Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá

Marvel: Filmy a seriály, vše, co se chystá
Sdílej
 
Celou dobu to byla Agatha! Marvel znovu změnil název nového čarodějnického seriálu, který se odpichuje od originální podívané WandaVision. Co bude dál? Aktuální data premiér filmů a seriálů studia Marvel, trailery a info o plánovaných budoucích projektech MCU. Nechybí nový animovaný seriál Eyes of Wakanda, Deadpool 3, Daredevil: Born Again, Avengers: The Kang Dynasty, ani Avengers: Secret Wars. Všechno najdete tady!

Nová fáze studia Marvel začala v roce 2021 na Disney+ premiérou seriálů Loki, WandaVision a Falcon a Winter Soldier. Od té doby se toho v MCU stalo hodně, i když (nových) New Avengers jsme se stále nedočkali.

Zato jsme se dozvěděli, že celou dobu to byla Agatha! Marvel znovu změnil název nového čarodějnického seriálu, který se odpichuje od originální podívané WandaVision, a prozradil přesné datum premiéry. Už také víme, kdy uvidíme mini série Daredevil: Born Again a Ironheart.

Do vesmíru filmů a seriálů studia Marvel přichází Deadpool (a Wolverine). Hláškující antihrdina se v prvním traileru pasoval na Ježíše Marvelu, který zachrání celý superhrdinský žánr. To musíte vidět!

Deadpool 3 je dalším filmem studia Marvel, který uvidíme v kinech v roce 2024. Kolik se do něho podaří nacpat X-Menů? Příští seriál MCU bude mít premiéru v první polovině roku, bude animovaný a jmenuje se... ano, X-Men 97.

Nový Marvel je Multiverse Saga

Avengers, Secret Wars, Fantastic Four

Čtvrtá, pátá a šestá fáze MCU dostala název Multiverse saga (Sága mnohovesmíru). Další kapitola filmového vesmíru studia Marvel uvede ne jeden, ale hned dva filmy s Avengers. Budou se jmenovat Kang Dynasty (Kangova dynastie) a Secret Wars (Tajné války).

Studio Marvel zároveň ohlásilo, že čtvrtý film s Captainem Amerikou dostal podtitul Brave New World. Dorazí lovec upíru Blade a znikne nový superhrdinský (nebo superpadoušský?) tým Thunderbolts.

Avengers vystřídají Thunderbolts: Marvel odhalil nový tým

Avengers vystřídají Thunderbolts: Marvel odhalil nový tým

Navíc dojde také na dlouho očekávaný nový film s dalším slavným superhrdinským týmem Fantastic Four.

Nové filmy a seriály studia Marvel

Ábíčko sleduje všechny novinky ze studia Marvel a o připravovaných filmech i seriálech pravidelně informuje. Tady najdete přehled premiér chystaných v letech 2023, 2024... i později. A také nejnovější trailery, plakáty, fotky a informace, na co se v MCU můžete těšit.

Co chystá Marvel od roku 2024:


Jaký je další seriál studia Marvel?

X-Men 97

Herci: Ray Chase, Jennifer Hale, Chris Potter, Catherine Disher, Lenore Zahn

Premiéra: březen 2024 (online na Disney+)

X-Meni jsou konečně součástí filmového vesmíru studia Marvel! Tak trochu. Seriál X-Men 97 volně navazuje na kultovní animovanou podívanou z 90. let, která je díky Disney+ dostupná online.


Jaký je další film studia Marvel?

Deadpool 3

Herci: Ryan Raynolds, Hugh Jackman

Premiéra: červenec 2024

S Deadpoolem přichází do vesmíru filmů a seriálů studia Marvel v plné parádě nejen mutanti, ale především X-Meni. Dokonce se vrátí nejoblíbenější z nich - Wolverine v podání Hugh Jackmana, který si ho zahrál v mnoha předchozích filmech (které nebyly součástí MCU).


Agatha All Along

(původně Agatha: House of Harkness, Coven of Chaos, Darkhold Diaries)

Herci: Kathryn Hahn

Premiéra: září 2024 (online na Disney+)

Čarodějnice Agatha Harkness, se kterou jsme se seznámili ve WandaVision, bude mít vlastní seriál s podtitulem Darkhold Diaries. Ten odkazuje mimo jiné i na události z filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.


Daredevil: Born Again

Daredevil: Born Again - nový seriál studia Marveů •  Marvel Studios

Herci: Charlie Cox, Vincent D'Onofrio, Margarita Levieva, Jon Bernthal, Sandrine Holt

Premiéra: březen 2025 (online na Disney+)

Daredevil se dočká znovuzrození. Oblíbený superhrdina, který se původně prosadil v seriálu na Netflixu, je zpátky v MCU. Potom, co se objevil v She-Hulk, ho můžeme očekávat v nové mini sérii inspirované dějem slavného komiksového příběhu. A nebudou jedinou známou tváří. Kromě jeho úhlavního nepřítele Winstona Fiska zřejmě dorazí i jistý Punisher.


