Moderní doručovací robot: Ottobot 2.0 míří do výroby

Moderní doručovací robot: Ottobot 2.0 míří do výroby
Sdílej
 
Nový moderní doručovací robot Ottobot 2.0 z Indie slibuje revoluci v transportu balíčků. Doveze jak horkou pizzu, tak ledové nanuky.

Navigace ve složité městské džungli dělá často lidem velké problémy. O to úctyhodnější je, když se podaří naprogramovat chytrého robota, který cesty po městě zvládne sám. Právě to se povedlo indické společnosti Ottonomy, která představila již druhou generaci autonomního doručovacího robota zvaného Ottobot, jenž je jen o něco větší než běžný nákupní košík.

Robot první generace aktuálně v pilotním provozu se pohybuje po letišti v americkém městě Cincinnati a jeho úspěch přesvědčil investory, aby na výrobu a rozšíření nástupce vyčlenili desítky milionů korun.

Robot rozveze třeba učebnice

Autoři se pyšní tím, že Ottobot 2.0 umí fungovat v takzvaném krabím módu. To znamená, že se dokáže otáčet o 360° přímo na místě díky čtyřem kolům se zcela volným radiem pohybu.

Každé z nich se může natočit do zcela jiného směru, proto se robot dokáže pohybovat i v extrémně těsných prostorech, jako jsou třeba pravoúhlé chodby univerzitních kampusů. Ottobot je navržen tak, aby mohl fungovat jak uvnitř budov, tak venku na ulici, kde na něj čekají další nástrahy. Ke svému pohonu využívá výhradně elektrickou energii.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud