Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?
Sdílej
 
Nová trilogie Star Wars je za námi, ale Hvězdné války nekončí. I když si na další film ze série Star Wars ještě dlouho počkáme, díky novým seriálům sága pokračuje. The Mandalorian, The Book of Boba Fett nebo Obi-Wan Kenobi přinášejí novou naději. Slibují dobrodružnou podívanou. A taky to, že v „jedné galaxii” nebude mír.

Devátá epizoda ságy Star Wars s názvem Vzestup Skywalkera byla posledním dílem nové trilogie. Uzavřela příběh rodu Skywalkerů, který začal už v roce 1977 prvním filmem s názvem Nová naděje. Ale Hvězdné války pokračují díky novým seriálům, které uvádí streamovací služba Disney+ (u nás je zatím oficiálně nedostupná).

The Mandalorian je takovým hitem, že inspiroval vznik dalších hraných podívaných jako je The Book of Boba Fett nebo Ahsoka. Připravují se také seriály Obi-Wan Kenobi a Andor. Na animované Klonové války volně navázal seriál The Bad Batch. A to není vše. Na co se můžeme dívat a ještě těšit?

The Mandalorian

Premiéra: 2019 (3. série 2022)

Herci: Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Giancarlo Esposito, Temuera Morrison, Ming-Na Wen, Rosario Dawson

Hlavním hrdinou seriálu The Mandalorian je nájemný lovec lidí, který nosí podobné mandalorijské brnění jako legendární Boba Fett. Hned první zakázka, kterou sledujeme, nedopadne podle původních plánů a situace se rychle dál komplikuje.

Vůbec první hraný seriál z vesmíru Star Wars měl premiéru v roce 2019. Odehrává se několik let po zničení druhé Hvězdy smrti a dalších událostech z filmu Návrat Jediů. Je to nádherně natočená dobrodružná podívaná. Digitální triky jsou šikovně namíchané s praktickými. Nechybí realistické masky, ani loutky. A každý díl je plný narážek na něco, co už jsme ve Star Wars viděli. V druhé sérii se objevuje Ahsoka Tano z Klonových válek a Povstalců a dokonce i zmiňovaný Boba Fett. Oba se dočkají vlastního seriálu. Třetí řada Mandaloriana se právě připravuje.

Klonové války

Video se připravuje ...

Star Wars: Klonové války se dočkají pořádného konce • Zdroj: Star Wars/YouTube

Premiéra: 2020 (závěrečná série)

Herci: Ashley Eckstein, Tom Kane, Matt Lanter

Oblíbený animovaný seriál se poprvé vysílal mezi lety 2008 a 2014. Pak byl nečekaně zrušen a vystřídal ho jiný seriál Star Wars: Povstalci. Jenže příběh Klonových válek, který se odehrává mezi filmovými epizodami II a III (Klony útočí a Pomsta Sithů), neskončil. V roce 2020 jde konečně do finále!

Ve dvanácti nových závěrečných epizodách Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker vyšetřují záhadnou smrt mistra Jedie na planetě Utapau a odhalí tajnou dohodu Separatistů na stavbu zbraně, o jaké se jim ani nesnilo. Přitom se setkají s Anakinovou bývalou učednicí Ahsokou Tano a zapletou se do krvavých mandalorijských válek. A možná přijde i Darth Vader...

Star Wars: The Bad Batch

Premiéra: 2021 (2. série 2022)

Herci: Dee Bradley Baker, Michelle Ang

Na poslední sérii Klonových válek navazuje stejným stylem animovaná novinka The Bad Batch. Její hrdinové jsou členové speciálního komanda klonových vojáků. Během událostí, které se odehrávají po filmu Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů se ostřílení vojáci dostávají do nečekaných potíží. Republika padla a vlády se ujímá Impérium. Hlavní hrdinové se na útěku galaxií potkávají s jednou známou postavou z Hvězdných válek za druhou. Druhá série se právě připravuje.

Star Wars: Visions

Premiéra: 2021

Animovaná mini série Star Wars: Visions není zařazená do sledu událostí z ostatních filmů, seriálů, knížek a komiksů. Místo toho ukazuje, jak by taky mohly vypadat Hvězdné války. Devět slavných japonských studií, která natáčí anime, dostalo příležitost představit vlastní vizi a postavit rytíře Jedie i temné Sithy do neznámých a neokoukaných reálií.

The Book of Boba Fett

Premiéra: 2021 (29. prosince)

Herci: Temuera Morrison, Ming-Na Wen

Nechvalně proslulý nájemný lovec, který zkomplikoval život i takovému hrdinovi, jako je Han Solo, má vlastní seriál! Odehrává se, stejně jako The Mandalorian, několik let po zničení druhé Hvězdy smrti a dalších událostech z filmu Návrat Jediů. Vzniká také stejným způsobem. Hlavního hrdinu hraje Temuera Morrison - stejně jako v Epizodě II a III. A z traileru je jasné, že Boba usedne na trůn obávaného vládce podsvětí Jabby Hutta. První epizoda má premiéru 29. prosince 2021.

Obi-Wan Kenobi 


Premiéra: květen 2022

Herci: Ewan McGregor, Hayden Christensen, Joel Edgerton, Bonnie Piesse

Co dělal Ben Kenobi, když se schovával před Darth Vaderem a Impériem na planetě Tatooine? Dával pozor na mladého Luka Skywalkera. Něco málo o tom, jak to probíhalo, si můžete přečíst v komiksové sérii Star Wars (vychází i v češtině). Chcete to i vidět? S Ewanem McGregorem opět jako Obi-Wanem? Určitě ano.