Captain America: Brave New World

Captain America: New World Order - nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Anthony Mackie, Tim Blake Nelson, Carl Lumbly, Danny Ramirez, Shira Haas

Premiéra: únor 2025 (v kinech)

Nový okřídlený Captain America se střetne s padouchem Leaderem, který se v podání Tima Blaka Nelsona krátce mihnul v Neuvěřitelném Hulkovi z roku 2008. Chybět nebudou ani seriálové postavy Isiah Bradley/Captain America II a Joaquin Torres, se kterými jsme se seznámili v seriálu Falcon a Winter Soldier. Navíc přibyla ještě izraelská superhrdinka Sabra.


Thunderbolts

Thunderbolts: Nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Sebastian Stan, Florence Pough, David Harbour, Wyatt Russell, Olga Kurylenko, Hannah-John Kamen, Julia Louis-Dreyfus

Premiéra: červenec 2025 (v kinech)

Oblíbený komiksový tým padouchů (nebo antihrdinů) Thunderbolts, kteří se vydávají za nové Avengers, míří do filmového vesmíru studia Marvel. Kromě Winter Soldiera uvidíme řadu známých - nebo aspoň povědomých tváří z minulých dobrodružství v MCU. Chybět nebude White Widow, Red Guardian, Patriot, Taskmaster, ani Ghost. A možná přiletí i superman Sentry.


Iron Heart

Ironheart: Nový seriál studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Dominique Thorne, Anthony Ramos

Premiéra: podzim 2025 (online na Disney+)

V seriálu Ironheart inspirovaném stejnojmennými komiksy o mladé geniální vynálezkyni Riri Williams vystřídá Iron Mana dívka. S hlavní hrdinkou jsme se už seznámili ve filmu Black Panther: Wakanda nechť žije! Ve svém vlastním seriálu se střetne s pouličním zločincem vyzbrojeným magickými schopnostmi, který se jmenuje Parker Robbins a říká si The Hood.


Blade

Blade: Nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Mahershala Ali

Premiéra: listopad 2025 (v kinech)

Lovec upírů Blade, který je sám z jedné poloviny člověk a z druhé upír, není mezi filmovými superhrdiny žádným nováčkem. Už na přelomu století s ním vznikly tři filmy. Ale příběhy nezapadají do filmového vesmíru Marvelu - protože ten ještě neexistoval. Nový Blade bude 100% Marvel.


Fantastic Four

Herci: Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach, Joseph Quinn

Premiéra: červenec 2025 (v kinech)

Nová verze Fantastické čtyřky míří do MCU. To je zatím všechno, co víme.


Avengers: Kang Dynasty

Avengers: Kang Dynasty - nový film studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: květen 2026 (v kinech)

Nový film s Avengers bude inspirovaný komiksovým příběhem Kang Dynasty (Kangova Dynastie). Otázkou je, kdo bude v týmu?


Avengers: Secret Wars

Avengers: Secret Wars •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ? (v kinech)

Další ilm s Avengers bude inspirovaný komiksovým příběhem Secret Wars (Tajné války), ve kterém dochází k zásadním změnám v mnohovesmíru.


Spider-Man: Freshman Year

Spider-Man: Freshman Year - nový seriál studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: Charlie Cox

Premiéra: ? (online na Disney+)

Animovaný seriál o začátcích Petera Parkera jako Spider-Mana má mít příběh, který jsme ještě neviděli, a vypadat ve stylu prvních Spideyho komiksů. Ale nebude se odehrávat v hlavní časové linii vesmíru filmů a seriálu studia Marvel. Kromě Doctora Strange a Daredevila se v něm objeví i jistý Norman Osborn jako mentor hlavního hrdiny. Přitom z Osborna se stal jeden z největších Spider-Manových nepřatel Green Goblin!


Armor Wars

V seriálu Armor Wars se Don Cheadle znovu objeví jako superhrdina War Machine •  Marvel Studios

Herci: Don Cheadle

Premiéra: ?

Seriál Armor Wars měl přímo navazoval na mini sérii Tajná invaze. A popisovat, co se stane, když se nejhorší noční můra Tonyho Starka vyplní a Iron Manova zbroj padne do špatných rukou. Studio Marvel však přehodnotilo budoucí plány a místo toho oznámilo, že Armor Wars nebude seriál ale film! Don Cheadle se znovu objeví jako superhrdina War Machine.


Marvel Zombies

Marvel Zombies Nový seriál studia Marvel •  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ?

Když se v jedné z epizod seriálu Co kdyby...? (What If..?) objevili superhrdinové jako zombie, vyvolali velký rozruch. A tak budou mít vlastní animovanou show o tom, jak další generace hrdinů bojuje proti nekonečné záplavě nemrtvých.

Eyes of Wakanda

Black Panther v seriálu Co kdyby...? •  Marvel Studios

Herci: ?

Premiéra: ?

Po dvou filmech s Black Pantherem se studio Marvel vrací zpátky do království Wakanda. Ale tak, jak to možná nikdo nečekal. Připravovaný animovaný seriál Eyes of Wakanda (Oči Wakandy) bude o „statečných bojovnících, kteří dostali za úkol vyrazit do světa a získat zpátky nebezpečné artefakty z vibrania." Příběh se má odehrávat v různých obdobích existence království.

DCU: Filmy, seriály, co se chystá

DCU: Filmy, seriály, co se chystá

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály a filmy

Vesmír Star Treku nemá hranice: Nové seriály a filmy

 

Články odjinud