V největší domácí esportové lize se potká československá špička

V největší domácí esportové lize se potká československá špička
Sdílej
 
Čekání je u konce. O víkendu jsou na programu první kola esportové Sazka eLEAGUE. V banku jsou rekordní čtyři miliony korun. Honbu za mimořádnými odměnami zahájí v sobotu přihlášené týmy v herním titulu Dota 2, neděle se pak ponese ve znamení populární akční “střílečky” Counter-strike: Global Offensive (CS:GO), v jejíž lize je “nejobjemnější” dvoumilionový prizepool.

Ani letos nechybí v CS:GO Sazka eLEAGUE kompletní československá špička, včetně Sinners, kteří jsou považováni za favority soutěže. „Hříšníci” udělali navíc před jarní ligovou částí obří nákup - za víc než milion korun si pořídili do týmu novou akvizici - neomylného střelce Davida „forsyyho” Bílého

Forsyy před startem ligy vzkazuje, že nic než vítězství Sinners neberou. „Stoprocentně jsme nejlepší tým na československé scéně, uděláme vfšechno proto, abychom vyhráli,” řekl serveru www.sazkaleague.cz a dodal, že se nejvíce těší na zápas s Dynamo Eclot. 

forsyy z týmu Sinners •  sazkaeleague.cz

Dota 2, PUBG a FIFA! 

Už v sobotu se ale dostanou ke slovu týmy Dota 2 Sazka eLEAGUE. Tady si na titul brousí zuby tým DGG ESPORTS, který do svých řad přijal před startem hned celou sestavu loňských vítězů Hippomaniacs. 

„Máme za sebou úspěšnou sezonu, která v CS:GO a Dota 2 vyvrcholila na veletrhu FOR GAMES v pražských Letňanech s historicky nejvyšší sledovaností. Věříme, že obdobně navážeme i na start třetího ročníku,” říká Jan Horyna, ředitel divize iGaming ve společnosti Sazka. „V CNC se ve spolupráci s partnery podařilo povýšit esport z disciplíny známé geekům na mainstreamovou záležitost,” doplňuje Juraj Felix, co-CEO CNC. 

Během roku se přidají ještě turnaje ve FIFA 22, League of Legends a nově se liga odehraje i v battle royale hře PUBG. V těchto soutěžích si hráči zahrají o další dva miliony korun.

Dota2, hra •  archiv E15

Nechte se vtáhnout do hry díky SAZKA FANTASY

Loterní společnost Sazka také pokračuje v propojování esportových aktivit se svými produkty. Fanoušci budou mít znovu jedinečnou příležitost stavět své vlastní týmy prostřednictvím bezplatné hry Sazka Fantasy.

Portál sazkaesport.cz divákům opět nabídne kompletní servis výsledků, analýzy, články, statistiky a již brzy živé streamy. 

Tak si zapište do kalendářů 9. a 10. dubna. Vidíme se na Twitchi nebo Facebooku, kde se jednotlivé zápasy budou živě přenášet.

www.twitch.tv/eleaguecz 

Info o PRIZE MONEY najdete tady.

Battle royale: Zákon silnějšího v herních světech

Battle royale: Zákon silnějšího v herních světech

Hudební a rytmické hry: Zábava ve víru muziky

Hudební a rytmické hry: Zábava ve víru muziky

Let's play video: Stavíme dinosauří zoo v Jurassic World Evolution

Let's play video: Stavíme dinosauří zoo v Jurassic World Evolution

Autor

David Randuška

 

Články odjinud