Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam

Marvel Fáze 4: Filmy a seriály, vše, co se chystá - aktualizovaný seznam
Sdílej
 
Marvel představuje první trailer k filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. A odhaluje, co připravuje na rok 2022. Data premiér čtvrté fáze filmového (a seriálového) vesmíru studia Marvel najdete tady. Nepřehlédněte ani ukázky, fotky a plakáty ke všem titulům MCU. Seznam se pravidelně aktualizuje.

Brány mnohovesmíru byly otevřeny a Doctor Strange si bude muset poradit s něčím naprosto šíleným. Konečně jsme se dočkali také X-Menů. Tak trochu... Mezi nově oznámenými tituly Fáze 4 MCU nechybí animovaný seriál se superhrdinskými mutanty, který přímo navazuje na kultovní podívanou z 90. let. Kromě X-Men 97 se chystají taky seriály Moon Knight, She-Hulk, Ms. Marvel, Echo, Marvel Zombies, Agatha: House of Darkness... a mnoho dalších!

Marvel rozjel Fázi 4

Po premiérách filmů Avengers: Endgame a Spider-Man: Daleko od domova se rozjela čtvrtá fáze studia Marvel. Některé z nových filmů (Black Widow, Shang-Chi a legenda o deseti prstenech) i seriálů (WandaVision, The Falcon and the WInter Soldier, Loki, What If...?) jsme už viděli. Co nás čeká dále ve Fázi 4?

Studio Marvel odhalilo nové filmy a seriály Fáze 4:

Filmy a seriály studia Marvel z roku 2021:

Spider-Man: Bez domova

Spider-Man: No Way Home

Herci: Tom Holand, Zendaya, Benedict Cumberbatch

Premiéra: prosinec 2021

Spider-Man se sice narodil na stránkách komiksového vydavatelství Marvel, ale práva na jeho filmová dobrodružství vlastní studio Sony. A tak když před lety Spidey dorazil do filmů studia Marvel, byl to skoro šok.

Po hitech Captain America: Občanská válka, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: Daleko od domova přišla další šokující zpráva. Sony a Disney (vlastník Marvelu) se nedokázali dohodnout a Spider-Man v marvelovských filmech skončil. Nakonec to naštěstí dobře dopadlo. Třetí díl navazuje na odhalení z titulkové scény.

Peter Parker chce aby svět zapomněl, že je Spider-Man. Pomůže mu Doctor Strange, ale nevyjde to podle plánu. Brány mnohovesmíru (šílenství) se otevírají. Spidey se střetává s protivníky z paralelních světů. Je tady Doctor Octopuss a Green Goblin z filmů, ve kterých hrál pavoučího superhrdinu Tobey Maguire. Nechybí ani Electro a Sandam z filmů s Andrew Garfieldem. Dokonce se šuškalo, že se vrátí i samotní Maguire a Garfield jako paralelní Spider-Meni...

Spider-Man má konečně plakát! Poprvé ukazuje Green Goblina

Spider-Man má konečně plakát! Poprvé ukazuje Green Goblina

Ms. Marvel

Herci: Iman Vellani

Premiéra: začátek roku 2022

Ms. Marvel je celkem mladá hrdinka - doslova. Tedy aspoň ta verze Ms. Marvel, se kterou vznikne nový seriál. Dospívající muslimská dívka z New Yorku se poprvé objevila na komiksových stránkách v roce 2013. Chodí na střední, má spoustu problémů ale taky super schopnosti, které využívá v boji se zlem - a předsudky. Je velkou fanynkou Avengers a jejím vzorem je Captain Marvel (která si v komiksech dříve říkala Ms. Marvel), proto se pojmenovala podle ní. Seriál se připravuje pro streamovací službu Disney+ a šéf producent studia Marvel Kevin Feige potvrdil, že se s Ms. Marvel počítá do pozdějších filmů.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Herci: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams

Premiéra: červen 2022

Největší nebezpečí pro mnohovesmír je Doctor Strange! Tedy jedna z jeho temných verzí, jak prozrazuje první trailer. My si myslíme, že se jedná o tu samou „variantu", která se objevila v animovaném seruálu What If..?

Druhý film s Doctorem Strangem volně naváže na seriál WandaVision. Kromě hlavního hrdiny, se v něm objeví také Wanda přezdívaná Scarlett Witch. Film se více zaměří na existenci mnohovesmíru a paralelních světů filmového Marvelu, které se otevřely ve filmu Spider-Man: Daleko od domova. Režíruje Sam Raimi, který už před mnoha lety natočil první tři Spider-Many (tehdy ještě ne pro studio Marvel).

Spider-Man je bez domova a Marvel otevírá bránu multi vesmíru

Spider-Man je bez domova a Marvel otevírá bránu multi vesmíru

Thor: Love and Thunder

Marvel uvádí Thor: Love and Thunder •  Marvel Studios/Disney

Herci: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson, Chris Pratt, Christian Bale

Premiéra: srpen 2022

Čtvrté dobrodružství boha hromu slibuje velké změny ve filmovém vesmíru Marvelu. Tak například: Thor bude žena! Nápad vychází v z komiksové série, ve kterém Thorova láska Jane Foster plní povinnosti ochránkyně Asgardu s bájným kladivem Mjolnir v ruce, i když je jinak vážně nemocná rakovinou. Roli Jane si zopakuje Natalie Portman, již jsme naposledy viděli ve filmu Thor: Temný svět.

Velkou zprávou je, že ve filmu se objeví taky Chris Pratt v roli Star-Lorda ze Strážců galaxie! Vrátí se i Tessa Thompson jako Valkyrie a víme také, že tato nová vládkyně Asgardu (momentálně umístěného na Zemi) si bude hledat královnu. Stane se tak první důležitou postavou z filmů a seriálů studia Marvel, která dává přednost stejnému pohlaví. Chybět nebude ani Chris Hemsworth proslavený coby původní Thor. Přidá se i někdo ze Strážců galaxie, s nimiž jsme ho viděli odletět do vesmíru v závěru Avengers: Endgame? Scénář a režii má na starosti Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Black Panther: Wakanda Forever

Marvel uvádí Black Panther II •  Marvel Studios/Disney

Herci: Lupita Nyong’o, Danai Gurira

Premiéra: listopad 2022

První Black Panther byl velkým hitem a dokonce se dočkal nominace na Oscara. Hlavního hrdina, jeho poddaní i království Wakanda pak dostali poměrně velký prostor v Avengers: Infinity War. Od té doby se ale hodně změnilo.

Studio Marvel plánovalo pokračování Black Panther II. Film se měl odehrávat v úplně jiném světě (po Avengers: Endgame). Můžeme se domýšlet, že titulní hrdina, který je jenom krátce králem nejvyspělejší země, by musel dokazovat, že na to má.

Podle nepotvrzených zpráv se Black Panther měl střetnout s Namorem - vládcem podmořské Atlantidy, na kterou se (možná) odkazuje jistá zmínka ve filmu Avengers: Endgame… Podle jiných měl být jeho protivníkem Doctor Doom.

Ale Chadwick Boseman, který hrál Black Panthera, bohužel 28. 8. 2020 zemřel... Pokračování bez titulního hrdiny má na starost Ryan Coogler, který je scenáristou i režisérem prvního filmu. Film se jmenuje Black Panther: Wakanda Forever. A dále už víme jen to, že Ryan Coogler zároveň pracuje na potenciálním seriálu.

Black Panther zemřel: Herec z filmů s Avengers podlehl těžké nemoci

Black Panther zemřel: Herec z filmů s Avengers podlehl těžké nemoci

Moon Knight

Moon Knight bude mít vlastní show od Marvelu! •  Marvel Studios/Disney

Herci: Oscar Isaac

Premiéra: 2022

Marc Spector je bývalý agent CIA. Když mu zachrání život starodávné měsíční božstvo, stává se superhrdinou. Jenže Moon Knight není žádný rytíř v zářivé zbroji, má spoustu vlastních problémů.

Představte si někoho mezi Daredevilem a Batmanem… Seriál bude mít na starosti Jeremy Slater (Umbrella Academy) a hlavní roli si zahraje Oscar Isaac (Poe Dameron z nejnovější trilogie Star Wars).

She-Hulk

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth

Premiéra: ?

Je vám to jméno nějak povědomé? Jasně, She-Hulk je ženskou obdobou zeleného obra Hulka. Jmenuje se Jennifer Walters, je sestřenicí Bruce Bannera a v komiksech získala super sílu a odolnost, protože po nehodě dostala transfuzi Hulkovy krve. Jak to bude v chystaném seriálu, teprve uvidíme.

She-Hulk, která se jinak jmenuje Jennifer Walters, je právni obhájkyně specializovaná na superhrdinské klienty. Je pravděpodobné, že She-Hulk se dříve nebo později stane novou členkou Avengers a přesune se do filmů. Pořádně rozpumpovat krev by vám měla informace, kterou prozradil herec Mark Ruffallo. Představitel filmového Hulka také nebude v seriálu chybět. Stejně jako zloduch Abomination, kterého si Tim Roth zahrál ve filmu Neuvěřitelný Hulk.

Strážci galaxie: Holiday Special

Strážci galaxie jsou superhrdinové, kteří se neberou příliš vážně •  Marvel Studios/Disney

The Guardians of the Galaxy: Holiday Special

Hrají: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff

Premiéra: 2022

Strážci galaxie jsou superhrdinové, kteří se neberou příliš vážně. Proto vypadají jako správní adepti na vlastní „sváteční speciál".

The Marvels (Captain Marvel 2)

Captain Marvel 2 bude mít premiéru v listopadu 2022 •  Marvel Studios/Disney

Herci: Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani

Premiéra: únor 2023

Podrobností o pokračování dobrodružství Captain Marvel je málo (nebo spíš žádné), přesto o něm víme více, než si myslíme. Captain Marvel se objevila ve filmu Avengers: Endgame a teď je plnohodnotnou členkou týmu. Druhý film se bude odehrávat v současnosti - tedy potom, co se Avengers vyrovnali s titánskou hrozbou jménem Thanos.

Brie Larson si samozřejmě zopakuje hlavní roli. Herečka prozradila, že by ráda viděla, jak se Captain Marvel seznámí s mladou superhrdinkou Ms. Marvel, pro kterou je vzorem. Studio Marvel připravuje seriál o Ms. Marvel a potvrdilo, že s ní počítá i do pozdějších filmů… a přání vyslyšelo.

Ms. Marvel se ve filmu opravdu objeví a nebude sama. Pamatujete si na Monicu Rambeau z prvního filmu? Tak ta už vyrostla a nechyběla v seriálu WandaVision. V komiksové předloze se Monica také stane superhrdinkou. Její cesta ze seriálu do filmového pokračování je nevyhnutelná.

To je hodně superhrdinek, co? Proto se původní název filmu změnil z Captain Marvel 2 na The Marvels.

Ant-Man a Wasp: Quantumania

Ant-Man a Wasp se vrátí ve třetím vlastním filmu do tajuplné quantové říše •  Marvel Studios/Disney

Herci: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer

Premiéra: červenec 2023

Ant-Man a Wasp se vrátí ve třetím vlastním filmu do tajuplné quantové říše, kde se střetnou s takřka nezastavitelným zloduchem a dobyvatelem Kangem.

Ant-Man a Wasp: Kdy se přidají k Avengers?

Ant-Man a Wasp: Kdy se přidají k Avengers?

Blade

Marvel uvádí Blade •  Marvel Studios/Disney

Herci: Mahershala Ali

Premiéra: ?

Lovec upírů Blade, který je sám z jedné poloviny člověk a z druhé upír, není mezi filmovými superhrdiny žádným nováčkem. Spíš naopak, už na přelomu století s ním vznikly tři filmy, takže je skoro dědečkem. Nebyla to špatná podívaná, ale příběhy nezapadají do filmového vesmíru Marvelu - protože ten ještě neexistoval.

Nový Blade bude 100% Marvel. Titulní roli získal oscarový herec Mahershala Ali a to je fakt úplně všechno, co zatím víme. Studio dokonce ještě neoznámilo ani datum premiéry. Ale toho, že si šéf producent Kevin Feige dal záležet, aby Blada - a jeho hereckého představitele, uvedl na minulém Comic Conu, je jasný signál. Na Bladeovi záleží!

Strážci galaxie Vol. 3

Foto:  Marvel Studios/Disney

The Guardians of the Galaxy Vol. 3

Herci: Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff

Premiéra: ?

Strážci galaxie bávali druhořadým komiksovým týmem a obrovským riskem studia Marvel, které se rozhodlo věnovat jim vlastní í film. Ale to už je dávno. Teď jsou oblíbenými superhrdiny dobře známými nejen mezi čtenáři komiksů.

První dva filmy natočil režisér James Gunn, ale třetí díl Strážců galaxie byl v ohrožení (více tady). Komplikovaná situace se už vyřešila a Strážci jsou zachráněni. Znovu je natočí Gunn, ale až potom, co dokončí volné pokračování konkurenčního Sebevražedného oddílu.

Strážci galaxie Vol. 3 zachráněni!

Strážci galaxie Vol. 3 zachráněni!

Fantastic Four

Herci: ?

Premiéra: ?

Novou verzi Fantastické čtyřky natočí Jon Watts, který režíroval filmy Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Daleko od domova.

I am Groot

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ?

Oblíben malý „stromeček" baby Groot ze Strážců galaxie bude hlavním hrdinou nové série krátkch filmů. Studio Marvel slibuje, že se v nich objeví mnoho neobvyklých hrdinů.

Armor Wars

V seriálu Armor Wars se Don Cheadle znovu objeví jako superhrdina War Machine. •  Marvel Studios/Disney

Herci: Don Cheadle

Premiéra: ?

Co se stane, když se nejhorší noční můra Tonyho Starka vyplní a Iron Manova zbroj padne do špatných rukou? To zjistíme v seriálu Armor Wars, ve kterém se Don Cheadle znovu objeví jako superhrdina War Machine.

Iron Heart

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Dominique Thorne

Premiéra: ?

V seriálu Ironheart inspirovaném stejnojmennými komiksy o mladé geniální vynálezkyni Riri Williams vystřídá Iron Mana dívka.

Proměna Iron Mana: Tonyho Starka vystřídá dívka

Proměna Iron Mana: Tonyho Starka vystřídá dívka

Secret Invasion

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Cobie Smulders, Emilia Clarke, Olivia Colman, Kingsley Ben-Adir, Christopher McDonald, Killian Scott

Premiéra: ?

Nick Fury v podání Samule L. Jacksona se poprvé objevil už ve filmu Iron Man z roku 2008. (Tehdejší) ředitel agentury S.H.I.E.L.D. se stal jedním ze symbolů filmového vesmíru Marvelu. Založil Avengers. Spojil všechny dohromady. V novém seriálu si ho znovu zahraje Jackson.

Děj je inspirovaný veleúspěšnou komiksovou mini sérií Tajná invaze (Secret Invasion), která převrátila svět superhrdinů Marvelu vzhůru nohami. V příběhu mimozemská rasa měňavců Skrullů podniká invazi na Zemi a přitom vychází najevo, že Skrullové už několik (deseti)let(í) vystupují v roli některých nejslavnějších hrdinů.

Zatím se Skrullové objevili jen ve dvou filmech studia Marvel - Captain Marvel a Spider-Man: Daleko od domova. Ben Mendelsohn, který si v obou filmech zahrál Skrulla Talose, nebude chybět ani v seriálu Secret Invasion.

Echo

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Alaqua Cox

Premiéra: ?

Alaqua Cox se vrací v roli superhrdinky Echo, ve které jsme ji viděli v seriálu Hawkey.

Spider-Man: Freshman Year

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ?

Animovaný seriál o začátcích Petera Parkera jako Spider-Mana má mít příběh, který jsme ještě neviděli, a vypadat ve stylu prvních Spideyho komiksů.

Agatha: House of Harkness

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: Kathryn Hahn

Premiéra: ?

Zlou čarodějnici ze seriálu WandaVision jsme si natolik oblíbili, že se dočká vlastní mini série.

Marvel Zombies

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ?

Když se v jedné z epizod seriálu What If..? objevili superhrdinové jako zombie, vyvolali velký rozruch. Nový animovaný seriál se nechal volně inspirovat. Má být o tom, jak další generace hrdinů bojuje proti nekonečné záplavě nemrtvých.

X-Men 97

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci: ?

Premiéra: ?

X-Meni jsou konečně součástí filmového vesmíru studia Marvel! Tak trochu. Seriál X-Men 97 navazuje na kultovní animovanou podívanou z 90. let.

X-Meni a Avengers: Proč se ještě neobjevili v jednom filmu?

X-Meni a Avengers: Proč se ještě neobjevili v jednom filmu?

Deadpool 3

Herci: Ryan Raynolds

Premiéra: ?

První dva filmy s Deadpoolem vznikly v produkci studia 20th Century Fox a s filmovým vesmírem Marvelu měly společné jen to, že hlavní hrdina pocházel ze stránek marvelovských komiksů. Studia Marvel a 20th Century Fox jsou už teď obě ve vlastnictví hollywoodského giganta Disney. Práva na zfilmování Deadpoola, ale také X-Menů nebo Fantastické čtyřky se vrátily Marvelu.

Jenže budoucnost Deadpoola u Marvelu a potažmo Disneyho je zatím ve hvězdách. Plány na film, ve kterém by se objevil po boku superhrdinského týmu mutantů X-Force, padly. Deadpool 3 se oficiálně plánuje, ale ze zákulisí zní zprávy, že ve skutečnosti se na něm vůbec nepracuje. A to přesto, že první dva filmy byly velkými hity…

Captain America 4

Herci: Anthony Mackie

Premiéra: ?

Konec seriálu Falcon a Winter Soldier prozradil, kdo bude novým Captainem Amerikou. Producent a hlavní scenárista seriálu Malcolm Spellman dostal příležitost pokračovat v jeho ve filmu. Na scénáři má spolupracovat s kolegou Dalanem Mussonem.

What If..? - 2. série

Foto:  Marvel Studios/Disney

Herci:

Premiéra: ?

Ještě než byla oficiálně potvrzena druhá řada, tvůrci seriálu What If..? mluvili o tom, že se určitě dozvíme více o kapitánce Carterové. Jisté je, že nás čekají nová překvapení.


Filmy a seriály studia Marvel z roku 2021:

WandaVision

Herci: Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Teyonah Parris, Kathryn Hahn

Premiéra: leden 2021 (na Disney+)

Wanda je smutná, protože Vision je mrtvý. Přesto se v novém seriálu vrací společně. WandaVision spojí styl a atmosféru klasických amerických sitkomů s filmovým světem Marvelu. Zamilovaný pár se superschopnostmi žije šťastně ve společné domácnosti - ale začíná tušit, že tady něco nehraje.

V prapodivném příběhu sehraje roli také dospělá Monica Rambeau (viděli jsme ji jako holčičku ve filmu Captain Marvel), mladá vědátorka Darcy (z filmů Thor a Thor: Temný svět) nebo mocná čarodějka Agatha Harkness. Původní datum premiéry na jaře 2021 se přesunulo na rok 2020 a nakonec na leden 2021.

Marvel šokuje! WandaVision odhaluje budoucnost dalších filmů?

Marvel šokuje! WandaVision odhaluje budoucnost dalších filmů?

The Falcon and the Winter Soldier

Herci: Sam Mackie, Sebastian Stan

Premiéra: březen 2021 (na Disney+)

Falcon a Winter Soldier kráčejí ve stopách Captaina Ameriky, který odešel z Avengers do důchodu, pověsil štít na hřebík... a Falcon se s ním v ném televizním spotu trefuje do stromů.

Titulní hrdinové se znovu střetnou s padouchem Helmutem Zemo (Captain America: Občanská válka). A také se setkají se starou známou Sharon Carter nebo novým supervojákem jménem U.S. Agent.

Natáčení, které probíhalo i v Praze, zkomplikovala pandemie nemoci covid-19 a původní datum premiéry v srpnu 2020 bylo zrušeno. Nová premiéra byla oznámena na březen 2021.

Falcon a Winter Soldier: Nový seriál Marvelu a co nás v něm čeká

Falcon a Winter Soldier: Nový seriál Marvelu a co nás v něm čeká

Loki

Herci: Tom Hiddleston, Owen Wilson

Premiéra: květen 2021 (na Disney+)

Tajuplný zlosyn Loki se vrací ke své roli Boha klamu v novém seriálu, který se odehrává po Avengers: Endgame. Loki ukradnul Tesseract, cestuje časem a páchá neplechu. V hlavní roli se vrací herec Tom Hiddleston.

Black Widow

Herci: Scarlett Johansson, Rachel Weisz, David Harbour, Florence Pugh

Premiéra: červenec 2021

Příběh se odehrává před událostmi filmu Avengers: Endgame a začíná krátce poté, co se Avengers nepohodli ve filmu Captain America: Občanská válka. Black Widow se střetává se záhadným padouchem Taskmasterem.

Scarlett Johansson řekla magazínu Entertainment Weekly, že v tu chvíli nemá Black Widow alias Nataša kam jít, ani si nemůže nikoho zavolat na pomoc. Při jiné příležitosti dodala, že trvala na tom, aby to nebyl obyčejný špionážní film, ani příběh o zrodu hrdinky.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Herci: Simu Liu, Tony Leu, Awkafina

Premiéra: září 2021

Záhadná teroristická organizace Deset prstenů se objevuje ve filmech studia Marvel už od toho úplně prvního. Iron Man se dokonce střetl s jejím údajným vůdcem Mandarinem, ze kterého se ale vyklubal podvodník. Tentokrát to je doopravdy. Mandarin je totiž jedna z mnoha přezdívek, kterou používá šéf Deseti prstenů a otec hlavního hrdiny.

Shang-Chi utekl před ním i zločinným životem do amerického San Franciska. Jenže jako správný superhrdina se před osudovým bojem proti zlu nemůže jen tak schovat. Naštěstí na to má schopnosti. Mistrně ovládá různá bojová umění a ještě něco navíc… Film je plný asijských hereckých hvězd. A když se budete dobře dívat, neunikne vám ani pár vedlejších hrdinů z předchozích „marvelovek” - jako Wong z Doktora Strange nebo Abomination z Neuvěřitelného Hulka.

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

Filmoví superhrdinové: Iron Man mohl být propadák, konec Avengers i studia Marvel

What If..?

Herci: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Chadwick Boseman

Premiéra: srpen 2021 (na Disney+)

První animovaný seriál přímo z produkce studia Marvel se jmenuje stejně jako občasná komiksová série a zaměřuje se na různé příběhy o tom, co by, kdyby… Co by se stalo, kdyby se klíčové události historie filmového vesmíru Marvelu odehrály jinak. Třeba co kdyby se Peggy Carter stala Kapitánkou Británií a Steve Rogers zůstal slabým huběňourem, ale zapojil by se do bojů druhé světové války v hypermoderním brnění vyvinutém Howardem Starkem?

Filmové hvězdy jako Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Chadwick Boseman (Black Panther) a další namluví hrdiny seriálu v původním znění. A mimochodem, co kdyby byl tenhle seriál předehrou k problémům s paralelními světy ve filmech Spider-Man: Bez domova a Doctor Strange in the Multiverse of Madness..? Druhá série už byla potvrzena.

Eternals

Herci: Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Gemma Chan, Kit Harrington

Premiéra: listopad 2021

Eternals jsou rasa nesmrtelných mimozemšťanů, kterou stvořili záhadní Celestiálové a která přes 7000 let žije tajně na Zemi. Když po událostech z filmu Avengers: Endgame dojde k nečekané tragédii, Eternals se musí znovu spojit, aby ochránili lidstvo před zlými protivníky Deviants. Ambiciózní sci-fi film plný hollywoodských hvězd má rozšířit hranice filmového světa (a vesmíru) Marvelu ještě dále, než se to před několika lety podařilo Strážcům galaxie. Zároveň se v něm poprvé objeví další nový komiksový hrdina Black Knight.

Zakázaní Eternals: Novinka Marvelu nesmí do několika zemí

Zakázaní Eternals: Novinka Marvelu nesmí do několika zemí

Hawkeye

Herci: Jeremy Renner, Hailee Steinfeld, Florence Pugh, Alaqua Cox

Premiéra: listopad 2021 (na Disney+)

Děj připravovaného seriálu o superhrdinském ostrostřelci je zasazený do období po událostech filmu Avengers: Endgame. Představuje se v něm úplně nová důležitá postava - mladá dívka jménem Kate Bishop, která na komiksových stránkách převzala luk, šípy i jméno Hawkey.

Jestli to znamená konec spolupráce herce Jeremyho Rennera se studiem Marvel, se neví. Ale Renner prozradil aspoň to, že než bylo rozhodnuto o vzniku seriálu, uvažovalo se o samostatném filmu. Čekejte podívanou ve stylu scény z Avengers: Age of Ultron, ve které Hawkey pomůže Scarlett Witch, aby překonala strach a pomohla zastavit útok vraždících robotů.

Clint Barton alias Hawkey nebude jediný superhrdina, kterého v seriálu uvidíme. Vrací se také špionka Jelena Belova, jež zazářila ve filmu Black Widow. Z bonusové titulkové scény víme, že (pozor spoiler!) Yelena dává Clintovi za vinu smrt své „sestry" Nataši. A představí se také úplně nová superhdinka Echo, kterou později čeká vlastní mini série.

Black Widow: Vše o prvním filmu čtvrté fáze Marvelu

Black Widow: Vše o prvním filmu čtvrté fáze Marvelu

Marvel odhalil další nové super seriály

Marvel odhalil další nové super seriály

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Hvězdné války nikdy neskončí: O čem budou další Star Wars?

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

Filmoví superhrdinové: Harley Quinn je víc než sebevražedný Joker nebo Deadpoool v sukních

 

Články odjinud