Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?
Sdílej
 
Nová trilogie Star Wars je za námi, ale Hvězdné války nekončí. I když si na další film ze série Star Wars ještě dlouho počkáme, díky novým seriálům sága pokračuje. Mandalorian, Příběhy rytířů Jedi, Ahsoka, Boba Fett: Zákon podsvětí, Obi-Wan Kenobi nebo Skeleton Crew přinášejí novou naději. Slibují dobrodružnou podívanou. Mír v „jedné galaxii” jen tak nebude.

Devátá epizoda ságy Star Wars s názvem Vzestup Skywalkera byla posledním dílem nové trilogie. Uzavřela příběh rodu Skywalkerů, který začal už v roce 1977 prvním filmem s názvem Nová naděje. Ale Hvězdné války pokračují díky novým seriálům, které uvádí streamovací služba Disney+.

Mandalorian je takovým hitem, že inspiroval vznik dalších hraných podívaných jako je Boba Fett: Zákon podsvětí (The Book of Boba Fett) nebo Obi-Wan Kenobi. Připravují se také seriály Andor a Ahsoka. Na animované Klonové války volně navázal seriál Vadná várka (The Bad Batch). Nejžhavější novinkou je animovaná mini série Star Wars: Příběhy rytířů Jedi.

A to není vše. Na co se můžeme dívat a ještě těšit?


Mandalorian

(The Mandalorian)

Premiéra: 2019 (3. série 2023 online na Disney+)

Herci: Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Temuera Morrison, Ming-Na Wen, Rosario Dawson

Hlavním hrdinou seriálu Mandalorian je nájemný lovec lidí, který nosí podobné mandalorijské brnění jako legendární Boba Fett. Hned první zakázka, kterou sledujeme, nedopadne podle původních plánů a situace se rychle dál komplikuje.

Vůbec první hraný seriál z vesmíru Star Wars měl premiéru v roce 2019. Odehrává se několik let po zničení druhé Hvězdy smrti a dalších událostech z filmu Návrat Jediů. Je to nádherně natočená dobrodružná podívaná. Digitální triky jsou šikovně namíchané s praktickými. Nechybí realistické masky, ani loutky. A každý díl je plný narážek na něco, co už jsme ve Star Wars viděli.

V druhé sérii se objevuje Ahsoka Tano z Klonových válek a Povstalců a dokonce i zmiňovaný Boba Fett. Oba se dočkají vlastního seriálu. Třetí řada Mandaloriana se připravuje, premiéru bude mít na rok 2023.


Star Wars: Příběhy rytířů Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

Video se připravuje ...

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Oficiální Trailer s českým dabingem • Zdroj: Disney+/YouTube

Premiéra: 26. 10. 2020 (online na Disney+)

Herci: Ashley Eckstein, Liam Neeson, Janina Gavankar, Memenachten

Tvůrci Klonových válek a Vadné várky připravili mini sérii příběhů o Jediích, které dobře známe: Anakin Skywalker, Ahsoka Tano, Yoda, Qui-Gon Jinn, Mace Windu, hrabě Dooku. První trailer slibuje zažitý styl animace a vzrušující mix akce a dobrodružství.


Star Wars: Klonové války

(Star Wars: The Clone Wars)

Video se připravuje ...

Star Wars: Klonové války se dočkají pořádného konce • Zdroj: Star Wars/YouTube

Premiéra: 2020 (závěrečná série online na Disney+)

Herci: Ashley Eckstein, Tom Kane, Matt Lanter

Oblíbený animovaný seriál se poprvé vysílal mezi lety 2008 a 2014. Pak byl nečekaně zrušen a vystřídal ho jiný seriál Star Wars: Povstalci. Jenže příběh Klonových válek, který se odehrává mezi filmovými epizodami II a III (Klony útočí a Pomsta Sithů), neskončil. V roce 2020 jde konečně do finále!

Ve dvanácti nových závěrečných epizodách Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker vyšetřují záhadnou smrt mistra Jedie na planetě Utapau a odhalí tajnou dohodu Separatistů na stavbu zbraně, o jaké se jim ani nesnilo. Přitom se setkají s Anakinovou bývalou učednicí Ahsokou Tano a zapletou se do krvavých mandalorijských válek. A možná přijde i Darth Vader...


Star Wars: Vadná várka

(Star Wars: The Bad Batch)

Premiéra: 2021 (2. série 4. ledna 2023 online na Disney+)

Herci: Dee Bradley Baker, Michelle Ang

Na poslední sérii Klonových válek navazuje stejným stylem animovaná novinka The Bad Batch. Její hrdinové jsou členové speciálního komanda klonových vojáků. Během událostí, které se odehrávají po filmu Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů se ostřílení vojáci dostávají do nečekaných potíží. Republika padla a vlády se ujímá Impérium. Hlavní hrdinové se na útěku galaxií potkávají s jednou známou postavou z Hvězdných válek za druhou. Druhá série se právě připravuje na začátek roku 2023.


Star Wars: Vize

(Star Wars: Visions)

Premiéra: 2021 (online na Disney+)

Animovaná mini série Star Wars: Visions není zařazená do sledu událostí z ostatních filmů, seriálů, knížek a komiksů. Místo toho ukazuje, jak by taky mohly vypadat Hvězdné války. Devět slavných japonských studií, která natáčí anime, dostalo příležitost představit vlastní vizi a postavit rytíře Jedie i temné Sithy do neznámých a neokoukaných reálií.


Boba Fett: Zákon podsvětí

(The Book of Boba Fett)

Premiéra: 2021 (online na Disney+)

Herci: Temuera Morrison, Ming-Na Wen

Nechvalně proslulý nájemný lovec, který zkomplikoval život i takovému hrdinovi, jako je Han Solo, má vlastní seriál! Odehrává se, stejně jako Mandalorian, několik let po zničení druhé Hvězdy smrti a dalších událostech z filmu Návrat Jediů. Vzniká také stejným způsobem. Hlavního hrdinu hraje Temuera Morrison - stejně jako v Epizodě II a III. A už z traileru je jasné, že Boba usednul na trůn obávaného vládce podsvětí Jabby Hutta.


Obi-Wan Kenobi 


Premiéra: květen 2022 (online na Disney+)

Herci: Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel Edgerton, Bonnie Piesse

Co dělal Ben Kenobi, když se schovával před Darth Vaderem a Impériem na planetě Tatooine? Dával pozor na mladého Luka Skywalkera. Něco málo o tom, jak to probíhalo, si můžete přečíst v komiksové sérii Star Wars (vychází i v češtině). Chcete to i vidět? S Ewanem McGregorem opět jako Obi-Wanem? Určitě ano.

Podle oficiální synopse začíná příběh této šestidílné mini série deset let po dramatických událostech z filmu Star Wars: Pomsta Sithů. Obi-Wan Kenobi přežil svou největší porážku - pád svého nejlepšího přítele a učedníka. Jeden z nejmocnějších rytířů Jedi Anakin Skywalker se nechal svést temnou stranou Síly a stal se z něj Darth Vader. Znovu si ho zahrál Hayden Chrsitensen.

Chcete vědět víc:


Star Wars: Andor


Premiéra: 2022 (online na Disney+)

Herci: Diego Luna, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough

Povstalec. Špión. Zabiják. Cassian Andor se nám představil ve filmu Star Wars: Rogue One jako muž, který je schopný udělat pro dobro věci všechno - i to špatné. Diego Luna si ho znovu zahraje v seriálu, ve kterém by se měl objevit i bývalý imperiální, teď už povstalecký, droid K-2SO. Jak to s nimi dopadlo už víme. Co dělali předtím, se teprve dozvíme. Seriál bude mít 12 epizod.


Ahsoka

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: 2023 (online na Disney+)

Herci: Rosario Dawson, Natasha Liu Bordizzo, Hyden Christensen, Mary Elizabeth Winstead

Ahsoka Tano je oblíbená postava. Díky seriálům jako Star Wars: Klonové války a Star Wars: Povstalci jsme měli jedinečnou příležitost sledovat, jak nám vyrůstá přímo před očima. Poté, co se objevila také v Mandalorianovi, dorostla až do vlastní show. Ta podle všeho volně naváže na konec Povstalců. Ahsoka ale také další „povstalkyně” Sabine Wren pátrají po tom, kam zmizel jejich kamarád Ezra.

Dá se čekat, že se přitom znovu vynoří i obávaný admirál Thrawn. Co v víme jistě je, že i tady si Hayden Christensen zopakuje roli Anakina Skywalkera/Darth Vadera. Příběh se odehrává ve stejné době jako děj seriálů Mandalorian a Boba Fett: Zákon podsvětí. Jejich události se nakonec mají proplést - možná ve velkolepé mini sérii?

Chcete vědět víc:


Star Wars: Skeleton Crew

Skeleton Crew: Seriál z galaxie Star Wars •  Lucasfilm/Disney

Premiéra: 2023 (online na Disney+)

Herci: Jude Law

Nový hraný seriál má být dobrodružství s mladými hrdiny, které se odehrává po událostech z filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů, tedy ve stejném období jako Mandalorian. Příběh o dospívání připravuje Jon Watts (Spiderman: Homecoming, Bez domova, Daleko od domova). Ve vedlejší roli hraje Jude Law, který se proslavil rolí Watsona ve filmech s nejslavnějším geniálním detektivem Sherlockem Holmesem.


Lando

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: obsazení seriálu bude oznámeno

Lando Calrissian je oblíbeným hrdinou Hvězdných válek už od Epizody V z roku 1980. Ve Vzestupu Skywalkera si ho znovu zahrál Billy Den Williams. Ve filmu Solo: Star Wars Story byl do jeho role obsazen mladší Donald Glover. Kdo bude hrát nebo o čem vůbec bude ohlášený seriál, se zatím neví.


The Acolyte

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: Amandla Stenberg

Seriál zaměřený na ženskou hrdinku (nebo hrdinky) se má odehrávat v jiném období, než sága rodu Skywalkerů. Asi o dvě stě let dříve během období, které se nazývá High Republic. Vrcholná doba rozkvětu Republiky je úplně novou kapitolou Hvězdných válek. Prozatím se objevila hlavně na stránkách komiksů a knížek. O to zajímavější by mohl být tento nový seriál, který slibuje podívanou ve stylu akčního thrilleru s prvky bojových umění.


Rangers of the New Republic

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum nebylo oznámeno

Herci: obsazení seriálu nebylo oznámeno

Oficiálně oznámený seriál o ochráncích pořádku a spravedlnosti Nové republiky, se kterými se setkal i Mandalorian, je minulostí. Měl se odehrávat ve stejném období jako The Mandalorian, The Book of Boba Fett a Ahsoka. Ale kvůli zákulisnímu dění byly přípravy na natáčení Rangers pozastaveny. Podle slov šéfproducentky Kathleen Kennedy, která vede Lucasfilm, byl seriál zrušen a některé jeho prvky se v budoucnu objeví v pokračování Mandaloriana.


A Droid Story

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: 2025

Herci: obsazení bude oznámeno

Hlavními postavami připravovaného animovaného filmu budou droidi C-3PO a R2-D2. Představí se v něm také úplně nový hrdina. Premiéra: Disney+.


Nový film Star Wars

  • Star Wars (Taika Waititi)

  • Star Wars (Kevin Feige)

  • Star Wars: Rogues Squadron (Patty Jenkins)

Slavnostně oznámeny film od tvůrců Hry o trůny nakonec nebude. A tak by první nové Hvězdné války po Vzestupu Skywalkera mohl natočit Taika Waititi, který režíroval filmy Thor: Ragnarok a Thor: Láska jako hrom. Zatím to vypadá, že se ho nedočkáme dříve než šest let po uvedení posledního dílu ságy Star Wars: Epizody IX - Vzestup Skywalkera.

Waititi se podílel také na první sérii Mandaloriana, když namluvil vedlejší postavu zabijáckého droida IG-11 a natočil poslední epizodu.

Kdy bude premiéra?

Na dalších Star Wars pracuje Kevin Feige, šéf producent studia Marvel. Režisérka Patty Jenkins, která má za sebou superhrdinské hity Wonder Woman a Wonder Woman 1984, měla natočit film Star Wars: Rogue Squadron. Ale premiéra naplánovaná na rok 2023 byla nejdříve odložena na neurčito a pak byl film bez dalších podrobností vyškrtnut z budoucích plánů studia Disney.

Studio má v plánu dva jiné filmové projekty o Hvězdných válkách. První má jít do kin v prosinci 2025 a druhý v prosinci 2027. Ale to je všechno, co se o nich prozatím ví.

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel hlásí nové seriály, nechybí ani zombie

Marvel hlásí nové seriály, nechybí ani zombie

 

Články odjinud