Vesmír Star Treku nemá hranice: Těšíme se na nové seriály!

Sdílej
 
Na české televizní obrazovky oficiálně doputoval nový Star Trek. Seriál má podtitul Discovery a můžete se na něho dívat, i když nemáte přístup ke streamovacím službám. Je v češtině. Dokonce nadabovaný. Ale není to jediný nový Star Trek. Tento sci-fi fenomén nemá hranice stejně jako vesmír, ve kterém se odehrává. Podívejte se na všechny nové Star Treky. Některé už měly premiéru, jiné se pilně připravují a o dalších se teprve uvažuje.

 

Nejslavnější sci-fi seriál Star Trek se začal vysílat už v roce 1966 a stal se z něj  fenomén, který se rozšířil do filmů, her, komiksů, knížek… dokonce i do virtuální reality. Tvůrci Star Treku zkoumají hranice vesmíru už několik desetiletí. A budou i nadále. Jejich plánem je, aby byl pořád nějaký nový Star Trek. Tohle se chystá:

Star Trek: Discovery


status: vysílá se


První nový seriál po dlouhých letech vyplněných jen filmy právě běží na Prima COOL. Odehrává se asi 10 let před původním Star Trekem, kdy kapitán Kirk velí vesmírné lodi Enterprise. Discovery je první Star Trek, ve kterém není hlavním hrdinou kapitán nebo kapitánka. Bývalá první důstojnice Michael Burnham, která upadla v nemilost, se náhodou dostává na palubu titulní vesmírné lodi. Díky tomu se zapojí do experimentálního výzkumu i krvavé války s boje chtivými Klingony. Zatím vznikly dvě série. Třetí je natočená, mezinárodní premiéru má mít někdy během roku 2020, a počítá se ještě nejméně se čtvrtou a pátou. Star Trek: Discovery je hlavním tématem časopisu ABC č. 9/2020.

Star Trek: Discovery - Nejslavnější sci-fi seriál je zpátky

Star Trek: Discovery - Nejslavnější sci-fi seriál je zpátky

Star Trek: Picard


status: dostupný na CBS All Access (Amazon Prime)


Druhý nejslavnější kapitán Star Treku hned po Kirkovi už je sice dědečkem ve výslužbě, to mu ale nebrání, aby znovu bojoval za Dobro, když ho vesmír potřebuje. A vesmír ho potřebuje nutně. Ukřivděná umělá inteligence se vyvíjí raketovou rychlostí a hrozí genocida (vyvraždění všeho živého… nebo "živého"). Picard volně navazuje na veleúspěšný seriál Star Trek: Nová generace, a protože se v něm objevuje oblíbená postava Sedmé z devíti, odkazuje se i na Star Trek: Voyager. Ale užijete si ho, i když „staré” seriály neznáte, protože je to samostatné dobrodružství, které se odehrává asi 20 let po předchozích Star Trecích. Počítá se s tím, že vznikne druhá série.

Star Trek: Picard - trailer nového seriálu s českými titulky • Zdroj: CBS

Star Trek: Short Treks 


status: dostupný na CBS All Access (Amazon Prime)


"Krátké výpravy" -  tak se dá přeložit název mini seriálu uzavřených epizod, ve kterých se často objevují hrdinové Star Treku: Discovery. Jedna z epizod představuje důležitou vedlejší postavu, jiná odhaluje minulost mimozemského prvního důstojníka pana Saru. Další zachycuje první den legendárního Spocka na palubě vesmírné lodi Enterprise. Dvě jsou dokonce animované. Seriál funguje na principu sci-fi antologie povídkových jednohubek pro fanoušky Star Treku. Zatím vznikly dvě řady.

5 hvězdných vůdců: Každý Star Trek má svého kapitána

5 hvězdných vůdců: Každý Star Trek má svého kapitána

Star Trek: Section 31


status: připravuje se


Sekce 31 je tajným oddělením zpravodajské služby Hvězdné flotily, které oficiálně neexistuje. Vyhledává, identifikuje a eliminuje možná budoucí nebezpečí. Přitom obvykle používá pochybné metody, se kterými tak zásadoví kapitáni jako jsou Kirk, Picard nebo Pike rozhodně nesouhlasí. Sekce 31 hraje velkou roli v seriálu Star Trek: Discovery a někteří z jeho hrdinů se objeví i v připravovaném novém seriálu.

Tajná zpravodajská služba Sekce 31 hraje velkou roli v seriálu Star Trek: Discovery •  CBS

Star Trek: Lower Decks


status: připravuje se


Animovaný Star Trek? To tady ještě nebylo! Omyl, bylo! Ale to nevadí. Star Trek se vrátí také v animované podobě díky producent a scenáristovi Miku McMahanovi, který pracoval na kultovním kresleném komediálním sci-fi seriálu Rick a Morty. McMahan se považuje za fanouška Star Treku, ale je to taky docela velký vtipálek. Tenhle Star Trek se nebude brát ani trochu vážně. Zaměří se na každodenní útrapy a dřinu níže postavených členů posádky. Název Lower Decks znamená "nižší paluby". Mezinárodní premiéra má být v roce 2020.

Star Trek: 10+ zajímavostí z vesmíru padesátiletého sci-fi fenoménu

Star Trek: 10+ zajímavostí z vesmíru padesátiletého sci-fi fenoménu

Star Trek: "nepojmenovaný animovaný seriál"


status: připravuje se


Další animovaný seriál z vesmíru Star Treku má být určený hlavně mladším divákům, podobně jako "konkurenční" Star Wars: Odboj. Budeme mít štěstí a dočkáme se něčeho spíše ve stylu oblíbených seriálu Star Wars: Povstalci nebo Star Wars: Klonové války?

Star Trek: "Akademie Hvězdné flotily"


status: plánuje se


Než se každý z hrdinů vydal dobývat hranice vesmíru, musel absolvovat Akademii Hvězdné flotily. Jaké to je by mohl přiblížit seriál, který plánují producenti Super drbny. Mládežnická podívaná ve stylu Star Treku tady by byla něčím zatím nevídaným. Viděli jste Harryho Pottera, Hunger Games i mladé Jedie, tak proč ne mladé "akademiky"?

Kapitán Pike se stal oblíbeným hrdinou Star Treku •  CBS

Star Trek: "Ceti Alpha V"

status: plánuje se


Který je nejslavnější film z vesmíru Star Treku? Hned ten druhý. Jmenuje se Khanův hněv a titulní zlosyn je považovaný za jednoho z nejzajímavějších záporných hrdinů, se kterými se museli kapitán Kirk a spol. utkat. Na plánované mini sérii o Khanovi pracuje režisér a scenárista Nicholas Meyer. Se Star Trekem má bohaté zkušenosti. Mimo jiné natočil právě ten Star Trek II: Khanův hněv.

Star Trek: "Pike"


status: uvažuje se


Kapitán Pike velel Enterprise před Kirkem, dokonce se stal jeho mentorem. Ale v seriálu si moc neužil. (Pozor, následují spoilery pro Star Trek: Discovery!) Až dosud. Pike se stal nejoblíbenějším novým hrdinou druhé série Discovery. Fanoušci touží po jeho vlastních dobrodružství na velitelském můstku Enterprise po boku mladého pana Spocka. A producenti Star Treku o tom dobře vědí a prozradili, že Star Trek: "Pike" by určitě mohl vzniknout. O tomto seriálu se sice zatím jen uvažuje, ale vzhledem k zájmu, jaký vyvolal, je možné, že se ho dočkáme dříve než jiných, oficiálně oznámených a plánovaných.

Nejlepší seriály roku 2020

Nejlepší seriály roku 2020

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

 

Články odjinud