Sky Cruise: Obří létající hotel

Sky Cruise: Obří létající hotel
Sdílej
 
Zkombinujte fantazii, umění a nadšení pro letectví a dostanete vzdušný palác s jaderným pohonem Sky Cruise, ve kterém by chtěl cestovat každý!

Roku 1945 dopadly na japonská města Hirošima a Nagasaki americké atomové bomby. Strašlivé následky upozornily lidstvo na nebezpečí, ale také na potenciál jaderné energie. Vzniklo hned několik návrhů, jak sestrojit jaderné tryskové motory, které by poháněly letadlo nebo dokonce vzducholoď.

Nic z toho se neujalo především kvůli tomu, že by případná havárie měla extrémně negativní dopady. Práce přesto pokračovaly a v 60. letech minulého století byly v USA i bývalém Sovětském svazu otestovány prototypy atomových letadlových motorů.

Sky Cruise: Pláž ve 12 kilometrech

Asi před 11 lety jistý Tony Holmsten, dnes už zkušený herní tvůrce a vizuální umělec, nakreslil svou představu „létajícího hotelu“ pojmenovaného Sky Cruise. Jde vlastně o létající obdobu zaoceánské výletní lodi. Prostředku konstrukce vévodí obří prosklené atrium s písečnou pláží a letním kinem.

Tryskové jaderné motory jsou zavěšeny mezi křídly •  Profimedia.cz

Na zádi je doslova létající talíř sloužící jako vyhlídková plošina. Gigantický letoun je poháněn jaderným pohonem. V tomto případě dokonce fúzním, který letounu poskytuje v podstatě neomezené množství energie. Konstrukčně jde o dvouplošník, který má pod každým křídlem umístěných pět tryskových motorů.

Vyhlídkové výtahy

Létající hotel pojme podle představ Holmstena až 5000 hostů. Bydlet budou v prostorných útulných pokojích. Hlavní zábavní paluba je vybavena vším, co dnes běžně najdete na zaoceánských lodích. Tělocvičny, nákupní centra, bazény, restaurace, bary, hřiště pro děti, kina a dokonce i divadlo. K dispozici je též zdravotní středisko vybavené nejnovějšími medicínskými technologiemi.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč
 

Články odjinud