Nové italské žihadlo Barchetta B95 trhá asfalt ekologicky

Nové italské žihadlo Barchetta B95 trhá asfalt ekologicky
Sdílej
 
Nové italské elektro žihadlo trhá asfalt Pininfarina Barchetta B95 silou 1900 koní a chlubí se štítem proti větru, který nahradil přední okno a střechu. Frčí jako F1. Auto firmy Pininfarina je přitom nejen rychlé, ale i ekologické.

Barchetta B95 je typické auto pro radost, jaké si kluci kreslí na čtvrtku papíru. Je štíhlé, dravé, elegantní a už na první pohled pořádně drahé. Na rozdíl od jiných sporťáků mu ale něco chybí. Nemá čelní sklo a ani střechu! Za deště tak určitě jezdit nebude, vítr mu však nevadí – díky speciálním aerodynamickým štítům.

Auto nahoře bez

Kabrioletům bez předního okna a sklápěcí střechy se říká barchetta nebo taky speedster. Podobají se formulím a italský výrobce Pininfarina má s takto neobvyklými karoseriemi bohaté zkušenosti. Číslo 95 v názvu nového vozu ostatně připomíná pětadevadesáté výročí vzniku značky, které nastane za dva roky. A právě v roce 2025 vyjede nový sporťák B95 (B jako barchetta) ke svým zákazníkům. 

Nejdražší elektromobil

Nastávající majitelé Barchetty budou patřit k opravdovým vyvoleným. Výrobce totiž plánuje postavit pouhých deset exemplářů tohoto elektromobilu a nechá si je pořádně zaplatit. Stát mají v přepočtu 106 milionů korun, přičemž další miliony mohou padnout na individuální úpravy. To z Barchetty učiní prozatím nejdražší elektrický hypersport na světě. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud