Coral Island: Virtuální záchrana životního prostředí

Coral Island: Virtuální záchrana životního prostředí
Sdílej
 
Klimatické změny nebo znečišťování oceánů patří mezi čím dál častější náměty počítačových her jako je Coral Island, Alba: A Wildlife Adventure, Eco nebo Never Alone. Co od nich můžeš čekat?

Když se do vývoje videohry na konkrétní téma pustí autoři, jichž se daná problematika bezprostředně dotýká, je to obvykle na výsledku vidět – v tom nejlepším slova smyslu. Právě to je případ ekologické hry Coral Island, která vzniká v téměř stočlenném studiu Stairway Games na indonéském ostrově Jáva.

Žánrově se sice Coral Island řadí mezi takzvané farmářské simulátory, odehrává se však na imaginárním tropickém ostrově uprostřed Indického oceánu. Jeho jedinečné přírodní i kulturní bohatství je v ohrožení, pláže jsou plné zapáchajících odpadků a bohatá korporace se rozhodla, že malebnou rybářskou vesničku přemění v těžařskou osadu. Bude na vás, abyste zvrátili nepříznivý osud obce Starlet, do které se na začátku hry přestěhujete.

Coral Island navazuje na Stardew Valley

Coral Island svou hratelností navazuje na populární série jako Harvest Moon nebo Animal Crossing, úplně nejblíže však má k nezávislému farmářskému hitu Stardew Valley. S jednou podstatnou změnou. Středobodem vašeho snažení je totiž průzkum a ochrana přírody, a to jak na souši, tak především v moři.

Video se připravuje ...

Hra Coral Island navazuje na Stardew Valley • Zdroj: Coral Island/YouTube

Jednou z nejdůležitějších a zároveň nejzajímavějších složek hry je potápění a postupné čistění rozlehlého oceánu od odpadků a dalších věcí, které v něm nemají co dělat. Ve volné chvíli pak můžete například chytat rozmanité mořské živočichy a přemisťovat je do místního akvária, které bude svým věhlasem lákat do kdysi oblíbeného letoviska turisty ze všech koutů světa.

Věda i lesní víly

Stejně jako úspěšní herní předchůdci i Coral Island vhodným způsobem kombinuje velmi vážnou tematiku znečištění oceánů a klimatických změn s fantastickými prvky. Neměli byste tak být příliš překvapení, až ve třicetimetrové hloubce najednou kromě ryb, mlžů a plžů potkáte i mořskou vílu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud