Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá
Sdílej
 
Studio Marvel vydalo nový trailer k filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania, kterým startuje Fáze 5 MCU. Mrkni na to a projdi si přehled chystaných filmů a seriálů vesmíru Marvelu! Trailery, data premiér, fotky, plakáty a zajímavosti k budoucím marvelovským projektům najdeš tadyy. Zjisti, co všechno se chystá.

Podívej se na nový trailer k filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania, kterým startuje Fáze 5 MCU. Nenech si ujít návrat Gamory v upoutávce na Strážce galaxie Vol. 3. Zjisti, co všechno se chystá ve studiu Marvel.

Připravované filmy studia Marvel jako Blade, Deadpool 3, Fantastic Four a Avengers: Secret Wars mají nová data premiéry. Natáčení filmu o lovci upírů jménem Blade už mělo prakticky začít. Ale původní režisér Bassam Tariq se rozhodl od projektu odstoupit - jen pár týdnů před startem. Nová data premier najdete níže.

Aktuálním filmem studia Marvel bude Black Panther: Wakanda nechť žije (Wakanda Forever)! Zjistěte, jaké filmy a seriály uvidíme v kinech a online příští rok, a co ještě se chystá v MCU - vesmíru studia Marvel.

Marvel Fáze 5: Daredevil znovuzrozený

Posledním projektem aktuální Fáze 4 studia Marvel je pokračování Black Panthera. V letech 2023 a 2024 nás čekají Fáze 5 a 6 napumpované řadou nových filmů a seriálů. O některých už jsme slyšeli: Ant-Man and The Wasp: Quantumania, Guardians of the Galaxy Vol. 3, The Marvels, Blade

Video se připravuje ...

Strážci galaxie Vol. 3: První trailer s českými titulky • Zdroj: Falcon

Studio Marvel zároveň ohlásilo, že čtvrtý film s Captainem Amerikou dostal podtitul New World Order. Po letech hádání se také potvrdily dvě internetové zvěsti a splnily sny fanoušků. Daredevil se vrací. Oblíbeného hrdinu ze seriálu původně uvedeného na Netflixu si znovu zahraje Charlie Cox. Ve filmu Thunderbolts také vznikne nový superhrdinský (nebo superpadoušský?) tým.

Nový Marvel je Multiverse Saga

Avengers, Secret Wars, Fantastic Four

Čtvrtá, pátí a šestá fáze MCU dostala název Multiverse saga (Sága mnohovesmíru). Další kapitola filmového vesmíru studia Marvel uvede ne jeden, ale hned dva filmy s Avengers. Budou se jmenovat Kang Dynasty (Kangova dynastie) a Secret Wars (Tajné války). Navíc dojde také na dlouho očekávaný nový film s dalším slavným superhrdinským týmem Fantastic Four.

Avengers vystřídají Thunderbolts: Marvel odhalil nový tým

Avengers vystřídají Thunderbolts: Marvel odhalil nový tým

Nové filmy a seriály studia Marvel

Ábíčko sleduje všechny novinky ze studia Marvel a o připravovaných filmech i seriálech pravidelně informuje. Tady najdete přehled premiér chystaných v letech 2022, 2023, 2024... i později. A také nejnovější trailery, plakáty, fotky a informace, na co se v MCU můžete těšit.

Co chystá Marvel od roku 2022 :

Budoucnost Marvelu: Průvodce ABC po mnohovesmíru

Budoucnost Marvelu: Průvodce ABC po mnohovesmíru

Filmy a seriály studia Marvel z let 2021 a 2022:Jaký je další film studia Marvel?

Ant-Man a Wasp: Quantumania

Video se připravuje ...

Ant-Man a Wasp: Quantumania trailer s českými titulky • Zdroj: Falcon

Herci: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Jonathan Majors, Kathryn Newton, Billy Murray

Premiéra: 16. února 2023 (v kinech)

Ant-Man a Wasp se vrátí ve třetím vlastním filmu do tajuplné quantové říše, kde se střetnou s takřka nezastavitelným zloduchem a dobyvatelem Kangem. Kromě samotného Ant-Mana a Wasp nebo jejich „starších" verzí nebude chybět ani dospívající scera hlavního hrdiny Cassie. Z komiksů víme, že se stejně jako taťka stala superhrdinkou...

Aby se síly vyrovnaly, studio Marvel oznámilo, že ve filmu bude řádit ještě druhý padouch: MODOK, vůdce zločinecké vědecké organizace AIM.


Jaký je další seriál studia Marvel?

Secret Invasion

Herci: Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Cobie Smulders, Don Cheadle, Emilia Clarke, Olivia Colman, Kingsley Ben-Adir, Christopher McDonald, Killian Scott

Premiéra: jaro 2023 (online na Disney+)

Nick Fury v podání Samuela L. Jacksona se poprvé objevil už ve filmu Iron Man z roku 2008. (Tehdejší) ředitel agentury S.H.I.E.L.D. se stal jedním ze symbolů filmového vesmíru Marvelu. Založil Avengers. Spojil všechny dohromady. V novém seriálu si ho znovu zahraje Jackson.

Děj je inspirovaný veleúspěšnou komiksovou mini sérií Tajná invaze (Secret Invasion), která převrátila svět superhrdinů Marvelu vzhůru nohami. V příběhu mimozemská rasa měňavců Skrullů podniká invazi na Zemi a přitom vychází najevo, že Skrullové už několik (deseti)let(í) vystupují v roli některých nejslavnějších hrdinů.

Zatím se Skrullové objevili jen ve dvou filmech studia Marvel - Captain Marvel a Spider-Man: Daleko od domova. Ben Mendelsohn, který si v obou filmech zahrál Skrulla Talose, nebude chybět ani v mini sérii Secret Invasion. Stejně jako Don Cheadle známý coby superhrdina War Machine. Na Secret Invasion pak přímo naváže další nový seriál Armor Wars.


Co kdyby..? 2. série

(What If...?)

Seriál What If..? bude pokračovat: Studio Marvel představí další nové varianty známých hrdinů •  Marvel Studios/Disney

Herci: Hayley Atwell

Premiéra: 2023 (online na Disney+)

Ještě než byla oficiálně potvrzena druhá řada, tvůrci seriálu What If..? mluvili o tom, že se určitě dozvíme více o kapitánce Carterové. Jisté je, že nás čekají nová překvapení - a snad i rozuzlení příběhu z minulé série.


Strážci galaxie Vol. 3

(Guardians of the Galaxy Vol. 3)

Video se připravuje ...

Strážci galaxie Vol. 3: První trailer s českým dabingem • Zdroj: Falcon

Herci: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff, Vin Diesel, Will Poulter

Premiéra: 4. 5. 2023 (v kinech)

První dva filmy se Strážci galaxie natočil režisér James Gunn, ale třetí díl Strážců galaxie byl v ohrožení (více tady). Komplikovaná situace se už vyřešila a Strážci jsou zachráněni.

Gunn natočil i sváteční speciál pro streamovací službu Disney+, ale dá se očekávat, že ve třetím celovečeráku půjde o víc. Film se zaměří na tragickou minulost Rocketa. A na to, jak se mu podařilo uprchnout před genetickým experimentováním, které z něho udělalo mluvícího a bojovného vesmírného mývala. Chybět nebudou ani nové postavy z komiksů jako Adam Warlock a High Evolutionary.

VIDEO Gamora se vrací ve Strážcích galaxie Vol. 3

VIDEO Gamora se vrací ve Strážcích galaxie Vol. 3


Loki: 2. série

Loki: Druhá řada seriálu studia Marvel bude online v létě 2023 •  Marvel Studios/Disney

Herci: Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino

Premiéra: léto 2023 (online na Disney+)

Pokračování úspěšného seriálu se ponoří hlouběji do mnohovesmíru. Jak si s tím poradí oblíbený antihrdina Loki?


Echo

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Alaqua Cox, Vincent D’Onofrio, Zahn McClarnon, Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Cody Lightning and Graham Greene

Premiéra: léto 2023 (online na Disney+)

Alaqua Cox se vrací v roli hluché ale nesmírně bojovné superhrdinky Echo, ve které jsme ji viděli v seriálu Hawkey. Proslýchá se, že chybět nebude ani Daredevil. Účast padoucha Kingpina je jistá. Možná přijde i Daredevil?


The Marvels

(původně Captain Marvel 2)

Marvels: Pokračování filmu Captain Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani

Premiéra: 27. července 2023 (v kinech)

Podrobností o pokračování dobrodružství Captain Marvel je málo (nebo spíš žádné), přesto o něm víme více, než si myslíme. Captain Marvel se objevila ve filmu Avengers: Endgame a teď je plnohodnotnou členkou týmu. Druhý film se bude odehrávat v současnosti - tedy potom, co se Avengers vyrovnali s titánskou hrozbou jménem Thanos.

Brie Larson si samozřejmě zopakuje hlavní roli. Herečka prozradila, že by ráda viděla, jak se Captain Marvel seznámí s mladou superhrdinkou Ms. Marvel, pro kterou je vzorem. Studio Marvel mezitím uvedlo seriál o Ms. Marvel a potvrdilo, že s ní počítá i do pozdějších filmů… a přání vyslyšelo.

Ms. Marvel nebude jediná nová posila. Pamatujete si na Monicu Rambeau z prvního filmu? Tak ta už vyrostla a nechyběla v seriálu WandaVision. V komiksové předloze se Monica také stane superhrdinkou. Její cesta ze seriálu do filmového pokračování je nevyhnutelná.

To je hodně superhrdinek, co? Proto se původní název filmu změnil z Captain Marvel 2 na The Marvels.


Blade

Blade: Nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Mahershala Ali

Premiéra: červen 2024 (v kinech)

Lovec upírů Blade, který je sám z jedné poloviny člověk a z druhé upír, není mezi filmovými superhrdiny žádným nováčkem. Spíš naopak, už na přelomu století s ním vznikly tři filmy, takže je skoro dědečkem. Nebyla to špatná podívaná, ale příběhy nezapadají do filmového vesmíru Marvelu - protože ten ještě neexistoval.

Nový Blade bude 100% Marvel. Titulní roli získal oscarový herec Mahershala Ali a to je fakt úplně všechno, co zatím víme. Studio dokonce ještě neoznámilo ani datum premiéry. Ale toho, že si šéf producent Kevin Feige dal záležet, aby Blada - a jeho hereckého představitele, uvedl na minulém Comic Conu, je jasný signál. Na Bladeovi záleží!


Iron Heart

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Dominique Thorne, Anthony Ramos

Premiéra: podzim 2023 (online na Disney+)

V seriálu Ironheart inspirovaném stejnojmennými komiksy o mladé geniální vynálezkyni Riri Williams vystřídá Iron Mana dívka. Hlavní hrdinka se nejdříve představí ve filmu Black Panther: Wakanda nechť žije! Ve svém vlastním seriálu se střetne s pouličním zločincem vyzbrojeným magickými schopnostmi, který se jmenuje Parker Robbins a říká si The Hood.


X-Men 97

X-Men 97: Nový seriál studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: 2023 (online na Disney+)

X-Meni jsou konečně součástí filmového vesmíru studia Marvel! Tak trochu. Seriál X-Men 97 navazuje na kultovní animovanou podívanou z 90. let.


Agatha: Coven of Chaos

(původně Agatha: House of Harkness)

Agatha: Coven of Chaos - nový seriál studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Kathryn Hahn

Premiéra: zima 2023/2024 (online na Disney+)

Čarodějnice Agatha Harkness, se kterou jsme se seznámili ve WandaVision, bude mít vlastní seriál.


Captain America: New World Order

Captain America: New World Order - nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Anthony Mackie, Tim Blake Nelson, Carl Lumbly, Danny Ramirez, Shira Haas

Premiéra: květen 2024 (v kinech)

Konec seriálu Falcon a Winter Soldier prozradil, kdo bude novým Captainem Amerikou. Jeho příběh bude pokračovat na filmovém plátně. Chystané dobrodružství se bude odehrávat v době, kdy Avengers nejsou aktivní.

Nový okřídlený Cap se střetne s padouchem Leaderem, který se v podání Tima Blaka Nelsona krátce mihnul v Neuvěřitelném Hulkovi z roku 2008. Chybět nebudou ani vedlejší seriálové postavy Isiah Bradley/Captain America II a Joaquin Torres, z něhož se pravděpodobně stane nový Falcon. Navíc přibyla ještě izraelská superhrdinka Sabra.


Daredevil: Born Again

Daredevil: Born Again - nový seriál studia Marveů •  Marvel Studios

Herci: Charlie Cox, Vincent D'Onofrio

Premiéra: jaro 2024 (online na Disney+)

Daredevil se dočká znovuzrození. Oblíbený superhrdina, který se původně prosadil v seriálu na Netflixu, je zpátky v MCU - tentokrát naplno!


Deadpool 3

Herci: Ryan Raynolds

Premiéra: srpen 2024

První dva filmy s Deadpoolem vznikly v produkci studia 20th Century Fox a s filmovým vesmírem Marvelu měly společné jen to, že hlavní hrdina pocházel ze stránek marvelovských komiksů. Studia Marvel a 20th Century Fox jsou už teď obě ve vlastnictví hollywoodského giganta Disney. Práva na zfilmování Deadpoola, ale také X-Menů nebo Fantastické čtyřky se vrátily Marvelu.

Ve třetím Deadpoolovi se vrátí nejoblíbenější X-Men Wolverine a to v podání Hugh Jackmana, který si ho zahrál v mnoha předchozích filmech. Zatím není jasné, jestli půjde o plnohodnotnou hlavní/vedlejší roli nebo jen o cameo - a Wolverine se ve filmu jenom mihne v nějaké vtipné scéně...

Chcete vedět víc:


Thunderbolts

Thunderbolts: Nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Sebastian Stan, Florence Pough, David Harbour, Wyatt Russell, Olga Kurylenko, Hannah-John Kamen, Julia Louis-Dreyfus

Premiéra: červenec 2024 (v kinech)

Oblíbený komiksový tým padouchů, kteří se vydávají za superhrdiny, míří do filmového vesmíru studia Marvel.

Chcete vědět víc:


Fantastic Four

Herci: ?

Premiéra: únor 2025 (v kinech)

Nová verze Fantastické čtyřky míří do MCU.


Spider-Man: Freshman Year

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: 2024 (online na Disney+)

Animovaný seriál o začátcích Petera Parkera jako Spider-Mana má mít příběh, který jsme ještě neviděli, a vypadat ve stylu prvních Spideyho komiksů.


Avengers: Kang Dynasty

Avengers: Kang Dynasty - nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: květen 2025 (v kinech)

Nový film s Avengers bude inspirovaný komiksovým příběhem Kang Dynasty (Kangova Dynastie). Otázkou je, kdo bude v týmu?


Avengers: Secret Wars

Avengers: Secret Wars •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: leden 2026 (v kinech)

Další ilm s Avengers bude inspirovaný komiksovým příběhem Secret Wars (Tajné války), ve kterém dochází k zásadním změnám v mnohovesmíru.


Armor Wars

V seriálu Armor Wars se Don Cheadle znovu objeví jako superhrdina War Machine •  Marvel Studios

Herci: Don Cheadle

Premiéra: ?

Seriál Armor Wars měl přímo navazoval na mini sérii Secret Invasion. A popisovat, co se stane, když se nejhorší noční můra Tonyho Starka vyplní a Iron Manova zbroj padne do špatných rukou. Studio Marvel však přehodnotilo budoucí plány a místo toho oznámilo, že Armor Wars nebude seriál ale film! Don Cheadle se znovu objeví jako superhrdina War Machine.


Marvel Zombies

Foto:  Marvel Studios/Disney

  • Herci: ?

Premiéra: ?

Když se v jedné z epizod seriálu What If..? objevili superhrdinové jako zombie, vyvolali velký rozruch. Nový animovaný seriál se nechal volně inspirovat. Má být o tom, jak další generace hrdinů bojuje proti nekonečné záplavě nemrtvých.


Filmy a seriály studia Marvel z roku 2021:

WandaVision

Herci: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Teyonah Parris, Kathryn Hahn

Premiéra: leden 2021 (na Disney+)

Wanda je smutná, protože Vision je mrtvý. Přesto se v novém seriálu vrací společně. WandaVision spojí styl a atmosféru klasických amerických sitkomů s filmovým světem Marvelu. Zamilovaný pár se superschopnostmi žije šťastně ve společné domácnosti - ale začíná tušit, že tady něco nehraje.

V prapodivném příběhu sehraje roli také dospělá Monica Rambeau (viděli jsme ji jako holčičku ve filmu Captain Marvel), mladá vědátorka Darcy (z filmů Thor a Thor: Temný svět) nebo mocná čarodějka Agatha Harkness. Původní datum premiéry na jaře 2021 se přesunulo na rok 2020 a nakonec na leden 2021.

Marvel šokuje! WandaVision odhaluje budoucnost dalších filmů?

Marvel šokuje! WandaVision odhaluje budoucnost dalších filmů?

