Triky pro Princeznu zakletou v čase: Kouzlení s VFX

Triky pro Princeznu zakletou v čase: Kouzlení s VFX
Sdílej
 
Pokračování oblíbené pohádky Princezna zakletá v čase vypadá jako velké fantasy dobrodružství. Je to i díky trikům QQ Studia. Jak se kouzlí s vizuálními efekty?

Žádná moderní pohádka, sci-fi a ani superhrdinská podívaná se neobejde bez vizuálních efektů, které se v branži označují zkratkou VFX. Představte si, jak by vypadala filmová magie nebo zámek z fantastické říše bez kouzel expertů usazených před počítačem. Obyčejně, omšele a směšně.

Přesvědčit se o tom můžete na záběrech z Princezny zakleté v čase 2. Na jedné straně jsou už dokončené, ale na druhé vypadají stejně syrově a nehotově jako ve skutečnosti, když se natáčely.

Princezna a patřičná dávka efektů

Efekty pro první díl i pokračování Princezny zakleté v čase vznikaly v ostravském QQ Studiu, které funguje už od roku 1992. „Dětské tvorbě se věnujeme velmi rádi,“ říká výkonný producent Robert Černý. „Pro Déčko vyrábíme pořad Ty Brďo a podílíme se na Dracích v hrnci. V oblasti filmové jsme spíše ještě takoví princové,“ usmívá se.

Video se připravuje ...

Princezna zakletá v čase 2: Česká pohádka jako fantasy plné triků • Zdroj: Oberon Studios/YouTube

I když se QQ Studio začalo podílet na filmech teprve nedávno, jeho práce se dá srovnávat se zahraničními projekty. V Princezně 2 je přes 700 efektů, to znamená asi dvaapůlkrát více než v jedničce. „Posunuli jsme se od pohádky více do žánru fantasy a tam je potřeba patřičná dávka triků,“ vysvětluje Robert. „Diváci jsou na to zvyklí a jsou stále poučenější, takže poznají nedostatky a náležitě to také umí okomentovat.“

Podruhé zakletá

Robert prozrazuje, že pokračování Princezny zakleté v čase bylo zatím nejnáročnějším projektem, na kterém QQ Studio pracovalo. „Ve filmu je velká spousta triků, retuší, speciálních efektů, které nejen vyrábíme, ale také většinu vymýšlíme. Náročné to je také nejen kvůli množství práce, ale také nedostatku času, který na to máme,“ říká.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud