Vystřihovánka ke stažení: Pevnost

Vystřihovánka ke stažení: Pevnost
Sdílej
 
Nová vystřihovánka, kterou si můžete zdarma stáhnout, vytisknout a slepit, je historický kousek tentokrát z východních Čech. Pevnost je vybavena miniaturními děly a nechybí ani vojenská posádka stojící v pozoru. Na webu postupně zveřejňujeme papírové modely ve formátu PDF dříve vydané v minulých číslech časopisu ABC.

Pevnost

Muzeum vystřihovánek

Vystřihovánka pevnosti zastupuje vydavatelství, které své archy označovalo modrým kohoutem v kroužku. Název vydavatelství je neznámý. Působilo ve východních Čechách pravděpodobně ve 30. až 40. letech 20. století. Každý list měl své číslo a poslední známá sada má číslo 99. Nejvíce bylo vydáno souborů s figurkami vojáků a modely staveb. Mezi další náměty patřily figurky hasičů, sokolů, rytířů, zvířat, oblékací panenky, ale i postavičky ze známých pohádek a jesličkové archy. Jedinečné jsou modely techniky. Například model vzducholodi je v této době v Čechách absolutní raritou. "Kohout" často používal pro svá vydání původně německé vystřihovací archy, které buď jen barevně pozměnil anebo konstrukčně zjednodušil.

Návod na slepení

Vystřihovánky vydavatelství "kohout" neměly žádné návody ani návodné kresby, jen malý obrázek. Díky dochovaným slepeným modelům víme, že výsledek vždy nebyl dokonalý. Buďte proto trpěliví. Pečlivě si prostudujte jednotlivé díly. Narýhujte hrany pro snadnější ohýbání, vystříhejte nebo vyřežte všechny díly a naohýbejte je. Zdi se střílnami na střeše a na věži si můžete podlepit barevným papírem nebo je můžete z rubu zamalovat. Slepení modelu je jednoduché. Precizně vystříhejte nebo vyřežte figurky s děly a keři. Vše můžete nalepit na podložku.

VYDAVATELSTVÍ: neznámé

ROK VYDÁNÍ: 30. - 40. léta 20. stol.

AUTOR: neznámý

FORMÁT: 15,5 x 19 cm

Vystřihovánka ke stažení: Letiště

Vystřihovánka ke stažení: Letiště

Vystřihovánka ke stažení: Továrna

Vystřihovánka ke stažení: Továrna

Vystřihovánka ke stažení: Československý tank

Vystřihovánka ke stažení: Československý tank