Zamotaný Spider-Man: Má plné ruce práce…a pavučin!

Zamotaný Spider-Man: Má plné ruce práce…a pavučin!
Sdílej
 
Šestá knížka zábavné komiksové série Amazing Spider-Man servíruje spletitý ale svižný mix explozivní akce a šokujících zvratů. A pokládá zásadní otázku: Bude mít Spidey někdy na něco opravdu čas?

Přebal komiksové knížky Amazing Spider-Man 6: V zákulisí slibuje odpovědi na naše otázky, ale moc se netěšte. Identita záhadné postavy, která už delší dobu sleduje a ohrožuje Spider-Mana i jeho blízké, pořád zůstává skrytá. Na šokující odhalení ani není čas. Sotva hlavní hrdina dotáhne jednu nedořešenou záležitost do šťastného konce, už se ocitá uprostřed nových potíží.

Spider-Man v zaběhnutých pavučinách

Pro komiksové superhrdiny je typické, že mají plné ruce práce. Spidey k tomu odjakživa musí skousnout hromadu osobních problémů se stejně drtivou tíhou jako hrozba, že někdo nebo něco způsobí konec světa.

Série scenáristy Nicka Spencera, do které zapadá i příběh z knihy V zákulisí, poprvé vycházela (v angličtině) od roku 2018. Spencer napsal i kontroverzní ságu o tom, jak se Captain America stane ultrapravicovým fašistou (Tajné impérium a Captain America - Steve Rogers). Ale se Spider-Manem se rozumně drží v plus mínus zaběhnutých pavučinách.

Komiks Amazing Spider-Man 6: V zákulisí •  Crew

Na Boomeranga, který dříve býval Spideyho nepřítelem, ale teď je ne tak úplně vítaným spojencem, zaútočí pětice super silných dam za hranicí zákona. Beetle, Electro, Lady Octopus, Scorpia a White Rabbit daly dohromady vlastní zločinecký tým Sinister Syndicate a chytají se srovnat účty.

Děj je doslova výbušný a zase typicky zamotaný. (Ne)čekané překvapení číhá na každém rohu a hned za ním se ukrývá nějaké další tajemství.

Starý dobrý Spidey

Jedním z největších problémů hlavního hrdiny bývá i to, že má o své protivníky stejně velkou starost jako o svoje blízké. A na ty pak nemá čas! Spider-Man se tak zamotá do akce, že ani nestíhá pomoct své milé Mary Jane. To je dobře, protože epizoda, kde si musí poradit sama, je tentokrát nejzábavnější. I když je jisté, že to dříve nebo později bude mít neblahé následky.

Komiks Amazing Spider-Man 6: V zákulisí •  Crew

Nick Spencer se často odkazuje na Spideyho bouřlivou historii. Jeho styl připomíná legendární komiksy, které na začátku 80. let minulého století psal Roger Stern a které během devadesátek chvíli vycházely i v češtině. Příběh je časem prověřeným mixem superhrdinství a typických spider-manovských zvratů jako z telenovely. Ale tempo šlape!

Amazing Spider-Man 6: V zákulisí

AUTOR: Nick Spencer (scénář), Ryan Ottley, Kev Walker, Humberto Ramos, Pat Gleason

VYDÁVÁ: Crew, 2024, 152 stran

Spider-Man zábavně mixuje super akci a všední trable

Spider-Man zábavně mixuje super akci a všední trable

Temný rytíř ve Stověžaté: Jak je Batman světový i díky Čechům

Temný rytíř ve Stověžaté: Jak je Batman světový i díky Čechům

Superhrdinové CZ: Takhle umí Češi kreslit komiksy!

Superhrdinové CZ: Takhle umí Češi kreslit komiksy!

 

Články odjinud