Marvel a Fortnite dohromady v novém ábíčku!

Sdílej
 
Superhrdinové Marvelu vtrhli do světa herního fenoménu Fortnite a v časopisu ABC najdete všechno, co o tom musíte vědět! Hlavní téma jsme věnovali nejstarším deskovým hrám a jednu, která je stará čtyři a půl tisíce let si dokonce můžete vystřihnout. Seznámíme vás s mistrem republiky v parkuru, prozradíme kolik opravdu měří prehistorické monstrum megalodon, ukážeme, jak se testují vlaky a ještě mnohem více… podívejte se.

Kup si časopis ABC online >

Vystřihovánka tisícileté deskovky v ábíčku

Pokud existuje zlatá éra deskových her, pak je to období, v němž právě žijeme. Nikdy v historii nebyly deskové, stolní či karetní hry v takové oblibě jako právě v posledních několika letech. Vychází jich takové množství, že je těžké všechny novinky sledovat, natož pak si je plnohodnotně vyzkoušet. Přesto existuje i v naší republice spousta sběratelů her. Kolik jich žije po celém světě, to se nedá ani dobře odhadnout.

Vystřihovánky v ABC č. 21/2020

Vystřihovánky v ABC č. 21/2020

V každém případě, trh s deskovými hrami jenom kvete. Možná vás ale překvapí, že lidé hrají deskové hry už po celá tisíciletí, že zapálení hráči deskovek žili i ve starověku. My vám v tomto ábíčku v článku Honzy Zemana na straně 12 přinášíme přehled starověkých deskových her a na straně 27 vystřihovánku té nejslavnější z nich.

Marvel versus Fortnite

Ve Fortnite Nexus War se nově setkáme s postavami známými z komiksů, filmů a videoher od vydavatelství Marvel. Jak tohle dopadne!

Nejlepší deskové hry za 5000 let

Deskovými hrami si krátili chvíle faraoni, římští vojáci nebo vikinští válečníci. Jejich deskovky jsou stále zábavné!

Letadlo budoucnosti má tvar V

Inženýři a inovátoři z nizozemské letecké společnosti KLM, německé Technické univerzity v Delftu a francouzského výrobce letadel Airbus vyvinuli unikátní zmenšený prototyp letadla zvaného Flying-V.

Zpívající pes

Jeho vytí je jakousi kombinací jódlování a velrybího zpěvu. Právě to mu dalo přezdívku novo- guinejský zpívající pes.

Parkour je sport pro všechny

Mistr republiky v parkouru Tomáš Zonyga napsal, o čem všem je parkour: o sebezdokonalování, svobodě, o kamarádství, pohybu i ovládnutí mysli.

Jak se testují vlaky?

Než vlak vyrazí na koleje, musí se důkladně prozkoušet. Jak testování funguje, zjistili ve Výzkumném Ústavu Železničním.

Meření megalodona: Postrach oceánů

Na tom, že megalodon byl jedním z největších predátorů všech dob, se všichni shodují. Daleko menší shoda panovala o jeho rozmerech...

Kup si časopis ABC online >

Časopis ABC vychází dvakrát měsíčně, informuje, baví a podporuje tvořivost. Archiv starších ábíček najdete tady.

Marvel versus Fortnite v novém ábíčku a tisíciletá deskovka jako dárek •  ABC

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

Fortnite: Kapitola 2 - Všechno o nejoblíbenější hře současnosti

Fortnite: Kapitola 2 - Všechno o nejoblíbenější hře současnosti

Plastikový model Velorexu jako dárek v novém ábíčku

Plastikový model Velorexu jako dárek v novém ábíčku