Hmyzí mazlíčci: Kudlanka místo křečka

Hmyzí mazlíčci: Kudlanka místo křečka
Sdílej
 
Chovat si jako domácí zvířátko hmyz vypadá poněkud bláznivě. Ve skutečnosti ale možná sledujeme vznik celosvětového trendu.

Chovatelé hmyzu existují minimálně od starověku. Zejména v asijských zemích byli a stále jsou populární cvrčci a kobylky, kteří údajně nosí štěstí. A někteří vydávají líbezné a údajně i uklidňující cvrkání. V evropských zemích jsou populárnější spíše pakobylky, strašilky a tropičtí brouci.

V posledních letech ale začíná být velmi oblíbená ještě jiná skupina hmyzu – takzvané květinové kudlanky, které se maskují jako květy rostlin včetně orchidejí. A právě květinové kudlanky mají podle vědců šanci převálcovat v popularitě křečky, zlaté rybičky a další drobné mazlíčky, které si pořizujeme do malých bytů.

Kudlanka druhu Rhombodera basalis je dlouhá kolem 10 cm •  William Di Pietro

Orchidej nebo pokémona?

Proč je chov květinových kudlanek tak trendy, se dá vysvětlit stručně: Jsou krásné nebo přinejmenším zajímavé. Najdete mezi nimi elegantní druh, který je k nerozeznání od květu orchideje. Jiný zase vypadá jako filmový vetřelec a další nejvíc ze všeho připomíná roztomilé pokémony.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč
 

Články odjinud