Zapařili jsme: Šílené závody Mario Kart 8

Zapařili jsme: Šílené závody Mario Kart 8
Sdílej
 
Mario Kart je jedna z nejlepších závodních her na Nintendo. Tečka. Tak to prostě je, a když se blížilo vydání osmého dílu, hodně jsme se na něj těšili. Naštěstí nás nezklamal.

 

 

Jádro hry zůstalo stejné, žádné velké změny nečekejte. V šílených vozítkách spolu závodí hrdinové z mariovského univerza – princezna Peach, Mario, Yoshi nebo Donkey Kong. Z Mario Kart Wii se vrátily i dětské varianty Baby Mario nebo Baby Luigi. Z předchozích dílů zase nechybí nástrahy na spoluhráče v podobě všemožných šílených zbraní.

Pochopitelně je tu také obávaný modrý želví krunýř, co srazí prvního závodníka. Tentokrát s ním ale poprvé můžete bojovat pomocí vychytávky Super Horn, která má schopnost krunýř zastavit. Bohužel je Super Horn vzácný. I tak ale vítáme možnost konečně se té modré potvory nějak zbavit!

 

 

Další změnou prošlo celkové tempo hry, které je o poznání svižnější - ať už jde o vybírání postavy nebo třeba vracení se zpět na dráhu. Novinkou jsou i speciální antigravitační závodní dráhy, kde můžete jezdit po stěnách nebo stropech. Navíc využíváte nové funkce – pokud do někoho vrazíte ve správném úhlu, získáte Spin Turbo, které vám přidá na rychlosti.

Mario Kart 8 se jednoznačně povedly. Změny nejsou zásadní, ale nijak to nevadí. Pořád jde o parádní závody, a pokud máte doma Wii U, tohle vám nesmí chybět.


95 %

 

+ zábavné závody, skvělá grafika, promyšlené tratě, novinka v podobě Super Horn

- zvaní přátel do online závodění je trochu komplikovanější


Platforma: Wii U

http://mariokart8.nintendo.comPozor, přituhuje! Zapařili jsme: Batman Akrham Origins – Cold, Cold Heart

Pozor, přituhuje! Zapařili jsme: Batman Akrham Origins – Cold, Cold Heart

Hrdinové vyřezaní počítačem ze dřeva jsou trochu natvrdlí, ale skvělí

Hrdinové vyřezaní počítačem ze dřeva jsou trochu natvrdlí, ale skvělí

Novodobý bubák? Slender: The Arrival

Novodobý bubák? Slender: The Arrival

 

Články odjinud