Velkoměsto pro tučňáky: Postavte ho ve hře United Penguin Kingdom

Velkoměsto pro tučňáky: Postavte ho ve hře United Penguin Kingdom
Sdílej
 
Ubránit kolonii roztomilých opeřenců před útoky predátorů i globálním oteplováním je pořádná fuška. Jak na to jsme vyzkoušeli ve herní strategii United Penguin Kingdom.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by to vypadalo, kdyby si svá města kromě lidí stavěli i další živočichové obývající naši planetu? V přírodě sice můžeme narazit třeba na obří mraveniště nebo podzemní sídliště psounů, jinak se ale zvířata snaží být spíše nenápadná. Jenže to tak úplně neplatí v počítačových hrách.

Simulátory stavění a řízení zvířecích měst jsou čím dál populárnější – stačí vzpomenout například na povedenou bobří hru Timberborn, o níž jsme psali v ABC 22/2022 (článek najdete i na abicko.cz)

Boj o budoucnost tučňáků

Novinka jménem United Penguin Kingdom se zaměřuje na tučňáky a právě králem jejich Spojeného království tučňáků se může stát ten, kdo úspěšně dohraje celou příběhovou kampaň až do zdárného konce.

K tomu vede dlouhá, několik herních let trvající cesta plná výstavby desítek zajímavých budov, manažerských rozhodnutí, náhodných událostí a nečekaných zvratů. Začínat budete jen s malinkou skupinkou tučňáků na jedné ledové kře, postupně se ale kolonie rozroste a začne nabývat na významu v rámci celého království. 

Práce šlechtí

V jádru jde o klasickou budovatelskou strategii, ve které hraje velkou roli mechanika zvaná „worker placement“ neboli umístění pracovníků. Tučňáků totiž nikdy není dost, a tak je potřeba je průběžně přemisťovat mezi jednotlivými produkčními budovami podle toho, čeho má právě kolonie nedostatek.

Tučňáci ale získávají zkušenosti s konkrétním zaměstnáním, čím déle na něm působí, takže je nutné vše pečlivě zvážit a nedopouštět se zkratkovitých rozhodnutí, která by mohla v budoucnu ohrozit celou populaci. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud