co mám dělat. Ráno nemůžu vstát, protože bych nejradši spala, pak jsem celej den ospalá a večer se mi nedaří usnout. Už to trvá hrozně dlouho a já nevím, co s tím. Co bys mi poradil? Díky Adéla (13 let)

Rostou vousy do nekonečna? Zjistili jsme, jak dlouhý může být plnovous

Ahoj Mourrisone, strejda se vsadil, že se nebude holit deset let a že bude mít vousy až na zem. Je to možný?  Aldo

Bojím se chodit ven: Mourrison radí, jak překonat úzkost a nechuť opustit domov

Ahoj Mourrisone, poslední dobou se hrozně bojím chodit ven. Třeba i cesta do školy je pro mě strašná. Nejradši jsem doma. Myslíš, že to tak bude napořád?

Proč prababička jen sedí a kouká? Mourrison radí, jak porozumět stáří

Ahoj Mourrisone, máme doma starou babičku, teda prababičku, který je už 93. Ona ale nic nedělá, jen sedí a kouká. Je to normální?