LEGO sbírka hmyzu: Vyzkoušeli jsme stavebnici havěti, co neulétne

LEGO sbírka hmyzu: Vyzkoušeli jsme stavebnici havěti, co neulétne
Sdílej
 
Nová stavebnice LEGO Ideas (21342) je sbírkou vzácného hmyzu, který žije v amazonských pralesích i na Dálném východě. Je plná barev a nabízí nečekané detaily. Více se dozvíte v recenzi, protože ábíčko si nové LEGO s radostí vyzkoušelo.

Kudlanka čínská, Herkules antilský a motýl morpho peleides, to jsou tři zástupci hmyzí říše, které si můžete složit v novém LEGO setu Sbírka hmyzu. Zdánlivě se zdá, že půjde o jednoduchou stavebnici, 1111 dílků na tři modely není zas tak moc. Ale pozor, tak jako bývá složitá tělesná stavba členovců, stejně propracované jsou i všechny tři modely.

Legendární LEGO predátor

Kudlanka čínská

Kudlanka čínská je legenda hmyzí říše. Dorůstá délky až 12 cm, a tak není divu, že člověka fascinuje od nepaměti. Třeba čínští mniši už v 17. století, inspirováni bojem tohoto predátora proti jinému hmyzu, vytvořili nový druh bojového umění kung-fu. I proto je kudlanka jedním z mistrů v populárním animovaném filmu Kung Fu Panda.

Její LEGO model je sice větší, než by odpovídalo skutečným rozměrům, ale obsahuje díky tomu řadu zajímavých detailů. Přední pár končetin, přezdívaný loupeživé nohy, je zakončený hrůzostrašnými zubatými dílky.

Při navrhování modelu si dali designéři záležet i na odpovídajícím potisku velkých vypoulených očí. Mysleli i na drobnosti, jako jsou okolo pobíhající berušky. Ty může kudlanka lovit, i když je o ní známo, že dává přednost větší kořisti a občas si troufne i na ptáky.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

 

Články odjinud