Podle oficiální synopse začíná příběh této šestidílné mini série deset let po dramatických událostech z filmu Star Wars: Pomsta Sithů. Obi-Wan Kenobi přežil svou největší porážku - pád svého nejlepšího přítele a učedníka. Jeden z nejmocnějších rytířů Jedi Anakin Skywalker se nechal svést temnou stranou Síly a stal se z něj Darth Vader. 

Bylo potvrzeno, že Kenobi a Vader se znovu střetnou (několik let před Epizodou IV - Novou nadějí). Anakina Skywalkera/Dart Vadera si opět zahraje Hayden Chrsitensen.

Star Wars: Darth Vader se vrací

Star Wars: Darth Vader se vrací

Andor


Premiéra: 2022

Herci: Diego Luna, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough

Povstalec. Špión. Zabiják. Cassian Andor se nám představil ve filmu Star Wars: Rogue One jako muž, který je schopný udělat pro dobro věci všechno - i to špatné. Diego Luna si ho znovu zahraje v seriálu, ve kterém by se měl objevit i bývalý imperiální, teď už povstalecký, droid K-2SO. Jak to s nimi dopadlo už víme. Co dělali předtím, se teprve dozvíme. Seriál bude mít 12 epizod.

Ahsoka

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: Rosario Dawson, Natasha Liu Bordizzo, Hyden Christensen, Mary Elizabeth Winstead

Ahsoka Tano je oblíbená postava. Díky seriálům jako Star Wars: Klonové války a Star Wars: Povstalci jsme měli jedinečnou příležitost sledovat, jak nám vyrůstá přímo před očima. Poté, co se objevila také v Mandalorianovi, dorostla až do vlastní show. Ta podle všeho volně naváže na konec Povstalců. Ahsoka ale také další „povstalkyně” Sabine Wren pátrají po tom, kam zmizel jejich kamarád Ezra.

Dá se čekat, že se přitom znovu vynoří i obávaný admirál Thrawn. Co v víme jistě je, že i tady si Hayden Christensen zopakuje roli Anakina Skywalkera/Darth Vadera. Příběh se odehrává ve stejné době jako děj seriálů The Mandalorian a The Book of Boba Fett. Jejich události se nakonec mají proplést - možná ve velkolepé mini sérii?

Star Wars a Star Wars Povstalci: Co mají společného?

Star Wars a Star Wars Povstalci: Co mají společného?

Lando

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: obsazení seriálu bude oznámeno

Lando Calrissian je oblíbeným hrdinou Hvězdných válek už od Epizody V z roku 1980. Ve Vzestupu Skywalkera si ho znovu zahrál Billy Den Williams. Ve filmu Solo: Star Wars Story byl do jeho role obsazen mladší Donald Glover. Kdo bude hrát nebo o čem vůbec bude ohlášený seriál, se zatím neví.

The Acolyte

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: Amandla Stenberg

Seriál zaměřený na ženskou hrdinku (nebo hrdinky) se má odehrávat v jiném období, než sága rodu Skywalkerů. Asi o dvě stě let dříve během období, které se nazývá High Republic. Vrcholná doba rozkvětu Republiky je úplně novou kapitolou Hvězdných válek. Prozatím se objevila hlavně na stránkách komiksů a knížek. O to zajímavější by mohl být tento nový seriál, který slibuje podívanou ve stylu akčního thrilleru s prvky bojových umění.

Rangers of the New Republic

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum nebylo oznámeno

Herci: obsazení seriálu nebylo oznámeno

Oficiálně oznámený seriál o ochráncích pořádku a spravedlnosti Nové republiky, se kterými se setkal i Mandalorian, je minulostí. Měl se odehrávat ve stejném období jako The Mandalorian, The Book of Boba Fett a Ahsoka. Ale kvůli zákulisnímu dění byly přípravy na natáčení Rangers pozastaveny. Podle slov šéfproducentky Kathleen Kennedy, která vede Lucasfilm, byl seriál zrušen a některé jeho prvky se v budoucnu objeví v pokračování Mandaloriana.

A Droid Story

Foto:  Lucasfilm/Disney

Premiéra: datum bude oznámeno

Herci: obsazení bude oznámeno

Hlavními postavami připravovaného animovaného filmu budou droidi C-3PO a R2-D2. Představí se v něm také úplně nový hrdina. Premiéra: Disney+.

Nový film Star Wars

  • Star Wars (Taika Waititi)

  • Star Wars (Kevin Feige)

  • Star Wars: Rogues Squadron (Patty Jenkins)

Slavnostně oznámeny film od tvůrců Hry o trůny nakonec nebude. A tak by první nové Hvězdné války po Vzestupu Skywalkera mohl natočit Taika Waititi, který režíroval film Thor: Ragnarok a chystá pokračování Thor: Love and Thunder. Waititi se podílel také na první sérii Mandaloriana, když namluvil vedlejší postavu zabijáckého droida IG-11 a natočil poslední epizodu.

Na dalších Star Wars pracuje Kevin Feige, šéf producent studia Marvel. Režisérka Patty Jenkins, která má za sebou superhrdinské hity Wonder Woman a Wonder Woman 1984, měla natočit film Star Wars: Rogue Squadron. Ale premiéra naplánovaná na rok 2023 byla odložena na neurčito...

Marvel hlásí nové seriály, nechybí ani zombie

Marvel hlásí nové seriály, nechybí ani zombie

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály od Disvovery po Prodigy

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

 

Články odjinud