Mám problém s váhou, jak mám přibrat?

Ahoj, už dlouho mám problém s váhou, prostě nevím, jak přibrat, nedávno mi bylo 16 a mám 180 cm a 53 kg a to je opravdu málo, nemáš nějakou radu, jak přibrat, já teda nejím moc zdravě, denně hlavně hodně cukru ale nedávno jsem to změnil, kolik kcal bych měl podle tebe denně přijmout, abych se dostal za nějaký čas aspoň na 60-65 kg a nějakou radu na cvičení? Třeba činky anebo nějaké cviky s vlastní vahou, moc se v tom nevyznám, má někdo podobný problém? Děkuji :)

Odpověď

Milý anonyme,

chápu tě. Jsi ve vývinu a tvoje tělo roste jako o závod. Veškerou svoji energii spotřebovává na růst, a na zesílení už mu nezbývá dost sil. Ale neměj obavy, do nekonečna neporosteš, a až se tvoje výška ustálí, začne se ti postava formovat.

Píšeš, že nejíš zrovna zdravě a spotřebováváš dost cukru. To bys ale měl změnit. Zaměř se na jídelníček, který bude plný bílkovin, vláknin, vitamínů, proteinů, ale i potřebných sacharidů a uvidíš, jaké změny přijdou. Navíc cviky s vlastní vahou (jak píšeš), jsou pro tělo určitě to nejzdravější.

Nechci ti radit nic konkrétního (ani co se týká stravy, ani co se týká cviků), protože jsem tě neviděl a klidně bych ti mohl ublížit. Být tebou, poradil bych se s nějakým fitness trenérem, který ti bude umět i sestavit zdravý jídelníček – podle tvého věku, váhy, výšky, váhy kostí, denního rytmu a podobně. Je moc dobře, že ti na sobě a svém zdraví záleží. Mourrison

Potřebuješ pomoc a poradit?

Potřebuješ poradit s problémy, hledáš pomoc, chceš se na něco zeptat nebo vysvětlit? Napiš Mourrisonovi! Každý den vychází na webu ábíčka jedna odpověď.

Pomoc, něco přebývá! Bojujeme s kily navíc

Pomoc, něco přebývá! Bojujeme s kily navíc

Jak mám zhubnout?

Jak mám zhubnout?

Sdílej
 
 

Existuje závislost na člověku, třeba na kamarádkách?

Ahoj Mourrisone, chtěla bych si něco ujasnit, proto tě prosím o radu. Vůbec nejsem schopná být sama, pořád si s někým píšu, nebo telefonuju nebo jsem venku (myslím jako s kamarádkama). Myslíš, že na nich můžu být závislá? Natálie (12 let)

Chci trénovat, ale nechci závodit, co s tím?

Ahoj Mourrisone, už od první třídy mám takový zvláštní problém. Baví mě dělat různý sporty, ale vždycky si neporozumím s trenérem. Já totiž chodím rád na tréninky, ale potom nechci chodit na zápasy. Strašně mě stresujou a prostě se mi tam nelíbí. Můžu to nějak změnit? Lukáš

Kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je?

Ahoj Mourrisone, kamarád chce, abych si dal lyft a já nevím, co to je.

Proč mám potřebu se pořád hádat?

Ahoj Mourrisone, já mám pocit, že je se mnou něco špatně. Mám opravdu hodně kamarádů, za to jsem ráda, ale štve mě, že se s nima často hádám. Já totiž nedokážu být zticha, když říkaj nějaký nesmysly nebo něco, s čím nesouhlasím. Co si o tom myslíš? Díky ti za odpověď, tvoje věrná čtenářka Petra. (Píšu ti prvně)

Co jsou to panické ataky?

Ahoj Mourrisone, byla jsem teď u babičky se svojí sestřenicí a ona mi důvěrně řekla (prý to nemám nikde říkat), že má panické ataky. Nechtěla jsem se jí ptát co to je, ale chtěla bych to vědět.

Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15?

Ahoj Mourrisone, vím, že můžu na brigádu, až budu mít skončenou základní školu. Ale protože jsem šel o rok později, tak už mi teď o prázdninách bylo patnáct, i když jdu do devítky. Můžu mít brigádu na internetu, když už mi je 15? dík, Vilda

Bojím se o svoje rodiče, co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, nevím proč, ale začala jsem mít hrozný strach o rodiče. Máme spolu skvělý vztah a já nechci, aby se jim něco stalo a taky chci, aby nikdy neumřeli. Co mám dělat, abych se o ně tak nebála? Františka

Co je to psychická šikana a týrání?

Ahoj Mourrieone, chtěla bych se zeptat, co si mám představit pod tím, když někdo někoho psychicky týrá. Fyzicky vím – to ho asi bije. Viola

Jak říct holce, že ji miluju?

Ahoj, jak mám říct holce, že ji miluju? Kája

S rovnátky se budu strašně stydět! Co mám dělat?

Ahoj Mourrisone, na internetu jsem četla, že existujou průhledný rovnátka, ale stojí asi sto tisíc. Strašně nechci ty s drátama, protože se za ně budu stydět. Co mám dělat?