The Falcon and the Winter Soldier

Herci: Sam Mackie, Sebastian Stan

Premiéra: březen 2021 (na Disney+)

Falcon a Winter Soldier kráčejí ve stopách Captaina Ameriky, který odešel z Avengers do důchodu, pověsil štít na hřebík... a Falcon se s ním v ném televizním spotu trefuje do stromů.

Titulní hrdinové se znovu střetnou s padouchem Helmutem Zemo (Captain America: Občanská válka). A také se setkají se starou známou Sharon Carter nebo novým supervojákem jménem U.S. Agent.

Natáčení, které probíhalo i v Praze, zkomplikovala pandemie nemoci covid-19 a původní datum premiéry v srpnu 2020 bylo zrušeno. Nová premiéra byla oznámena na březen 2021.

Falcon a Winter Soldier: Nový seriál Marvelu a co nás v něm čeká

Falcon a Winter Soldier: Nový seriál Marvelu a co nás v něm čeká

Loki

Herci: Tom Hiddleston, Owen Wilson

Premiéra: květen 2021 (na Disney+)

Tajuplný zlosyn Loki se vrací ke své roli Boha klamu v novém seriálu, který se odehrává po Avengers: Endgame. Loki ukradnul Tesseract, cestuje časem a páchá neplechu. V hlavní roli se vrací herec Tom Hiddleston.

Black Widow

Herci: Scarlett Johansson, Rachel Weisz, David Harbour, Florence Pugh

Premiéra: červenec 2021

Příběh se odehrává před událostmi filmu Avengers: Endgame a začíná krátce poté, co se Avengers nepohodli ve filmu Captain America: Občanská válka. Black Widow se střetává se záhadným padouchem Taskmasterem.

Scarlett Johansson řekla magazínu Entertainment Weekly, že v tu chvíli nemá Black Widow alias Nataša kam jít, ani si nemůže nikoho zavolat na pomoc. Při jiné příležitosti dodala, že trvala na tom, aby to nebyl obyčejný špionážní film, ani příběh o zrodu hrdinky.

Black Widow: Vše o prvním filmu čtvrté fáze Marvelu

Black Widow: Vše o prvním filmu čtvrté fáze Marvelu

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Herci: Simu Liu, Tony Leu, Awkafina

Premiéra: září 2021

Záhadná teroristická organizace Deset prstenů se objevuje ve filmech studia Marvel už od toho úplně prvního. Iron Man se dokonce střetl s jejím údajným vůdcem Mandarinem, ze kterého se ale vyklubal podvodník. Tentokrát to je doopravdy. Mandarin je totiž jedna z mnoha přezdívek, kterou používá šéf Deseti prstenů a otec hlavního hrdiny.

Shang-Chi utekl před ním i zločinným životem do amerického San Franciska. Jenže jako správný superhrdina se před osudovým bojem proti zlu nemůže jen tak schovat. Naštěstí na to má schopnosti. Mistrně ovládá různá bojová umění a ještě něco navíc… Film je plný asijských hereckých hvězd. A když se budete dobře dívat, neunikne vám ani pár vedlejších hrdinů z předchozích „marvelovek” - jako Wong z Doktora Strange nebo Abomination z Neuvěřitelného Hulka.

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

Co kdyby..?

Herci: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Chadwick Boseman

Premiéra: srpen 2021 (na Disney+)

První animovaný seriál přímo z produkce studia Marvel se jmenuje stejně jako občasná komiksová série a zaměřuje se na různé příběhy o tom, co by, kdyby… Co by se stalo, kdyby se klíčové události historie filmového vesmíru Marvelu odehrály jinak. Třeba co kdyby se Peggy Carter stala Kapitánkou Británií a Steve Rogers zůstal slabým huběňourem, ale zapojil by se do bojů druhé světové války v hypermoderním brnění vyvinutém Howardem Starkem?

Filmové hvězdy jako Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Chadwick Boseman (Black Panther) a další namluví hrdiny seriálu v původním znění. A mimochodem, co kdyby byl tenhle seriál předehrou k problémům s paralelními světy ve filmech Spider-Man: Bez domova a Doctor Strange in the Multiverse of Madness..? Druhá série už byla potvrzena.

Eternals

Herci: Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Gemma Chan, Kit Harrington

Premiéra: listopad 2021

Eternals jsou rasa nesmrtelných mimozemšťanů, kterou stvořili záhadní Celestiálové a která přes 7000 let žije tajně na Zemi. Když po událostech z filmu Avengers: Endgame dojde k nečekané tragédii, Eternals se musí znovu spojit, aby ochránili lidstvo před zlými protivníky Deviants. Ambiciózní sci-fi film plný hollywoodských hvězd má rozšířit hranice filmového světa (a vesmíru) Marvelu ještě dále, než se to před několika lety podařilo Strážcům galaxie. Zároveň se v něm poprvé objeví další nový komiksový hrdina Black Knight.

Zakázaní Eternals: Novinka Marvelu nesmí do několika zemí

Zakázaní Eternals: Novinka Marvelu nesmí do několika zemí

Hawkeye

Herci: Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Florence Pugh, Alaqua Cox

Premiéra: listopad 2021 (na Disney+)

Děj připravovaného seriálu o superhrdinském ostrostřelci je zasazený do období po událostech filmu Avengers: Endgame. Představuje se v něm úplně nová důležitá postava - mladá dívka jménem Kate Bishop, která na komiksových stránkách převzala luk, šípy i jméno Hawkey.

Jestli to znamená konec spolupráce herce Jeremyho Rennera se studiem Marvel, se neví. Ale Renner prozradil aspoň to, že než bylo rozhodnuto o vzniku seriálu, uvažovalo se o samostatném filmu. Čekejte podívanou ve stylu scény z Avengers: Age of Ultron, ve které Hawkey pomůže Scarlett Witch, aby překonala strach a pomohla zastavit útok vraždících robotů.

Clint Barton alias Hawkey nebude jediný superhrdina, kterého v seriálu uvidíme. Vrací se také špionka Jelena Belova, jež zazářila ve filmu Black Widow. Z bonusové titulkové scény víme, že (pozor spoiler!) Yelena dává Clintovi za vinu smrt své „sestry" Nataši. A představí se také úplně nová superhdinka Echo, kterou později čeká vlastní mini série.

Spider-Man: Bez domova

Spider-Man: No Way Home

Herci: Tom Holand, Zendaya, Benedict Cumberbatch

Premiéra: prosinec 2021

Spider-Man se sice narodil na stránkách komiksového vydavatelství Marvel, ale práva na jeho filmová dobrodružství vlastní studio Sony. A tak když před lety Spidey dorazil do filmů studia Marvel, byl to skoro šok.

Po hitech Captain America: Občanská válka, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: Daleko od domova přišla další šokující zpráva. Sony a Disney (vlastník Marvelu) se nedokázali dohodnout a Spider-Man v marvelovských filmech skončil. Nakonec to naštěstí dobře dopadlo. Třetí díl navazuje na odhalení z titulkové scény.

Peter Parker chce aby svět zapomněl, že je Spider-Man. Pomůže mu Doctor Strange, ale nevyjde to podle plánu. Brány mnohovesmíru (šílenství) se otevírají. Spidey se střetává s protivníky z paralelních světů. Je tady Doctor Octopuss a Green Goblin z filmů, ve kterých hrál pavoučího superhrdinu Tobey Maguire. Nechybí ani Electro a Sandam z filmů s Andrew Garfieldem. Dokonce se šuškalo, že se vrátí i samotní Maguire a Garfield jako paralelní Spider-Meni...

Moon Knight

Video se připravuje ...

Moon Knight: Seriál studia Marvel • Zdroj: Marvel Studios/Disney

Herci: Oscar Isaac

Premiéra: březen 2022

Marc Spector (Oscar Isaac) je ostřílený dobrodruh. Když mu zachrání život měsíční božstvo ze starověkého Egypta, stává se superhrdinou v jeho službách. Jenže podle traileru o ničem z toho neví. Myslí si, že trpí poruchami spánku, a možná i to, že poněkud blázní.

Moon Knight není žádný rytíř v zářivé zbroji, má spoustu vlastních problémů. Představte si mírně vyšinutého pouličního superhrdinu, někoho mezi Daredevilem a Batmanem… Seriál má na starosti Jeremy Slater (Umbrella Academy) a hlavní roli hraje Oscar Isaac, kterého známe jako Poe Damerona z nejnovější trilogie Star Wars nebo hraběte Leta z Duny.


Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Video se připravuje ...

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství: Teaser s českými titulky • Zdroj: Falcon

Herci: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams

Premiéra: 5. 5. 2022 v kinech, 22. 6. 2022 na Disney+

Největší nebezpečí pro mnohovesmír je Doctor Strange! Tedy jedna z jeho temných verzí, jak prozrazuje první trailer. My si myslíme, že se jedná o tu samou „variantu", která se objevila v animovaném seruálu What If..?

Že po posledním Spider-Manovi čekáte ještě něco více? Podívejte se na nový trailer, ve kterém Strange čelí následkům toho, co provedl. A dobře poslouchejte. Možná rozeznáte hlas Patricka Stewarta, který si zahrál Profesora Xaviera v několika filmech se superhrdinskými mutanty X-Meny. Ty dosud neměly s filmovým vesmírem studia Marvel nic společného, ale…

Druhý film s Doctorem Strangem volně naváže ještě na seriál WandaVision. Kromě hlavního hrdiny, se v něm objeví také Wanda přezdívaná Scarlett Witch. Film se více zaměří na existenci mnohovesmíru a paralelních světů filmového Marvelu, které se otevřely ve filmu Spider-Man: Daleko od domova. Režíruje Sam Raimi, který už před mnoha lety natočil první tři Spider-Many (tehdy ještě ne pro studio Marvel).

Přečtěte si:


Ms. Marvel

Video se připravuje ...

Ms. Marvel: Trailer seriálu studia Marvel • Zdroj: Marvel Studios/Disney

Herci: Iman Vellani

Premiéra: červen 2022, Disney+

Ms. Marvel je vcelku mladá hrdinka - doslova. Tedy aspoň ta verze Ms. Marvel, se kterou vznikl nový seriál. Dospívající muslimská dívka z New Yorku jménem Kamala Khan se poprvé objevila na komiksových stránkách v roce 2013. Chodí na střední a jako každý teenager má spoustu problémů. Je velkou fanynkou Avengers a jejím vzorem je Captain Marvel (která si v komiksech dříve říkala Ms. Marvel), proto se pojmenovala podle ní.

Z traileru je jasné, že Kamala Khan získala tajuplné kosmické náramky. Díky nim získala superschopnosti a může vytvořit obří pěst, nebo natáhnout celé své tělo jako žvýkačku. Seriál se připravuje pro streamovací službu Disney+ a šéf producent studia Marvel Kevin Feige potvrdil, že se s Ms. Marvel počítá do pozdějších filmů - víme jistě, že nebude chybět ve filmu The Marvels!


Thor: Láska jako hrom (Love and Thunder)

Video se připravuje ...

Thor: Láska jako hrom (Love and Thunder) - trailer s českými titulky • Zdroj: Falcon

Herci: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson, Chris Pratt, Christian Bale

Premiéra: 7. 7. 2022

Čtvrté dobrodružství boha hromu slibuje velké změny ve filmovém vesmíru Marvelu. Tak například: Thor bude žena! Nápad vychází v z komiksové série, ve kterém Thorova láska Jane Foster plní povinnosti ochránkyně Asgardu s bájným kladivem Mjolnir v ruce, i když je jinak vážně nemocná rakovinou. Roli Jane si zopakuje Natalie Portman, již jsme naposledy viděli ve filmu Thor: Temný svět.

Velkou zprávou je, že ve filmu se objeví taky Chris Pratt v roli Star-Lorda ze Strážců galaxie! Vrátí se i Tessa Thompson jako Valkyrie a víme také, že tato nová vládkyně Asgardu (momentálně umístěného na Zemi) si bude hledat královnu. Stane se tak první důležitou postavou z filmů a seriálů studia Marvel, která dává přednost stejnému pohlaví. Chybět samozřejmě nebude ani Chris Hemsworth proslavený coby původní Thor.

Video se připravuje ...

Thor: Láska jako hrom - trailer k filmu studia Marvel s českými titulky • Zdroj: Falcon

O čem film bude? Thor se nachází na své nejtěžší životní cestě - k nalezení vnitřního míru. Jeho cestu k sobě samému však přeruší galaktický zabiják Gorr the God Butcher, který usliuje o zánik bohů. Thor požádá Valkýru, Korga a svou ex-přítelkyni Jane Foster, která - k Thorovu překvapení - ovládá mocné kladivo Mjolnir stejně jako mocný Thor. Společně se vydávají na vesmírné dobrodružství, aby odhalili tajemství Gorra a zastavili ho dříve než bude pozdě.

Scénář a režii má na starosti Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Přečtěte si:


I am Groot

Herci: Vin Diesel

Premiéra: 10. srpna 2022 (online na Disney+)

Oblíbený Baby Groot se vrací ve vlastní mini sérii krátkých epizod. Jeho děj se odehrává v době událostí filmu Strážci galaxie 2 - ve trojce už Groot nebyl Baby, ale jako správný teenager se vytáhnul do výšky dobře zalévaného stromku. Grootova dobrodružstvíjsou stejně podivuhodná jako roztomilá. Kromě toho jej letos nevidíme naposledy. Do konce roku se ještě


She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

(She-Hulk: Attorney at Law)

Herci: Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Benedict Wong, Charlie Cox

Premiéra: 17. srpna 2022 (online na Disney+)

She-Hulk je ženskou obdobou zeleného obra Hulka. Jmenuje se Jennifer Walters, je sestřenicí Bruce Bannera a získala super sílu a odolnost, protože byla nešťastnou náhodou kontaminována Hulkovou krví.

She-Hulk alias Jennifer je právni obhájkyně specializovaná na superhrdinské klienty. Trailery odhalily, že jedním z nich je padouch Emil Blonsky, který řádil jako monstrum Abomination ve filmu Neuvěřitelný Hulk. Abomination byl naposledy krátce k vidění v hitu Shang-Chi a Legenda o deseti prstenech, kde se v ilegálním zápase střetl s Wongem. Ten je tady taky.

Nechybí ani Hulk osobně. Bruce Banner se snaží sestřenici pomoct, jak může. Jenže Jennifer je třicetileté žena, která chce být jenom obyčejnou právničkou a ne nějakou superhrdinkou, nebo dokonce členkou Avengers. Otázkou je, co se stane, až se potká s dalším superhrdinským právníkem Daredevilem.


Vlkodlak: Noční lovec

(Werewolf by Night)

Herci: Gael García Bernal, Laura Donnelly, Harriet Sansom Harris, Eugenie Bondurant, Kirk R. Thatcher

Premiéra: 7. 10. 2022 (online na Disney+)

„Hororový” speciál studia Marvel přichází právě včas na Halloween! Hlavní hrdina je sužovaný kletbou. Kvůli které se v noci měná na vlkodlaka. Ale díky tomu získává ideální schopnosti pro boj se zločinem.

Černobílá upoutávka je hodně stylizovaná do podoby klasických (nebo béčkových) hororů let dávno minulých. Jestli tak bude vypadat i hodinový speciál, zatím není jasné. Ale víme, že se v něm objeví také svérázná komiksová lovkyně příšer Elsa Bloodstone.

Black Panther: Wakanda něchť žije

(Black Panther: Wakanda Forever)

Video se připravuje ...

Black Panther: Wakanda nechť žije! Trailer s českými titulky • Zdroj: Falcon

Herci: Lupita Nyong’o, Danai Gurira

Premiéra: 10. listopadu 2022 (v kinech)

První Black Panther byl velkým hitem a dokonce se dočkal nominace na Oscara. Hlavního hrdina, jeho poddaní i království Wakanda pak dostali poměrně velký prostor v Avengers: Infinity War. Od té doby se ale bohužel hodně změnilo.

Chadwick Boseman, který hrál Black Panthera, 28. srpna 2020 podlehl zákeřné nemoci... Pokračování bez titulního hrdiny má na starost Ryan Coogler, který je scenáristou i režisérem prvního filmu. Film se jmenuje Black Panther: Wakanda nechť žije. První teaser se soustředí na ženské hrdinky a osobnosti Wakandy - a zároveň ukazuje antihrdinu Namora, bojovníky z Atlantidy a nového Black Panthera!


Strážci galaxie: Sváteční speciál

(The Guardians of the Galaxy: Holiday Special)

Video se připravuje ...

Strážci galaxie: Sv áteční speciál • Zdroj: Marvel Entertainment

Herci: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff

Premiéra: 25. 11. 2022 (online na Disney+)

Strážci galaxie jsou superhrdinové, kteří se neberou příliš vážně. Proto vypadají jako správní adepti na vlastní „sváteční speciál".

Marvel odhalil další nové super seriály

Marvel odhalil další nové super seriály

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

 

Články odjinud