Zipline P2: Balík spuštěný na drátu

Zipline P2: Balík spuštěný na drátu
Sdílej
 
Nový létající dron Zipline P2 doručuje malé zásilky rychle a přesně. Umí spustit na drátu malý minidron s balíkem právě tam, kam potřebuje.

Přestože doručování zboží z e-shopů s pomocí dronů se zatím příliš neuchytilo, přeprava s pomocí dronů má dnes ve světě své nezastupitelné místo. V afrických zemích nebo regionech, které jsou obtížně dostupné autem nebo lodí, se posílání kritických zásilek s pomocí dronů rychle uchytilo. Třeba v případě Japonska jde o souostroví Gotó, které se skládá ze 140 ostrůvků, na kterých sídlí přes 76 000 obyvatel.

Nová zipka na lajně

Vybavit každý ostrov lékařskou ordinací nebo lékárnou nejde. Ty lékárny a ordinace, které fungují, nemohou mít zase v zásobě vše potřebné pro každého pacienta. A právě tenhle problém umí skvěle vyřešit drony Zipline, které vypadají jako malá baculatá letadla. Zatímco Zipline P1 Zip dlouhá léta úspěšně doručovaly zásoby po celém světě, vznikala v kancelářích firmy nová verze. Představena byla nyní a jmenuje se P2 Zip.

Dron pokryje celou Prahu

Trochu se podobá původní verzi P1 Zip, ale má pár věcí navíc. Na rozdíl od P1 umí P2 startovat vertikálně a mnohem lépe manévrovat. To hlavní se ukrývá uvnitř. P2 Zip má v sobě totiž ještě jeden malý dron. Jakmile se ze základny dostane ve zhruba stometrové výšce nad místo určení, spustí na drátu minidron, ve kterém je uloženo zboží.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud