AniFilm 2023: Bez animáků ani ránu!

AniFilm 2023: Bez animáků ani ránu!
Sdílej
 
V Liberci se otevřely brány k tomu nejlepšímu ze současného animovaného filmu a ábíčko bylo u toho. Podívej se na top filmy z AniFilmu 2023.

Na jaký animovaný film se vyplatí zajít do kina, anebo se na něj podívat na jedné ze streamovacích služeb? Na tuhle otázku odpověděl festival animovaného filmu Anifilm, který v rámci svého 23. ročníku představil v Liberci velké i malé animáky.

A nejen filmy. Svět animátorů se prolíná s videohrami a nové technologie do něj vnáší možnosti pro rozvoj nečekaných druhů filmových zážitků. Na Anifilmu proto nechyběla virtuální realita, ve které se ukazovaly speciální a často velmi vydařené filmy. Ábíčko jako partner celého festivalu nemohlo chybět a přinášíme vám tipy, které by vám neměly uniknout.

Yuku a himálajská květina

Zkušení režiséři se pustili do nelehkého úkolu vytvořit animovaný film, který přinese zábavu a podněty k zamyšlení nejen dospělým, ale také náctiletým a úplně dětským divákům. Výsledkem je barevně jednoduché a tvarově výrazné putování myšky Yuku ze sklepení domácího hradu do Himálaje. Tam doufá nalézt kouzelnou léčivou květinu.

Cesta ale není jen tak, Yuku potřebuje zbraň, a tak si vezme svoji ukelele. Při velkolepém tažení do vysokých hor naráží na přátele, hádanky, zlouny a protivy, ale také hodně hraje na ukulele a tím si nachází cestu k srdcím pohádkových bytostí. Dobrodružství myšky Yuki je nezapomenutelné pro celou rodinu.

PŮVODNÍ NÁZEV Yuku et la fleur d'Himalaya (Francie)

REŽIE Rémi Durin, Arnaud Demuynck

Perlimpové

Před 10 lety získal brazilský režisér Alê Abreu nominaci na ocenění Oscar za animák Chlapec a svět. Ani jeho nový film nepostrádá kvalitní příběh i animaci. Dva nepřátelští zvířecí agenti Claé a Bruó se v něm střetnou při boji o osud lesa. Aby nastolili rovnováhu, musí se stát přáteli a navíc najít Perlimpy – aniž by věděli, kdo nebo co to vlastně je.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud