Plovoucí lunapark: Ikona moří vypluje už brzy

Plovoucí lunapark: Ikona moří vypluje už brzy
Sdílej
 
Největší výletní loď světa láká na desítky atrakcí i prohlídky karibských ostrovů. Jak bude vypadat plavba v lunaparku postaveném přímo na zaoceánském parníku?

Nová výletní loď s názvem Icon of the Seas (Ikona moří) na přelomu roku přepíše desítky různých rekordů a získá titul pro největší výletní loď na světě. V průběhu nadcházející turistické sezony, která v Karibiku trvá od prosince do dubna, přivítá návštěvníky doslova z celé planety. Ti si už dnes mohou zarezervovat svou týdenní plavbu na zaoceánské lodi vedoucí po nejatraktivnějších destinacích v Karibském moři.

Příběh o zrodu obřího plavidla je tak kosmopolitní, jak jen může být. Výletní loď Icon of the Seas postavila loděnice Meyer ve finském městě Turku pro norsko-americkou společnost Royal Caribbean. Jejím domovským přístavem bude Miami v americkém státě Florida, avšak popluje pod vlajkou Baham, kde bude registrována na přístavní správě v hlavním městě Nassau.

Jděte se klouzat na plovoucí lunapark!

Že se vám z toho všeho zamotala hlava? To je v případě Icon of the Seas tak trochu účel. Hostům se totiž rozhodně zamotá hlava při návštěvě jedné z desítek skluzavek, toboganů a dalších vodních i suchozemských atrakcí.

Celé plavidlo je koncipováno jako jakýsi plovoucí lunapark, na kterém zábava nikdy nekončí a hosté se mohou oddávat všemožným radovánkám během doby, kdy loď cestuje mezi karibskými přístavy. Součástí korábu je 7 bazénů včetně největšího zavěšeného „nekonečného“ bazénu na světě, 9 vířivek nebo umělá surfařská aréna.

Výletní loď: Ideální místo pro každého

Celá zaoceánská výletní loď je rozdělená do celkem 8 čtvrtí. Královská promenáda slouží k pořádání kulturních akcí, Vodní dóm je obří diskotéka na přídi, kde je i vnitřní bazén. Po vzoru New Yorku najdeme uprostřed lodi Centrální park se vzrostlými stromy, speciálně pro dospělé je určena Čtvrť límečků s těmi nejdražšími pokoji i restauracemi.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud