Unravel Two: Probuďte své vnitřní dítě v nádherné videohře pro dva

Unravel Two: Probuďte své vnitřní dítě v nádherné videohře pro dva
Sdílej
 
Druhý díl adventury Unravel se chlubí zejména možností kooperace. Každopádně nejsilnějším prvkem hry je opět opěvování krás světa kolem nás.

 

Herní vývojáři se nám neustále snaží vnutit velké tituly, ale občas nám udělá největší radost malá plošinovka, ve které si zahrajete za potvůrku, jenž opěvuje běžné radosti života. Unravel v roce 2016 pohladil na duši a od pokračování jsme očekávali to samé.

Yarny už není sám

Hlavní novinkou Unravel Two je možnost zahrát s kámošem. Ve skutečnost budete muset vždy spolupracovat, a to buď s živým člověkem nebo zkrátka sami se sebou. Logické hádanky jsou založeny na tom, že obě postavičky jsou propojené vlnou a velmi často se jedna za tu druhou zavěsí apod. Obě postavičky mimochodem můžete vzhledově upravit, změnit jejich barvu, podobu hlavy atd.

Unravel Two tě probudí •  Electronic Arts

Měl jsem samozřejmě strach, jak to bude fungovat v jednom hráči, ale naštěstí to funguje skvěle. S kamarádem na gauči je samozřejmě hra mnohem zábavnější, ale i v jednom hráči je zážitek naprosto plnohodnotný. Mezi postavami totiž přepínáte a když zrovna potřebujete hrát jen za jednu, propletete je dohromady.

Unravel Two •  Electronic Arts

Celkově to funguje téměř bezchybně. Problém nastává pouze v případě, kdy hra vyžaduje precizní provedení. Přepnutí mezi postavami není vždy jednoduché, zvláště ve chvíli, kdy druhá postava na něčem visí a musí zůstat viset i po přepnutí. Pokud na to nepomyslíte a nebudete držet tlačítko pro visení, po přepnutí se postava pustí. Podobné problémy občas prostě nastanou a těžko říct, zda se tomu mohli vývojáři nějak obratně vyhnout.

V jednoduchosti je síla

Celkově hratelnost funguje a logické hádanky to skvěle využívají. Jedná se sice o jednoduší hádanky, ale vůbec to nevadí. V jednoduchosti je zkrátka síla. První Unravel pro mě znamenal zejména odpočinek za krásné hudby v překrásném světě a dvojka není výjimkou. Jednoduchost hry vám umožní si stoprocentně užít herní svět.

Unravel Two •  Electronic Arts

Unravel Two vás vezme do nejrůznějších míst, ať už mluvíme o nočním městě, opuštěné továrně či překrásném lese. Každopádně prostředí není zcela přátelské. Opět budete čelit pár nepřátelským zvířatům, ale také zvláštním černým padoušským pohyblivým duchům, nebo co to je. Zvířata vás opět zatáhnou do utíkacích pasáží a černí duchové vám občas zkomplikují logické hádanky a občas se jim musíte jen vyhnout.

Kolik má hra kapitol? Jak detailní je grafika? Jaké režimy na vás čekají? To všechno se dozvíte v recenzi na serveru Doupě.cz >>>

Přečtěte si také:

ABC verdikt: Pure Farming

ABC verdikt: Pure Farming

Fornite Battle Royale: Zdarma i na mobilu

Fornite Battle Royale: Zdarma i na mobilu

Surviving Mars: Kolonizujte Mars!

Surviving Mars: Kolonizujte Mars!

Nebezpečný výzkum: Vědec v medvědí masce

Nebezpečný výzkum: Vědec v medvědí masce

 

Články odjinud