Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?
Sdílej
 
Vesmírná sága Star Wars se blíží ke konci. V kinech má právě premiéru film Vzestup Skywalkera, který navazuje na předchozí dva díly Síla se probouzí a Poslední z Jediů. Devátá epizoda uzavírá příběh rodu Skywalkerů a bude nadlouho posledním filmovým příběhem z Hvězdných válek. Jenže to neznamená, že by snad v galaxii zavládl mír.

 

Dobrodružství pokračuje díky novým seriálům Mandalorian, Klonové války, Obi-Wan Kenobi nebo Cassian Andor. Některé se teprve chystají, jiné už si získaly srdce fanoušků. Podívejte se na budoucnost Star Wars.

Star Wars: Vzestup Skywalkera - nové video • Zdroj: Lucasfilm/Disney

Ať už dopadne Vzestup Skywalkera jakkoliv, sága Star Wars končí. Co bude dál? Dlouho nic. Aspoň ne v kinech. Režisér Rian Johnson, který natočil Posledního z Jediů, sice pracuje na vlastním novém filmu. Příběh z vesmíru Star Wars chystá i Kevin Feige, šéf filmového studia Marvel. Ale ještě si dlouho počkáme, než bude hotovo. Jestli vůbec. Vždyť z plánů na úplně novou trilogii pod vedením Davida Benioffa a D. B. Weisse, producentů seriálu Hra o trůny, nakonec úplně sešlo. Hvězdné války přesto nekončí. Díky novým seriálům a streamovací službě Disney+.

Mandalorian

Horká novinka měla premiéru na začátku zimy. Jejím hlavním hrdinou je nájemný lovec lidí, který nosí podobné mandalorijské brnění jako legendární Boba Fett. Hned první zakázka, kterou sledujeme, nedopadne podle původních plánů a situace se rychle dál komplikuje.

The Mandalorian: První trailer • Zdroj: Lucasfilm/Disney

Vůbec první hraný seriál z vesmíru Star Wars je nádherně natočenou dobrodružnou podívanou. Digitální triky jsou šikovně namíchané s praktickými. Nechybí realistické masky, ani loutky. A každý díl je plný narážek na něco, co už jsme ve Star Wars viděli. Druhá série je jistá. Nezbývá než čekat, až bude služba Disney+ dostupná i u nás v Česku.

Klonové války

Oblíbený animovaný seriál se poprvé vysílal mezi lety 2008 a 2014. Pak byl nečekaně zrušen a vystřídal ho jiný seriál Star Wars: Povstalci. Jenže příběh Klonových válek, který se odehrává mezi filmovými epizodami II a III (Klony útočí a Pomsta Sithů), neskončil. V roce 2020 jde konečně do finále!

Star Wars: Klonové války se dočkají pořádného konce • Zdroj: Star Wars/YouTube

Ve dvanácti nových závěrečných epizodách Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker vyšetřují záhadnou smrt mistra Jedie na planetě Utapau a odhalí tajnou dohodu Separatistů na stavbu zbraně, o jaké se jim ani nesnilo. Přitom se setkají s Anakinovou bývalou učednicí Ahsokou Tano a zapletou se do krvavých mandalorijských válek.

Obi-Wan Kenobi 


Co dělal Ben Kenobi, když se schovával před Darth Vaderem a Impériem na planetě Tatooine? Dával pozor na mladého Luka Skywalkera. Něco málo o tom, jak to probíhalo, si můžete přečíst v komiksové sérii Star Wars (vychází i v češtině). Chcete to i vidět?

Obi-Wan Kenobi na planetě Tatooine v komiksové sérii Star Wars •  Marvel Comics

Ewan McGregor, který hrál Kenobiho v Epizodách I - III, si zopakuje roli v právě připravovaném seriálu - nebo možná spíš mini sérii. Nedávno vyšlo najevo, že než zklamaly tržby filmu Solo: Star Wars Story, Kenobi měl zamířit do kin. Je to škoda? V příběhu na pokračování mu to možná bude slušet víc.

Cassian Andor


Povstalec. Špión. Zabiják. Cassian Andor se nám představil ve filmu Star Wars: Rogue One jako muž, který je schopný udělat pro dobro věci všechno - i to špatné. Diego Luna si ho znovu zahraje v zatím nepojmenovaném seriálu, ve kterém by se měl objevit i bývalý imperiální, teď už povstalecký, droid K-2SO. Jak to s nimi dopadlo už víme. Co dělali předtím, se teprve dozvíme.

O filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera píšeme v ABC 25-26/2019. Tento článek si můžete také přečíst tady >

Star Wars: Vzestup Skywalkera - Konec Hvězdných válek

Star Wars: Vzestup Skywalkera - Konec Hvězdných válek

Star Wars a Avengers: Nové seriály se starými herci

Star Wars a Avengers: Nové seriály se starými herci

Star Wars Resistance: Hvězdné války v novém seriálu

Star Wars Resistance: Hvězdné války v novém seriálu

 

 

Články odjinud

Hry