Pán prstenů se vrací: Kdy budou nové filmy a o čem?

Pán prstenů se vrací: Kdy budou nové filmy a o čem?
Sdílej
 
Studio Warner Bros. oznámilo, že natočí nové filmy podle fantasy románů Pán prstenů a Hobit. Kdy se kina znovu změní na Středozemi a co v nich uvidíme? Třeba Hon na Gluma nebo anime od japonského režiséra! A blíží se i pokračování epického seriálu Prsteny moci.

Dvě desetiletí po uvedení původní filmové trilogie Pán prstenů, kterou režíroval Peter Jackson, nás znovu čeká návrat do Středozemě. Studio Warner Bros. oznámilo, že natočí nové filmy podle románů Pán prstenů a Hobit spisovatele J. R. R. Tolkiena. Blíží se i pokračování seriálu Prsteny moci nebo nové anime.

Kdy bude nový Pán prstenů a o čem?

The Hunt for Gollum (Hon na Gluma)

Nový film z fantasy říše Pana prstenů se bude jmenovat The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum (Hon na Gluma) a jeho premiéra je naplánována na rok 2026. O čem bude? Název napoví.

Andy Serkis, který se proslavil jako Glum v původní trilogii Pán prstenů a dodnes platí za nejrespektovanějšího herce, když přijde na natáčení s využitím moderní technologie „performance capture” (viz. Avatar), se ujme hlavní role i režie. Přitom má úzce spolupracovat s původním režisérem Peterem Jacksonem a scenáristkami Fran Walsh a Philippa Boyens, kterým můžeme poděkovat za Společenstvo prstenu, Dvě věže i Návrat krále.

Hon na Gluma je prvním ze dvou plánovaných hraných filmů. Podobnost s loňskou hrou The Lord of the Rings: Gollum nebo fanouškovským filmem na YouTube je „čistě náhodná”.

 

Pán prstenů jako anime:

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Studio Warner Bros. současně chystá celovečerní anime The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (Pan prstenů: Válka Rohirů).

Film režíruje Kendži Kamijama (anglický přepis Kenji Kamiyama, natočil seriály Duch ve stroji: SAC_2045, Blade Runner: Black Lotus a epizodu Devátá Jedi z antologie Star Wars: Vize).

Děj anime filmu se odehrává několik století před událostmi trilogie Pán prstenů. Hlavním hrdinou je Helm Kladivo, legendární král Rohanu, podle kterého je pojmenovaná takřka nedobytná pevnost Helmův žleb. Ve filmu se má nějakým způsobem znovu objevit postava štítonošky Éowyn. Premiéra animované filmu je naplánovaná na rok 2024.

Návrat za Prsteny moci

The Rings of Power

Magické kouzlo fantastické Středozemě žije. Drahý seriál Pán prstenů: Prsteny moci (Rings of Power), který odhalil Středozem před apokalypsou, se vrací 29. srpna 2024 Jeho hlavní hrdinka elfka Galadriel se snaží zabránit nevyhnutelnému vzestupu zlého pána Saurona. Nové epizody znovu uvádí streamovací služba Amazon Prime a na pokračování se pracuje.

Lov na Gluma jako hra

V několika posledních letech se Pán prstenů zároveň stal tématem mnoha různých videoher. K nejznámějším patří série Shadow of Mordor (Stín Mordoru) o hraničáři, který se rozhodl pomstít skřetům za to, že zabili jeho milé. Nejnovější hrou je naopak The Lord of the Rings: Gollum, v níž si můžeme zahrát za nechvalně proslulého Gluma.

Pán prstenů: Prsteny moci odhalují Středozem před apokalypsou

Pán prstenů: Prsteny moci odhalují Středozem před apokalypsou

Glumovo velké dobrodružství: Brány Středozemě se opět otevírají

Glumovo velké dobrodružství: Brány Středozemě se opět otevírají

Harry Potter na MAX: Nový seriál je jistý

Harry Potter na MAX: Nový seriál je jistý

Pán stavebnic: Jedno LEGO vládne všem

Pán stavebnic: Jedno LEGO vládne všem

 

 

Články odjinud