Nejlepší aplikace za dobrodružstvím

Nejlepší aplikace za dobrodružstvím
Sdílej
 
Víte, na kterých zámcích a hradech se natáčely pohádky? Kde hledat tajemný kámen zvaný Králův stůl, kde si natrhat čerstvé ovoce nebo co vás čeká, když se chystáte sjet řeku Sázavu? Máme pro vás několik chytrých aplikací, které vám usnadní cestu za cestu za dobrodružstvím.

Klíč k památkám

Stahuj aplikaci > Národní památkový ústav

Víte, kde je jediný zámek se zajíci běhajícími i po stropě, a nebo na kterém zámku zemřel známý milovník Giacomo Casanova? Chcete navštívit památku, kde se natáčely pohádky Princ a večernice či Jezerní královna a který můžete najít i ve videoklipu známe kanadské zpěvačky Celine Dion?

Klíč k památkám •  wikipedie

Pro všechny milovníky historie vytvořil Národní památkový ústav aplikaci Klíč k památkám, který obsahuje informace o významných památkách České republiky, o jejich historii, zajímavostech a podrobnosti o kulturních akcích, které se na památkách konají. Pokud vám nestačí navštívit jeden zámek nebo hrad, můžete najít také památky v jeho okolí a prožít tak den na 110%. Aplikace je obohacena o fotogalerie, informace o dostupnosti, službách a prohlídkových okruzích včetně vstupného a otvírací doby.

V aplikaci je možné aktivovat věrnostní program, sbírat virtuální klíče a za pět vstupenek do vybraných hradů, zámků, klášterů a dalších památek získat šestý vstup zdarma. Aplikace funguje i v offline režimu.

Na ovoce

Stahuj aplikaci > Touch Art, s.r.o.

Rozeznáte plody rakytníku od jeřabin? A víte, kde ve vašem okolí roste meduňka, která pomáhá proti křečím, stresu a zpříjemňuje spánek? A že plody morušovníku je možné sbírat i v prosinci po prvních mrazech?

Vyrazte si natrhat čerstvé ovoce. Stačí si zakliknout, jaké stromy, bylinky a keře ve svém okolí hledáte a chytrý kompas od vývojářů z Touch-Art vás k nim navede i v místech bez signálu a s vypnutým internetem.

Na ovoce: ilustrační foto •  wikipedie

Do této mobilní aplikace můžete své objevy přidávat rovnou z místa, kde stojíte. Každý zápis v mapě lze doplnit o poznámku a fotografii. Vývojáři si dali za cíl zmapovat a začít zodpovědně využívat přírodní zdroje v podobě volně rostoucích ovocných stromů, keřů či bylinek. Nejen, že taková místa mapují, ale zakládají nová. Vestavěný herbář je doplněn o přehledné informace o jednotlivých rostlinách a bylinách a čas, který je nejvhodnější pro jejich sběr. Všichni uživatelé a sběrači se musí řídit Kodexem sběrače, který si nezapomeňte před samotnou registrací přečíst! Vývojářům dáváme velký palec nahoru především za úžasný nápad.

Vodácká navigace a kilometráž

Stahuj aplikaci > Jan Laš

Vltava, Sázava, Lužnice, Otava, Ohře, Berounka, Orlice, Nežárka, Jizera, Morava, Dyje, Hron... Jezdíte rádi na vodu? Pak je tu pro vás průvodce a navigace pro vodáky po českých řekách.

Kdy už tam budeme? Kolik bude dnes jezů? Kudy se to jezdí? Mám hlad, není tu hospoda? Kde budeme tábořit? Co je to tamhle za hrad? Tak tohle vše a mnohem víc snadno a rychle zjistíte v mobilní aplikaci Vodácká navigace a kilometráž.

Vodácká navigace: ilustrační foto •  wikipedia

Aplikace obsahuje podrobné informace o českých řekách, přehledná schémata jezů, 3D zobrazení významných míst na řece, i informace o aktuální sjízdnosti úseků řeky. Je také možné hlásit překážky či cokoliv dalšího, co na řece chybí. K existujícím záznamům můžete doplňovat fotky či poznámky. Kromě mobilní je k dispozici také webová verze a ti, kterým nestačí sjíždět pouze klidnou vodu, si mohou nainstalovat i aplikace Divoká voda od stejného vývojáře.

Vlakem na výlet

Stahuj aplikaci > České dráhy, a.s.

Byli jste někdy v Hrubé Vodě, kde můžete navštívit v zimě i v létě areál volnočasových aktivit? A víte, že v Karlových Varech mají nejlepší housky s dírou, kterým se říká bagely? Nechte auto doma a vyrazte s rodinou či kamarády na výlet vlakem díky aplikaci Českých drah. Můžete si vybírat ze stovek různých výletů.

Vlakem na výlet •  Wikipedie

Aplikace je plná Hravých výletů s více zastávkami a soutěžními otázkami, na které je možné najít odpověď v okolí dané lokality. Hravé výlety navíc vždy obsahují skrytý příběh z naší historie. Pro méně náročné jsou k dispozici výlety s jedním cílem, lákající třeba na vyhlášenou pochoutku nebo dezert. Labužnické tipy připravuje Lukáš Hejlík se svou Gastromapou. Na své si přijdou i fandové železnice, na které aplikace pamatuje například s nabídkou jízd parním vlakem.

Za každý výlet je navíc možné získat ČD Body do věrnostního programu, které lze na stránkách Českých drah směnit za atraktivní odměny. Například jízdenky zdarma. Pokud nechcete aplikaci hned instalovat, inspirovat se můžete na webových stránkách cd.cz/vlakem-na-vylet/.

Hrady a zámky České republiky

Stahuj aplikaci > mobicastle.com

Víte, kolik vážil největší ulovený jelen, jehož paroží najdete v Janově hradu? A víte, který hrad se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě, protože byl zpřístupněn turistům již v roce 1801? A je na Okoř cesta jako žádná ze sta, jak se zpívá v jedné trampské písničce?

Hrady a zámky České republiky: hrad Okoř •  wikipedie

Na tyto, a mnoho jiných otázek, vám odpoví jednoduchý a přehledný cestovní průvodce Hrady a zámky České republiky, který vám umožní cestovat na významná a historická místa České republiky a najít super námět na prázdninový výlet

Můžete navštívit nejzajímavější hrady a zámky a najít své oblíbené. Aplikace je obohacena o fotografie a vzrušující příběhy. Stačí si vybrat místo a způsob dopravy a vyrazit za dobrodružstvím. Aplikace je v několika jazykových verzích a pro správné fungování  musí být vaše zařízení vybaveno modulem GPS a být připojeno k internetu (ke stažení tras a map a správné navigaci). Aplikace představuje několik stovek hradů a zámků i s popisem historie, fotografiemi, recenzemi návštěvníků a možnostmi ubytování v okolí.

Výlety a zábava s dětmi

Stahuj aplikaci > VYLETY-ZABAVA.CZ

Navštivte jedinou kovovou ZOO v Evropě, najděte tajemný kámen zvaný Králův stůl, zašijte se v případě nepříznivého počasí do některého z vědeckých center, potrapte mozkové závity při únikové hře nebo si to rozdejte při laserové přestřelce.

Výlety a zíbava s dětmi: Králův stůl •  wikipedie

Překvapte rodiče a naplánujte výlet pro vás i vaše sourozence! Aplikace s tipy na výlety a zábavu pro celou rodinu do každého počasí nabízí více než 2000 možností kam vyrazit. Můžete vybírat z pěších i cyklovýletů, najít in-line stezky, dětská hřiště, herny a zábavní centra, místa kde se vykoupat, ubytovat nebo projet na koni a neunikne vám žádná probíhající akce a výstava určená pro děti. Pomocí jednoduchého filtru v aplikaci nastavíte jaký druh aktivity a v jakém místě vás zajímá, a pak už můžete vybírat z nepřeberného možností.


Neztratit se ve světě: Aplikace na cizí jazyky

Neztratit se ve světě: Aplikace na cizí jazyky

Když ven, tak CHYTŘE: 9 aplikací do přírody

Když ven, tak CHYTŘE: 9 aplikací do přírody

Nejlepší Aplikace: Fyzika zábavně a chytře

Nejlepší Aplikace: Fyzika zábavně a chytře


Klíčová slova:
aplikace, výlet, dobrodružství, zábava
 

Články odjinud