Hokejový animák: NHL úplně jinak

Hokejový animák: NHL úplně jinak
Sdílej
 
Stanice Disney Channel připravila speciální živé vysílání sportovního zápasu pro dětské diváky. Hokej z NHL najednou vypadal úplně jinak.

Věděli jste, že všichni hráči americké národní hokejové ligy (NHL) mají ve svých bruslích vložené speciální čipy? Ty se běžně používají pro vytváření detailních statistik a monitorování pohybu hráčů po ledě. Stejné čipy jsou vložené i do puků. Společnost Walt Disney Company se rozhodla využít tato data úplně jinak. Šlo o unikání společný projekt americké sportovní televize ESPN a dětského kanálu Disney Channel, který vysílá i v Česku.

Hokej s českou účastí

Pilotní vysílání animovaného hokeje pro dětské diváky se odehrálo 14. března 2023. Zápas mezi týmy New York Rangers, za který hrál i český útočník Filip Chytil, a Washington Capitals se vysílal simultánně na sportovním i dětském kanálu. A tak se z každého vstřeleného gólu mohli ve stejný okamžik radovat jak dospělí fanoušci, tak jejich děti, které jinak hokej v televizi tolik nebaví. Rangers nakonec porazili Capitals 5:3 v normální hrací době.

Greenovi na ledě

V čem ale bylo vysílání na Disney Channel odlišné? Po ledě tam nejezdili skuteční hokejisté, nýbrž animované postavičky ze seriálu Big City Greens, který se v Česku vysílá pod názvem Greenovi ve velkoměstě. Jeho hlavními hrdiny jsou desetiletý Cricket Green, jeho ségra Tilly a táta Bill. Celá rodina se v seriálu přestěhovala z poklidné vesnické farmy do velkoměsta, které na ně připravilo nečekané nástrahy.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud