Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam
Sdílej
 
Marvel odhalil plány na Fázi 4 a představil (skoro) všechny chystané filmy a seriály. Které to jsou? Kdy budou v kinech? Kdo v nich hraje? Seznam byl aktualizován 4. 4. 2020. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 se všechny dříve plánované filmové premiéry odsunuly na později. Ale už víme, kdy to bude!

 

Studio Marvel jede! Avengers: Endgame je film s nejvyššími tržbami (překonal dosavadního rekordmana jménem Avatar) a taky dva další poslední marvelovské filmy na tom vůbec nejsou špatně: Captain Marvel a Spider-Man: Daleko od domova vydělali více než miliardu dolarů. Co nás ještě čeká?

Vzhledem k úspěchům filmového vesmíru Marvelu toho bude asi víc, než si teď dokážeme představit.

Studio Marvel odhalilo nové chystané filmy a seriály Fáze 4.

Minulé premiéry:

Black Widow

Herci: Scarlett Johansson, Rachel Weisz, David Harbour

Premiéra: listopad 2020

Příběh se odehrává před událostmi filmu Avengers: Endgame a začíná krátce poté, co se Avengers nepohodli ve filmu Captain America: Občanská válka. Black Widow se střetne se záhadným padouchem Taskmasterem. Scarlett Johansson řekla magazínu Entertainment Weekly, že v tu chvíli nemá Black Widow alias Nataša kam jít, ani si nemůže nikoho zavolat na pomoc. Při jiné příležitosti dodala, že trvala na tom, aby to nebyl obyčejný špionážní film, ani příběh o zrodu hrdinky.

Black Widow bez Avengers: Jak si poradí v první filmu?

Black Widow bez Avengers: Jak si poradí v první filmu?

The Falcon and the Winter Soldier

Herci: Sam Mackie, Sebastian Stan

Premiéra: ??? (na Disney+)

Falcon a Winter Soldier kráčejí ve stopách Captaina Ameriky, který odešel z Avengers do důchodu, pověsil štít na hřebík... a Falcon se s ním v ném televizním spotu trefuje do stromů. Titulní hrdinové se znovu střetnou s padouchem Helmutem Zemo (Captain America: Občanská válka). Ale také se setkají se starou známou Sharon Carter nebo novým supervojákem jménem U.S. Agent. Původní datum premiéry na podzim 2020 se původně posunulo už na srpen. Ale kvůli komplikacím spojeným s rozšířením nemoci covid-19 bylo natáčení v Praze neplánovaně přerušeno a srpnový termín zrušen. Nové datum premiéry zatím není známo.

Filmoví superhrdinové: Captain America dal facku Hitlerovi i vlastní smrti

Filmoví superhrdinové: Captain America dal facku Hitlerovi i vlastní smrti

WandaVision

Herci: Elizabeth Olsen, Paul Bettany

Premiéra: 2020 (na Disney+)

Wanda je smutná, protože Vision je mrtvý. Přesto se v novém seriálu vrací společně. WandaVision spojí styl a atmosféru klasických amerických sitkomů s filmovým světem Marvelu. Zamilovaný pár se superschopnostmi žije šťastně ve společné domácnosti - ale začíná tušit, že tady něco nehraje. V prapodivném příběhu sehraje roli také dospělá Monica Rambeau (viděli jsme ji jako holčičku ve filmu Captain Marvel), mladá vědátorka Darcy (z filmů Thor a Thor: Temný svět) nebo mocná čarodějka Agatha Harkness. Původní datum premiéry na jaře 2021 se přesunulo na rok 2020.

Eternals

Herci: Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden

Premiéra: únor 2021

Eternals jsou rasa nesmrtelných mimozemšťanů, kterou stvořili záhadní Celestiálové a která přes 7000 let žije tajně na Zemi. Když po událostech z filmu Avengers: Endgame dojde k nečekané tragédii, Eternals se musí znovu spojit, aby ochránili lidstvo před zlými protivníky Deviants. Ambiciózní sci-fi film plný hollywoodských hvězd má rozšířit hranice filmového světa (a vesmíru) Marvelu ještě dále, než se to před několika lety podařilo Strážcům galaxie. Zároveň se v něm poprvé objeví další nový komiksový hrdina Black Knight.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Herci: Simu Lium Tony Leu, Awkafina

Premiéra: květen 2021

Shang-Chi je hodně šikovný mistr bojových umění, který se zaplete s mezinárodní teroristickou organizací Deset prstenů. Říká vám to něco? Ano, to jsou ti samí teroristé, kteří kdysi dávno unesli jistého Tonyho Starka a se kterými se zapletl Iron Man. Shang-Chi to bude mít mnohem horší, protože se střetne se samotným vůdcem této teroristické organizace Mandarinem. Ne tím falešným kašpárkem z filmu Iron Man 3, ale skutečným ďábelským padouchem.

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

Loki

Herci: Tom Hiddleston

Premiéra: jaro 2021 (na Disney+)

Tajuplný zlosyn Loki se vrací ke své roli Boha klamu v novém seriálu, který se odehrává po Avengers: Endgame. Loki ukradnul Tesseract, cestuje časem a páchá neplechu. V hlavní roli se vrací herec Tom Hiddleston.

What If..?

Herci: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Chadwick Boseman

Premiéra: léto 2021 (na Disney+)

První animovaný seriál přímo z produkce studia Marvel se jmenuje stejně jako občasná komiksová série a zaměřuje se na různé příběhy o tom, co by, kdyby… Co by se stalo, kdyby se klíčové události historie filmového vesmíru Marvelu odehrály jinak. Třeba co kdyby se Peggy Carter stala Kapitánkou Británií a Steve Rogers zůstal slabým huběňourem, ale zapojil by se do bojů druhé světové války v hypermoderním brnění vyvinutém Howardem Starkem?

Filmové hvězdy jako Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Chadwick Boseman (Black Panther) a další namluví hrdiny seriálu v původním znění. Dozvíme se konečně, co se stalo, když Captain America zmizel na konci Avengers: Endgame? Nebo seriál nějak naváže na události z předcházejících podívaných Loki a Doctor Strange and the Multiverse of Madness?

Spider-Man 3

Herci: Tom Holand, Zendaya

Premiéra: prosinec 2021

Spider-Man se sice narodil na stránkách komiksového vydavatelství Marvel, ale práva na jeho filmová dobrodružství vlastní studio Sony. A tak když před lety Spidey dorazil do filmů studia Marvel, byl to skoro šok. Po hitech Captain America: Občanská válka, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: Daleko od domova přišla další šokující zpráva. Sony a Disney (vlastník Marvelu) se nedokázali dohodnout a Spider-Man v marvelovských filmech skončil. Nakonec to naštěstí dobře dopadlo. O čem bude třetí díl? To se ještě neví, ale určitě naváže na (do třetice) šokující odhalení z titulkové scény. Aktuální datum premiéry je prosinec 2021.

Co znamenají titulkové scény filmu Spider-Man: Daleko od domova?

Co znamenají titulkové scény filmu Spider-Man: Daleko od domova?

Hawkeye

Herci: Jeremy Renner

Premiéra: podzim 2021 (na Disney+)

Děj připravovaného seriálu o superhrdinském ostrostřelci je zasazený do období po událostech filmu Avengers: Endgame. Je jisté, že se v něm představí úplně nová postava - mladá dívka jménem Kate Bishop, která na komiksových stránkách převzala luk, šípy i jméno Hawkey. Jestli to znamená konec spolupráce herce Jeremyho Rennera se studiem Marvel, se neví. Ale Renner prozradil aspoň to, že než bylo rozhodnuto o vzniku seriálu, uvažovalo se o samostatném filmu. Čekejte podívanou ve stylu scény z Avengers: Age of Ultron, ve které Hawkey pomůže Scarlett Witch, aby překonala strach a pomohla zastavit útok vraždících robotů.

Ms. Marvel

Herci: ?

Premiéra: konec roku 2021/začátek roku 2022

Ms. Marvel je celkem mladá hrdinka - doslova. Tedy aspoň ta verze Ms. Marvel, se kterou vznikne nový seriál. Dospívající muslimská dívka z New Yorku se poprvé objevila na komiksových stránkách v roce 2013. Chodí na střední, má spoustu problémů ale taky super schopnosti, které využívá v boji se zlem - a předsudky. Jejím vzorem je Captain Marvel (která si v komiksech dříve říkala Ms. Marvel), proto se pojmenovala podle ní. Seriál se připravuje pro streamovací službu Disney+ a šéf producent studia Marvel Kevin Feige potvrdil, že se s Ms. Marvel počítá do pozdějších filmů.

Thor: Love and Thunder

Herci: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson

Premiéra: únor 2022

Čtvrté dobrodružství boha hromu slibuje velké změny ve filmovém vesmíru Marvelu. Tak například: Thor bude žena! Nápad vychází v z komiksové série, ve kterém Thorova láska Jane Foster plní povinnosti ochránkyně Asgardu s bájným kladivem Mjolnir v ruce, i když je jinak vážně nemocná rakovinou. Roli Jane si zopakuje Natalie Portman, již jsme naposledy viděli ve filmu Thor: Temný svět.

Vrátí se i Tessa Thompson jako Valkyrie a víme také, že tato nová vládkyně Asgardu (momentálně umístěného na Zemi) si bude hledat královnu. Stane se tak první důležitou postavou z filmů a seriálů studia Marvel, která dává přednost stejnému pohlaví. Chybět nebude ani Chris Hemsworth proslavený coby původní Thor. Přidá se i někdo ze Strážců galaxie, s nimiž jsme ho viděli odletět do vesmíru v závěru Avengers: Endgame? Scénář a režii má na starosti Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Doctor Strange and the Multiverse of Madness

Herci: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen

Premiéra: březen 2022

Víme, že druhý film s Doctorem Strangem volně naváže na seriál WandaVision. Víme, že kromě hlavního hrdiny, se v něm objeví také Wanda přezdívaná Scarlett Witch. A víme, že to bude tak trochu horor (ale vážně jenom trochu, v mezích přístupnosti), který se více zaměří na existenci paralelních světů filmového Marvelu, o nichž se mluvilo ve filmu Spider-Man: Daleko od domova. Sam Raimi, který už před mnoha lety natočil první tři Spider-Many, kromě toho potvrdil, že nakonec bude režisérem on. To všechno je fakt.

Po netu se navíc šíří divoké - ale o to zajímavější, spekulace: Multiverse of Madness by se mohl stát průsečíkem různých verzí marvelovských hrdinů, kteří tady byli už před založením studia. Podobně jako animák Paralelní světy. V téhle souvislosti se nejvíce mluví o tom Spider-Manovi, kterého režíroval právě Sam Raimi. Je to pravda? Na to si budeme muset počkat…

Black Panther II

Herci: Lupita Nyong’o, Danai Gurira

Premiéra: květen 2022

První Black Panther byl velkým hitem a dokonce se dočkal nominace na Oscara. Hlavního hrdina, jeho poddaní i království Wakanda pak dostali poměrně velký prostor v Avengers: Infinity War. Od té doby se ale hodně změnilo. Studio Marvel plánovalo pokračování Black Panther II. Film se měl odehrávat v úplně jiném světě (po Avengers: Endgame). Můžeme se domýšlet, že titulní hrdina, který je jenom krátce králem nejvyspělejší země, by musel dokazovat, že na to má.

Podle nepotvrzených zpráv se Black Panther měl střetnout s Namorem - vládcem podmořské Atlantidy, na kterou se (možná) odkazuje jistá zmínka ve filmu Avengers: Endgame… Podle jiných měl být jeho protivníkem Doctor Doom. Pokračování měl mít na starost Ryan Coogler, který je scenáristou i režisérem prvního filmu. Ale Chadwick Boseman, který hrál Black Panthera, bohužel 28. 8. 2020 zemřel. Co bude dál?

Black Panther zemřel: Herec z filmů s Avengers podlehl těžké nemoci

Black Panther zemřel: Herec z filmů s Avengers podlehl těžké nemoci

Captain Marvel 2

Herci: Brie Larson

Premiéra: červenec 2022

Podrobností o pokračování sólo dobrodružství Captain Marvel je málo (nebo spíš žádné), přesto o něm víme více, než si myslíme. Captain Marvel se objevila ve filmu Avengers: Endgame a teď je plnohodnotnou členkou týmu. Druhý film se bude odehrávat v současnosti - tedy potom, co se Avengers vyrovnali s titánskou hrozbou jménem Thanos.

Brie Larson si samozřejmě zopakuje hlavní roli. Herečka prozradila, že by ráda viděla, jak se Captain Marvel seznámí s mladou superhrdinkou Ms. Marvel, pro kterou je vzorem. Studio Marvel připravuje seriál o Ms. Marvel a potvrdilo, že s ní počítá i do pozdějších filmů… ale zatím je pravděpodobnější, že se Cap setká s jinou mladou dámou. Pamatujete si na Monicu Rambeau z prvního filmu? Tak ta už vyrostla a nebude chybět v seriálu WandaVision. V komiksové předloze se Monica také stane superhrdinkou. Zdá se, že její cesta ze seriálu do filmového pokračování je nevyhnutelná.

Blade

Herci: Mahershala Ali

Premiéra: ?

Lovec upírů Blade, který je sám z jedné poloviny člověk a z druhé upír, není mezi filmovými superhrdiny žádným nováčkem. Spíš naopak, už na přelomu století s ním vznikly tři filmy, takže je skoro dědečkem. Nebyla to špatná podívaná, ale příběhy nezapadají do filmového vesmíru Marvelu - protože ten ještě neexistoval. Nový Blade bude 100% Marvel. Titulní roli získal oscarový herec Mahershala Ali a to je fakt úplně všechno, co zatím víme. Studio dokonce ještě neoznámilo ani datum premiéry. Ale toho, že si šéf producent Kevin Feige dal záležet, aby Blada - a jeho hereckého představitele, uvedl na minulém Comic Conu, je jasný signál. Na Bladeovi záleží!

She-Hulk

Herci: Tatiana Maslany

Premiéra: ?

Je vám to jméno nějak povědomé? Jasně, She-Hulk je ženskou obdobou zeleného obra Hulka. Jmenuje se Jennifer Walters, je sestřenicí Bruce Bannera a v komiksech získala super sílu a odolnost, protože po nehodě dostala transfuzi Hulkovy krve. Jak to bude v chystaném seriálu, teprve uvidíme. Je pravděpodobné, že She-Hulk se pak stane novou členkou Avengers a přesune se do filmů. Pořádně rozpumpovat krev by vám měla informace, kterou prozradil herec Mark Ruffallo. Podle představitele filmového Hulka se uvažuje, že by tento hrdina neměl v novém seriálu chybět.

Moon Knight

Herci: ?

Premiéra: ?

Strážci galaxie Vol. 3

Herci: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff

Premiéra: ?

Deadpool 3

Herci: Ryan Raynolds

Premiéra: ?


Minulé premiéry:

Noví mutanti

Herci: Maisie Williams, Anna Taylor-Joy, Antonio Banderas

Premiéra: 27. srpna 2020

Tak bacha! Tohle je pozůstatek filmů s X-Meny. Noví mutanti vznikli podle komiksů vydavatelství Marvel, ale tehdy ještě mimo kulisy studia Marvel. Když gigant Disney koupil filmové studio 20th Century Fox, mutanti se vrátili pod křídla Marvelu. To znamená, že jednou uvidíme X-Meny společně s Avengers - a že na jaře 2020 uvidíme Nové mutanty.

Marvel odhalil další nové super seriály

Marvel odhalil další nové super seriály

X-Meni a Avengers: Proč se ještě neobjevili v jednom filmu?

X-Meni a Avengers: Proč se ještě neobjevili v jednom filmu?

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

 

Články odjinud