Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy
Sdílej
 
Star Trek  je sci-fi fenomén, který nemá hranice stejně jako vesmír, v němž se odehrává. Loni oslavil 50 let od odvysílání prvního dílu a jede dál! Discovery, Picard, Strange New Wordls, Prodigy, Lower Decks...  Podívejte se na novou generaci seriálů z vesmíru Star Trek. Zjistěte, kdy se vysílají, kde je můžete sledovat a co se ještě chystá.

Nejslavnější sci-fi seriál Star Trek se začal vysílat už v roce 1966 a stal se z něj  fenomén, který se rozšířil do filmů, her, komiksů, knížek… dokonce i do virtuální reality. Tvůrci Star Treku zkoumají hranice vesmíru už pět desetiletí. A budou i nadále. Jejich plánem je, aby byl pořád nějaký nový Star Trek. Tohle je nová generace současných seriálů z vesmíru Star Treku:


Star Trek: Discovery

Video se připravuje ...

Star Trek: Disvovery - trailer nového seriálu • Zdroj: Netflix

premiéra: 2017 (5. série 2023
)

herci: Soneequa Martin-Green, Doug Jones, Mary Wiseman, Anthony Rapp

Discovery je vlajková loď současných seriálů z vesmíru Star Treku. Příběh začal asi 10 let před původním Star Trekem, kdy se k velení vesmírné lodi Enterprise dostal Kapitán Kirk. A pak skočil o nějakých tisíc let do budoucnosti! Čtvrtá série měla nedávno premiéru a počítá se ještě nejméně s pátou.

Star Trek: Discovery bude dostupný na Paramount+

Star Trek: Discovery - Nejslavnější sci-fi seriál je zpátky

Star Trek: Discovery - Nejslavnější sci-fi seriál je zpátky

Star Trek: Prodigy

premiéra: 2021

herci: Brett Gray, Ella Purnell, Jason Mantzoukas, Angus Imrie, Kate Mulgrew

Třetí animovaný seriál v historii Star Treku je první, o kterém se zároveň mluví jako o Star Treku pro dětské diváky. Ale dobrodružný příběh o partě mimozemských dětí na palubě vyřazené vesmírné lodi je samozřejmě vhodný pro celou rodinu. Kromě toho, kdo by si chtěl nechat ujít návrat kapitánky Janewayové z Voyageru? Pokračování je jisté, dokonce se uvažuje o celovečerním filmu.

Star Trek: Prodigy bude dostupný na Paramount+

5 hvězdných vůdců: Každý Star Trek má svého kapitána

5 hvězdných vůdců: Každý Star Trek má svého kapitána

Star Trek: Picard


premiéra: 2020 (2. série březen 2022
)

herci: Patrick Stewart, Allison Pill, Isa Briones, Harry Treadaway, Michelle Hurd, Jeri Ryan

Druhý nejslavnější kapitán Star Treku hned po Kirkovi už je sice dědečkem ve výslužbě, to mu ale nebrání, aby znovu bojoval za Dobro, když ho vesmír potřebuje. A vesmír ho potřebuje nutně.

Picard volně navazuje na veleúspěšný seriál Star Trek: Nová generace, a protože se v něm objevuje oblíbená postava Sedmé z devíti, odkazuje se i na Star Trek: Voyager. Ale užijete si ho, i když „staré” seriály neznáte, protože je to samostatné dobrodružství, které se odehrává asi 20 let po předchozích Star Trecích. Třetí série bude mít premiéru v únoru 2023.

Star Trek: Picard můžete sledovat na Prime Video >

Star Trek: Lower Decks

premiéra: 2020 (3. série léto 2022)

herci: Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell

Star Trek jako komediální animovaný seriál ve stylu Simpsonových nebo Futuramy? Ano! Producent a scenárista Mike McMahanovi, který pracoval na kultovním kresleném komediálním sci-fi seriálu Rick a Morty, se považuje za fanouška Star Treku. Ale je to taky docela velký vtipálek.

Star Trek: Lower Decks se zaměřuje na každodenní útrapy a dřinu níže postavených členů posádky. Název Lower Decks znamená „nižší paluby“. Už vznikly tři série a někteří z animovaných hrdinů se poprvé objeví v hraném seriálu Strange New Worlds!

Star Trek: Lower Deck na Prime Video >

Simpsonovi navždy! Nejdelší animovaný seriál je nekonečná zábava

Simpsonovi navždy! Nejdelší animovaný seriál je nekonečná zábava

Star Trek: Strange New Worlds

premiéra: květen 2023 (2. série 2023)

herci: Anson Mount, Rebecca Romijn, Ethan Peck, Babs Olusanmokun, Christina Chong, Celia Rose Gooding

Kapitán Pike velel Enterprise před Kirkem, dokonce se stal jeho mentorem. Ale v seriálu si moc neužil. (Pozor, následují spoilery pro Star Trek: Discovery!)

Až dosud. Pike se stal nejoblíbenějším novým hrdinou druhé série Discovery. Fanoušci zatoužili po jeho vlastních dobrodružství na velitelském můstku Enterprise po boku mladého pana Spocka. A producenti je vyslyšeli. Úplně nový seriál Star Trek: Strange New Worlds měl premiéru v květnu 2022. Druhá série se připravuje na rok 2023.

Star Trek: Strange New Worlds bude na Paramount+

Star Trek: Short Treks 


premiéra: 2018


„Krátké výpravy“ -  tak se dá přeložit název mini seriálu uzavřených epizod, ve kterých se často objevují hrdinové Star Treku: Discovery. Jedna z epizod představuje důležitou vedlejší postavu, jiná odhaluje minulost mimozemského prvního důstojníka pana Saru. Další zachycuje první den legendárního Spocka na palubě vesmírné lodi Enterprise. Dvě jsou dokonce animované. Seriál funguje na principu sci-fi antologie povídkových jednohubek pro fanoušky Star Treku. Zatím vznikly dvě řady.

Star Trek: Short Treks bude dostupný na Paramount+

Star Trek pro nové generace: Sci-fi fenomen starší než vaši rodiče

Star Trek pro nové generace: Sci-fi fenomen starší než vaši rodiče

Jaký Star Trek se ještě chystá?

Tajná zpravodajská služba Sekce 31 hraje velkou roli v seriálu Star Trek: Discovery •  CBS

Alex Kurtzman, který je hlavním producentem všech seriálů z vesmíru Star Treku, aktivně pracuje na dalších novinkách. Dříve se hodně mluvilo o spin-offu Discovery s kapitánkou Philippo Georgiou, kterou si zahrála Michelle Yeoh. Seriál se měl zaměřit na tajnou sekci 31 zpravodajské služby Hvězdné flotily a její poněkud pochybné metody. Něco z toho jsme viděli v předchozích epizodách Discovery...

O seriálu se pořád uvažuje, stejně jako o mnohých jiných. Ale v únoru 2021 Kurtzman prozradil, že další nový seriál z vesmíru Star Treku vznikne, asi až skončí aspoň jeden z těch současných.

Zachary Quinto a Chris Pine jako pan Spock a kapitán Kirk •  CinemArt

Star Trek 4: Bude další film?

Po několika letech neoficiálních příprav bylo nedávno potvrzeno, že se pracuje na dalším filmovém Star Treku. Můžeme mu říkat Star Trek 4, protože naváže přímo na předchozí tři díly Star Trek, Star Trek: Do temnoty a Star Trek: Do neznáma.

Herci Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Karl Urban a John Cho v rolích kapitána Kirka, jeho prvního důstojníka Spocka, poručice Uhury a dalších se vrací. Nový film znovu produkuje J. J. Abrams, který má na svědomí také novou trilogii Star Wars: Síla se probouzí, Poslední z Jediů a Vzestup Skywalkera.

Star Trek: 10+ zajímavostí z vesmíru padesátiletého sci-fi fenoménu

Star Trek: 10+ zajímavostí z vesmíru padesátiletého sci-fi fenoménu

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

 

Články odjinud